Přeskočit na obsah

A další článek a diskuze o školní jídelně

  • Autor: ledv

    A další článek a diskuze o školní jídelně
    https://www.i60.cz/clanek/detail/18996/jak-dnes-vypada-obed-u-skolaku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

    • Autor: pepik

      Ale tento článek je o přístupu pedagogů k žákům. V naší jídelně také děti „musí“ polévku do 5. třídy a pak kdo chce. Děti obejdou sloup a z 60 jich polévku 40 odnese.Učitelé polévku chválí. Na otázku “ co té polévce je“ jen pokrčí rameny.

    • Autor: zdenouš

      Pepíku u nás polévku nemusí vůbec nikdo,takže si ji povětšinou berou jen dospělí.Řeitel školy si bere pouze ty co jí.Takže navařím 25l polévky z toho ji po výdeji 18l vyliji do odpadu a to co nevyliji z gastronádob,vyliji u výdejového okénka z misek.Takže neskutečné plýtvání jídlem,bohužel není to jen o polévce.

      • Autor: Valentýna

        Proč tedy nevaříte jen 7 litrů polévky?

        • Autor: tristanka

          To bychom tak mohli dělat téměř s každým jídlem a polévkou, které děti nejí…takže vlastně zrušit školní jídelny, protože vaříme zbytečně…všechno to začíná v rodině, když vám rodič řekne, že jeho dítě nejí proto, protože on je nechává rozhodnout(mš a posléze i zš), zda chce jíst, či ne, pak je činnost školních jídelen opravdu zbytečná…My máme vhodně přesvědčovat dítě, aby jedlo?!! Co těm dětem už máme vařit, aby to jedly?
          Tento systém nám svět záviděl a závidí…šlo o to, aby dítě mělo 1xdenně teplé jídlo, dnes už nevíme, co bychom děckám dali a stejně to nejedí..Mají vše, ničeho si neváží a rodiče je v tom úspěšně podporují..

          • Autor: maty200

            Přesně, souhlasím! Nenažranost,vymýšlivost,rozmazlenost a hlavně to dělají rodiče. Žádný řád, žádny pravidlo, ale to je jiné téma…..Rodiče řeknou,že oni jim nebudou poroučet co mají jíst, tím pádem si děti dělají co chtějí. Mě už to nebaví řešit,místo toho aby byli rádi,že dítě má teplé a hodnotné jídlo,tak se furt něco vymýšlí a řeší. My jsme jedli co nám uvařili ve škole nebo doma a že bychom něčím trpěli se říct nedá.

          • Autor: jentak

            Je třeba se smířit s tím, že je to tak a zamýšlet se nad tím co my pro to můžeme udělat, aby dětem u nás chutnalo a chodily rády do jídelny – je to např. prostředím ve kterém se stravují, ochotnými a usměvavými kuchařkami a hlavně kvalitním jídlem, které dostávají, zapojit děti do sestavování jídelníčků, spolupracovat s učiteli i rodiči formou besed apod. Věřte, že pokud toto funguje máte spokojené a vděčné strávníky a to že některým dětem i přesto nechutná, tak s tím prostě už nic neuděláte. Tak hezké dny a mnoho spokojených strávníků

          • Autor: tristanka

            A jak máme ty rodiče na ty besedy dostat, heverem? 99% nic nezajímá, zaplatí obědy a tím to pro ně končí, zkrátka se učím zavírat oči nad nádobami s odpadem a vrácenými plnými talířky a počítám vklidu do deseti…

    • Autor: olga na druhou

      Dobrý den, zkusili jste uplatnit možnost podle § 4 odst. 1), písm. c) vyhlášky o školním stravování? Obědem se rozumí polévka nebo předkrm, hlavní chod, nápoj a případně doplněk (salát, dezert, ovoce).
      My zkusili předkrm (sýr, zeleninový chlebíček, těstovinový salát atp.), chvíli si děti změnu chválily, ale pak chtěly zpět polévku a teď ji jí téměř všechny, i když je norma jen na první kategorii stravovaných.

    • Autor: zdenouš

      Oli,s tím předkrmem to je dobrý nápad a co kdyby se udělala polévka i předkrm.Kdo by chtěl vzal by si polévku a kdo ne dal by si předkrm.Jen nevím,jak to stíhat.

    • Autor: zdenouš

      Článek na novinkách cz o plýtvání jídlem ve školních jídelnách.

    • Autor: zdenouš

      Radiožurnál,gastroglosa s p.Maurerem o plýtvání jídlem v jídelnách.Dost dobré a pravdivé.Velmi ráda ho poslouchám.Tak,když to půjde nevařte špatně.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se