Přeskočit na obsah

C O N A N Á S U Š I L I ?

 • Autor: Olina

  C O N A N Á S U Š I L I ?
  Většinou nic není samo sebou a tak se ptám znovu po roce, co se ukrývá za a Asposem. Když tato organizace vznikala, měla jsem dobrý pocit, že se konečně někdo chopil vesla. Potlačila jsem i pocit nedůvěry, který mám ke všem takovým aktivistům a do spolku vstoupila s očekáváním. Fungovala komunikace s panem Korandou, který vždy obratem reagoval na mé dotazy i připomínky. Jen mě nahlodávalo to, že opakovaně na všech akcích seděl u stolku VIS Plzeň. Začala jsem se o to zajímat a dostala opdověď, že vše vlastně financuje VIS, že portál Jídelny je také vlastněn VIS Plzeň a jen se mění figurky. Ptám se proč? VIS Plzeň je téměř monopolním dodavatelem veškerého programového vybavení jídelen v republice a toto postavení dokáže patřičně využívat. Jsou drahý, že je to až ostuda, vymýšlejí neustále různé finty, smlouvy a podstrkují hacap a další věci, které nakonec ani nepotřebujeme. Za posledních 5let jsem VIS zaplatila skoro 80000 včetně HACCP za 20000. Znovu se tedy vracím k Asposu. Je to jen další trik jak se dostat k informacím? Chce nás VIS použít jako nástroj k prosazení vlastních zájmů a nastrčí nám profesní sdružení, do kterého jako ovce vlezem? Proč by to jinak taková vydřidušská firma platila? Pomažou nám usta medem, že je to pomoc a návrat části tržeb? Mám se smát nebo obávat?

  • Autor: šakal

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Paní Olgo máte svatou pravdu. Tohle já už vím dávno a tak se jen usmívám těm aktivistkám, které na portále rozjely bojovnou debatu.
   Jsem i zvědavá jak dlouho tady váš článek vydrží, protože ,to, co se nehodí VIS do krámu z portálu rychle smaže. Krásný den .

   • Autor: Anonymní

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Mé nejčernější obavy se naplňují. Ani jsem si netroufla říci tato slova nahlas.

   • Autor: ziss

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Máte naprostou pravdu děvčata.Vždyť v naší republice existuje mnoho profesních sdružení,kam se můžeme vrtnout a kde za nás zadarmo budou bojovat až na krev. Nebo je tu jiná varianta,to že jsme každá tak chytrá, že nepotřebujeme žádné rady ani odbornou pomoc.Vy dvě určitě. Za sebe mohu jen říct, že uvítám každého ,kdo je ochoten se problematikou jídelen zabývat a pomáhat.Ještě podotýkám, že programové vybavení jídelny nemám od firmy VIS a na rozíl od Vás vím, že programové vybavení , fungování a případný servis rozhodně není nikde zadarmo.

    • Autor: Pavel Ludvík

     Mnoho profesních sdružení?
     Profesních sdružení, které by vás vzaly pod ochranu, určitě není mnoho. Spíše si myslím, že téměř nejsou. A určitě za vás zadarmo bojovat nebudou. Vím o 2-3 odborových sdruženích a za redakci portálu mohu říci, že nějakou zprávičku o tom, co dělají, jak jídelnám pomáhají, z nich dolujeme už 2 roky.

     • Autor: Jana

      Re: Mnoho profesních sdružení?
      No, pokud už dva roky něco vymáháte bez výsledku, tož to není moc dobrá reklama na to, že od teď bude všechno v pořádku, pokud přibude 100 členů. A proč vlastně to něco vymáháte? Moc tomu nerozumím.

  • Autor: karla

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Zcela s Vámi souhlasím, například není vůbec pravda, že VISCE vděčíme za roční odklad registračních pokladen, toto přece vůbec není zásluha této fyrmy, jak uvádí v některých článcích na tomto portálu.Také se pozastavuji nad tím, proč nevyvíjí takovouto aktivitu např. fyrma BARDA. Ti moc dobře dle mě vědí, v čem by bylo nějaké takové prapodivné sdružení jako je např. Aspos pro nás užitečné.První co je, že příspěvky do členství jdou v první řadě na velmi slušnou mzdu jakéhosi předsedy nebo jednatele, nebo jako tuto osobu nazývat. A že by Aspos ve vládě vybojoval pro nás lepší prac. podmínky, mzdu, …… no to bych chtěla vidět.

   • Autor: Jarda

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    Jestli dobře počítám, ASPOS má něco kolem 500 členů a roční příspěvek je 100 Kč, což dělá 50 tisíc ročně. Jestli je to slušná roční mzda nechávám na vašem zvážení 🙂

    • Autor: W.K.

     Re: C O N A N Á S U Š I L I
     Nejde jen o mzdu, také nějaký pracovní stůl a cestování… Ví Karla, o čem mluví?

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Informaci o odložení platnosti registračních pokladen jsem zde na portálu uváděl já, avšak ne jako zásluhu VISky, ale tak, že i ASPOS jednal na ministerstvu financí a poukazoval na potíže, které zavedení registračních pokladen způsobí ve školních jídelnách. Je jasné, že odklad zákona nevyvolal žádný jediný a pádný důvod jediné orgaizace, ale právě mnoho různých důvodů sdělených od mnoha různých organizací. A v tomto směru jsem pořád přesvědčen, že i ASPOS zde odvedl prospěšnou práci a k tomu odložení platnosti zákona bezpochyby přispěl.

  • Autor: Blanka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Požadovat za HACCP 20 000 Kč – tak na to není slušné slovo. To může chtít jen někdo, kdo nezná finanční situaci školních jídelen, což by VIS znát měla. V naší jídelně mám HACCP od firmy Tillmannová Čáslav za 3 600 Kč a vzala jsem ho i z toho důvodu, aby to bylo od firmy, mohla jsem se tím prokazovat hygieně a nebyla to jen moje lidově umělecká tvořivost

  • Autor: Vladimír Bureš

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Mám pocit, že na všechny vyjádřené pochybnosti jsem již v těchto diskusích reagoval, ale pokusím se na vše stručně odpovědět znovu. Jídelny.cz i  ASPOS vznikly proto, že se vedoucí jídelen obracely na VIS s nářky a požadavky, které jsme neuměli řešit. Proto jsme kdysi založili s partnery dceřinnou společnost Jídelny.cz, abyste měli kde diskutovat a zdarma získávat informace. To ale nestačilo – chtěli jste, aby se Vás někdo zastal, aby opravdu řešil Vaše problémy. Proto jsme pomohli založit ASPOS, aby zde byla organizace, která opravdu může aktivně zasáhnou do tvorby zákonů a vyhlášek (to VIS ani Jídelny.cz nemohou). A aby se to vůbec rozjelo, tak jsme platili mzdu panu Korandovi za to, že se o ten rozjezd pokusil (protože na to by členské příspěvky od 600 členů určitě nestačily). SW od firmy VIS je ve velmi podobné ceně, za kterou nabízí SW nejrozšířenější konkurence – SW daného rozsahu a kvality levněji opravdu dodat neumíme. Monopol nejsme – je zde minimálně 5 velmi aktivních dalších dodavatelů. HACCP jsme začali dodávat za 17000 Kč v době, kdy ho konkurence dodávala za 100000 Kč. Když se legislativa uvolnila, dostali jsme se až na cenu 1500 Kč. V každém okamžiku jsme nabízeli řešení v nejnižší ceně. VIS žádnou cenzuru na tomto portálu neprovádí…. Snad jsem odpověděl na vše. Tak ještě dodatek. Ano, VIS je soukromá firma a musí tvořit zisk. Spolupráce VIS-Jídelny.cz-ASPOS umožňuje některé věci řešit lépe a efektivněji. VIS je úspěšná proto, že netvoří pouze zisk, ale hledá cesty, jak opravdu co nejlépe a efektivně (a zpravidla za peníze) přinášet přidanou hodnotu svým zákazníkům. Přitom samozřejmě také děláme chyby a je jistě naše chyba, že jsme našemu zákazníkovi přinesli takovou hodnotu, že si o nás myslí a píše zde uváděné věci. Ale takový je život. Budeme se snažit být lepší, ještě úspěšnější, ale všem se jistě nezavděčíme.

  • Autor: Zdeňka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Tak koukám pořádně se to tu rozjelo.Pročetla jsem všechny příspěvky pro i proti ASPOSU-VIS-JIDELNY. Nevím,zde je zrovna štastné paní Olino zde takto vystoupit. Beru Vaši kritiku,ale na druhou stranu mi nic neudělá pokud do ASPOSU vstoupím /již jsem vstoupila/ a zaplatím příspěvek,který je zanedbatelný a budu vědět,že někdo má snahu nám vedoucím jídelen / byť třeba jen málo/ pomoci a někde se za nás poprat.Musíme však také samy vedoucí a pracovnice jídelen přiložit ruku k dílu. Pokud to na nás někdo „ušil“ jak píšete, tak to budeme hodnotit později.Pokud to nedopadne,tak ocením alespoň snahu všech a nic mě to nestojí / snad členský příspěvek 100Kč na rok je moc?/ a ten čas jsem tomu ochotná obětovat. Tak se pokuste,kontaktujte se v okresech a volte si skupináře a vstupujte do ASPOSU,alespoň na rok. Podotýkám,že nejsem žádná nastrčená aktivistka ASPOSU,ale vyjadřuji pouze své přesvědčení,i když na druhou stranu musím říci,že přesvědčování vedoucích v našem okrese není až zase tak jednoduché. Ale pomalu se ří. Přidejte se i ostatní.

  • Autor: Zdeňka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   K předešlému příspěvku: samozřejmě má být: pomalu se daří.

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Olino,Šakale,Ziss,Karlo,Jardo- tak si nestěžujte a udělejte pro naši věc něco vy!!!!
   Já jsem ráda, že na našem portále získám informace a rady zadarmo a s úsporou času.
   Lehce se kritizuje ale dokázat něco sám, to je těžší!!

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Já tu projevenou nedůvěru nikomu nevyčítám – ostatně, když sleduji různé aféry mezi našimi politiky, tak je nedůvěra pochopitelná a na místě. Ale pokud ten, kdo nedůvěřuje ASPOSu, chce sám nějak pomoci, může založit sdružení jiné (např. odbory by byly též zapotřebí), třeba i využít navržený model pro rozšíření ASPOSu, a sám, svým jménem, se pokusit pro ostatní něco udělat. Vůbec nebude na škodu, pokud budou sdružení dvě a každé trochu jinak, z jiné strany, s jinými lidmi, za jiné peníze, bude pracovníkům ve školním stravování pomáhat. Půjde-li „do tuhého“, jsem přesvědčen, že takto vzniklá dvě „konkurenční“ sdružení začnou účinně spolupracovat. Takže všem kritikům přeji, aby tu svoji energii vloženou do podezřívání převedli do energie jiné, pozitivní, a sami, svou cestou se pokusili pomoci. Ta pozitivní cesta Vás bude určitě víc bavit a budete se cítit lépe. Žijte s chutí.

    • Autor: tara

     Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
     Je to všechno plané žvanění nejsou prostě peníze.
     Nepomůžou ani odbory ani ASPOS ani nikdo jiný.
     Nepedagogičtí nikoho nezajímají, lepší o nich ne-
     vědět.A už toho nechte všichni. Rozrýváte to
     ještě víc a výsledek bude nula nebo mínus.

    • Autor: Jenka

     Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
     Možná tu nejde o podezřívání, ale o špatné nebo ne příliš dobré zkušenosti, což?
     Na druhou stranu kritika ne vždy uškodí, ale často také pomůže upozornit na chyby. Vůbec nemyslím, že každý, kdo tu byl negativní, touží založit vlastní sdružení – teď vlastně i s vaší podporou. Lidé si prostě jen chtějí být jistí, že opět někomu nenaletí, to je celé. Někdo se spálí a hodí to za hlavu, někdo se spálí a pak řeší, jak tomu příště zabránit. A někdo se snaží volit střední cestu – pokud nějaká existuje.
     Zdravím.

     • Autor: Vladimír Bureš

      Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
      Určitě máte pravdu. VIS je na trhu 15 let, máme 4000 zákazníků a za těch 15 let jsme řadu věcí zkazili, způsobili mnoho nedorozumění, řešili reklamace a s řadou zákazníků opakovaně. Takže je jasné, že existuje několik zákazníků, kteří s námi prostě nejsou spokojeni, nemají dobré zkušenosti. Nicméně žádný z našich sporů jsme nikdy nezametli pod koberec, nedělali „mrtvého brouka“, nezapřeli žádný nárok. Vždy jsme jednali a hledali vzájemně přijatelné řešení – otevřeně a seriózně. Proto mě trochu mrzí některé výrazy typu „vydřidušská firma“, „Jsou drahý, že je to až ostuda, vymýšlejí neustále různé finty, smlouvy a podstrkují hacap“, „co se nehodí VIS do krámu z portálu rychle smaže“, atd. Vím, že takto silně nespokojených zákazníků je velmi málo – všem jsem vždy nabízel a nabízím i nyní: Napiště podstatu Vaší nespokojenosti mně, budu se tomu osobně věnovat, vše prověřím, chyby VIS napravím. Co ale nedokážu, je dodávat kvalitnější nebo rozsáhlejší SW levněji než méně kvalitní či rozsáhlý SW od konkurence, nedokážu dodávat servisní práce za cenu nižší než náklady, nedokážu v době od 8 do 10 hodin přijmout 150 telefonických požadavků o radu a všechny hned vyřešit. Chtěl jsem tímto možná trochu nudným povídáním říci, že firmy VIS, Jídelny.cz, i sdružení ASPOS jsou složeny z konkrétních pracovitých a čestných lidí, kterým já osobně důvěřuji a myslím, že jim můžete důvěřovat i Vy.

   • Autor: šal

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Pro jakou naši věc? Nakonec , vžy to dopadne tak, že bojuje každý sám za sebe.
    Jsme každá na jiné škole , máme jiného ředitele a když s ním vycházíte dobře , tak máte dobře i pro lidi pod vámi. Za těch 20 let co dělám ve školství ,to jinek nebylo a nebude.

  • Autor: Radka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Tak to je síla, co se tu „řeší“!!
   Jen malá úvaha:
   Kdo chce být členem ASPOSU, ví proč do něj vstupuje a očekává přinejmenším informace a spolupráci,
   a kdo ASPOS kritizuje – nikdo do členství nenutí, ale informace a pomoc by chtěli – udělejte něco VY a pak kritizujte!
   Myslím si, že nás „pálí“ důležitější věci a díky za každou pomoc.

   • Autor: ziss

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    ASPOS se jeví jako naděje. A mít jistotu, co to znamená.Vy jte si jisté svou prací?Že Vám vydrží do důchodu?Ani to není jistota,ale naděje.A jestli některé z nás nechápou, že jedině neustálý tlak na nadřízené a jim nadřízené složky vede alespoň k uvědomění si důležitosti jídelen, pak je skutečně problém cokoli prosazovat.Zasloužíme si,aby si o nás každý očistil boty.Skloňme hlavy, snažme se na sebe neupozorňovat a buďme vděčné za tu výsadu pracovat ve školství za malé finanční ohodnocení a za možnost svou hloupou iniciativou suplovat povinnosti státu ke svým zaměstnancům, vždyť si to dokážeme přece zdůvodnit.Je tak málo peněz, že vlastně nic nechceme.Fantastický postoj.Divím se jen, že za svou charitativní činnost požadujeme plat.

  • Autor: Sima

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Ale tak proč k sakru pracujete ve školství, když se tady máte tak nehorázně špatně? Proč neodejdete pracovat někam jinam? Vždyť je přece tolik možností. Nějraději mám fakt takovéhle revolucionisty. Asi se vám nechce moc pracovat a máte v práci nejspíš málo úkolů, že pořád přemýšlíte, jak bojovat. Pořád přemýšlíte, jak mít víc peněz, ale asi byste potřebovali více práce. Jsem taky vedoucí stravování, ale nepotřebuji si pořád na něco stěžovat, takovéhle tzpy známe, ještěže je u nás na pracovišti nemáme. Přeji hezký večer.

  • Autor: Jana

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Je vidět, že pan Bureš umí šikovně manipulovat a obracet i kritiku ve svůj prospěch. Udělá ze sebe chudáčka, který pracuje do krve ve prospěch jídelen a levněji už to prostě nejde. Neodpověděl však na otázku paní Olgy, co na nás ušili? Tento portál nevznikl proto, aby vedoucí měly zadarmo informace, žádná charita, jde o byznys. My tu diskutujeme a on si mne ruce, neboť se zvyšuje návštěvnost a reklamy přibývají a zisk VISKY prostřednictvím Jídelen narůstá. Nevím, proč pan Bureš neřekne upřímně: VYDĚLÁVÁME na vás, čím více vás sem přijde, čim více vás přijde na různé akce a školení, tím budeme mít větší zisk. To bych viděla jako upřímné slovo obchodníka. Dnes za mnou přišla kolegyně (snad skupinářka), abych vstoupila také do Asposu. Děkuji pro pana Bureše zadarmo pracovat nechci. Měla jsem software z Plzně jako jedna z prvních, ale nyní již čtvrtým rokem používám produkty pana BARDY a musím říci, že služby jsou nesrovnatelně lepší, přátelský přístup při problémech a hlavně !!!!! Mnohem levněji !!!!! PANE BUREŠI, NELŽETE NÁM !!

   • Autor: Anonymní

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Potlesk !!!

   • Autor: Ziss

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Je povzbuzující se dočíst,jak jste některé spokojené se stavem věcí ve svých provozovnách.Jistě máte vyřešeno dobré zařazení do platové třídy všech pracovníků Vaší kuchyně,máte placené závodní stravování pro své zaměstnance,ředitel se s Vámi radí o rozpočtu,všechny zákony máte zmáknuté a znáte jejich správnou aplikaci,HACCP je pro Vás naprostá hračka a práce je Vám radostí.Nelze než si přát, aby i ty nešťastné neznalé vedoucí prosící na tomto portále někdy o radu dosáhly také takové nirvány.

    • Autor: Anonymní

     Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
     Za vaše problémy VIS nemůže!!!
     Chce to opravdu pozitivní energii!!!

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Paní Jano, v zásadě jsme ve shodě, jen používáme každý trochu jiná slova. Výše jsem uvedl, že jedním z cílů firmy je zisk. Vy to říkáte jen trochu jinými slovy. A většina firem (včetně VIS) má zájem o dlouhodobý zisk – a aby ho dlouhodobě zajistila, tak prostě občas něco podpoří i bez vidiny bezprostředního zisku – a tak je to i s ASPOSem. Nic jsme na Vás neušili – pouze jsme si všimli, že nálada mezi našimi zákazníky se zhoršuje a jedním z důvodů je i to, že se jim zhoršují jejich pracovní podmínky. Takže chcete-li slyšet tu „Vaši“ motivaci, tak jistě to děláme i proto, aby se školní stravování zachovalo a VIS si i nadále udržela své tržby. Jistě to někteří zákazníci ocení a opět budeme mít vyšší tržby. My ale těch důvodů vidíme víc – a někde mezi těmi dalšími důvody je i to, že kromě zisku a mzdy chceme mít i dobrý pocit z konání něčeho prospěšného.

   • Autor: Alena

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    Berte to takto: kdyby se v tom neangažoval VIS, existoval by vůbec nějaký portál ASPOS?
    Odpověď je zjevně negativní. Neexistoval. Jen jeho vytvoření vyjde na mnoho desítek tisíc jednorázově. A provoz, to jsou další tisíce.
    Z hlediska VISu by bylo jednodušší se o to nestarat. Ušetřil by spoustu financí i starostí.
    A pak přijdete vy a začnete kritizovat jánošíkovským stylem „od buku k buku“. Je v tom VIS, ta firma lumpů zlodějských, takže ASPOS se vám jeví značně nedůvěryhodně.
    Ale žádné konkrétní důvody neuvádíte. Prostě pocit.
    Zkuste třeba zavolat do firmy Telefonica a zjistit, jaký názor na konkrétní nedostatky třeba vašeho netového připojení má jeho pan generální. Pošlo vás do háje už na té nejnižší subalterní úrovni. A pan generální se s vámi rozhodně nebude bavit.
    Zde vám pan Bureš trpělivě a opakovaně vysvětluje své názory. Vážíte si toho, nebo to považujete za samozřejmé?

  • Autor: Jitka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Taky používáme program od firmy VIs, hacap nás stál 11000,-, teď po delší dob ě zjišťujeme, že jsme to vlastně ani mít nemuseli, hygiena to chce úplně jinak, bez pavouků a dalších, ale fakt na druhé straně je ten, že když se o hacapu začalo mluvit, tak byl každý z nás na větvi a nevěděl o co jde, a byly jsme rádi, že vůbec něco máme, čeho se můžeme chytit. Prostudujte si příspěvky starší kdyse s hacapem začalo, to bylo nářků, že nikdo neví o co jde, Viska nám nab ídla pomoc a aspoň trochu nám nastínila co a jak. Tak moc nebrblejte, v začátcích hacap jsme byly rády, že máme aspoň něco. A ještě k Asposu, může být třeba 10 asposů, když mi ředitelka řekne, že nemá peníze, tak mi žádný aspos nepomůže.

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Jen doplňuji, že původně se HACCP v jídelnách řídil vyhláškou tuším č. 146, která ta schemata a analýzy každé jednotlivé receptury opravdu vyžadovala. Teprve následně se legislativa zmírnila a potřeba specálního SW téměř zanikla.

  • Autor: Jitka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Holky a kluci, podívejte na na oddíl zaměstnanci a odměňování – sekce fňukat nebo jednat. Víte, že existují odbory pro nepedagogické pracovníky? Myslím, že toto by bylo pro nás mnohem užitečnější, než nějaký Aspos. Odbory jsou oprávněné jednat s ministerstvem, ale nějaký aspos asi těžko, je to jen klub, kde si můžete akorát postěžovat, to je asi tak všechno.

  • Autor: Jana

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Máte pravdu, že VIS Plzeň za naše problémy nemůže, ale celkem s úspěchem se na těch problémech živí. To je to, co mně vadí. Je to hyenismus. Oni jsou rádi, že se zákony mění, mají co školit. Vytvoří nejdříve atmosféru poplachu a hrůzy, vyvolají hysterii a pak nás oškubou. Klasický příklad HACCP. Když jsem viděla, s  jakým zápalem nás všechny strašili a kolik kolegyň jim zase naletělo. V loňském roce nás po konferenci školili z hygienického minima, když pak u nás byla hygienička, označila jimi vydané osvědčení za bezcenný cár papíru. Takové školení si v podstatě můžeme udělat samy a ZDARMA. Takže zase bouda. Souhlasím plně s paní Olinou, VIS PLZEŇ se nedá věřit, stejné obavy ve mě vyvolávají jakékoliv jejich aktivity tedy i Aspos!

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Máte pravdu – v podnikatelském prostředí je to tak zařízeno. Kdykoliv má větší skupina lidí nějaký problém, tak se dříve či později najde firma, která nabídne řešení (s cílem dosáhnout zisku). Platí to pro přestavby kuchyní, nerez technologie, bezdotykové baterie i HACCP. Pokud ten problém pomine, jak se stalo u baterií i HACCPu, pak se taková investice stane někdy (téměř) zbytečnou. Já bych to nenazval hyenismem – jsou to nastavená pravidla a ty firmy za to nemohou. (zákony mění parlament). Každopádně ale o tom, zda si HACCP koupíte za drahé peníze nebo zavedete sama, zda si vyškolíte sama své kuchařky nebo zaplatíte školení – o tom přece rozhodujete Vy.

   • Autor: Lucie Janotová

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Ráda bych věděla, která pani hygienička označila osvědčení o absolvování školení za (jak píšete) bezcenný cár papíru. Nezlobte se na mě, ale já osobně, když nějaké školení-seminář navštívím, „jdu“ tam s úmyslem něco nového se dovědět, příp. si to, co už vím zopakovat-prohloubit. Pokud navštěvujete školení jenom proto, že dostanete osvědčení, které si myslíte že po vás někdo chce-bude chtít, nemyslíte, že je „problém někde jinde“. A pokud si dobře pamatuji, nikdo vás k absolvování školení hygienického minima nenutil (to, zda se ho zúčastníte bylo čistě na vašem rozhodnutí) a informace o tom, že si takové školení můžete udělat sami a zdarma na konferenci padla také.

  • Autor: Zd

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   To s tím školením hygienického minima souhlasím. Mám úplně stejnou zkušenost. Zbetčně vyhozených šest stovek.

   • Autor: Anonymní

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Tak proč tedy navštěvujete tento portál, když tvrdíte, že nechcet VIS živit!!!

  • Autor: Hanka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Souhlasím. Nikdo Vás k ničemu nenutí! Že si kupujete drahé programy od VIS je jen a jen váš problém. Nikdo Vás do ničeho nenutí. Raději bych se s tím nechlubila. Je to jen vaše pohodlnost a blbost, že si kupujete program na HACCP za 20 tis. Kč. Já jsem si HACCP zavedla sama, nestál mě ani korunu a hygienička byla spokojená, protože věděla, že jsem se touto problematikou musela zabývat sama a porozuměla jsem o co vlastně jde. Někdo má drahé programy a tím pro něj HACCP končí – udělal pro to všechno! A portál jídelny.cz?
   Je určitě velkým přínosem pro nás a hlavně začínající vedoucí. Kde najdete tolik informací? Ať si VIS maže kapsu jak chce – hlavně, že nám slouží. A Aspos? Má chuť pro nás něco udělat. Byla by hloupost toho nevyužít. Třeba se mu aspoň něco podaří pro nás dotáhnout do konce. Proč mu nedát šanci. V životě jsem už ztratila víc, než hloupou 100 Kč. Aspoň něco pro naši věc udělám, ale hlavně nebudu pořád naříkat a jen hloupě kritizovat.

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Zisk je přeci základním motivem většiny naší práce. Bez zisku nemáte na mzdy, ani na ty naše. Bez mzdy nebude nikdo pracovat. Jak můžete někoho obviňovat, že chce mít zisk. Když vám spadne střecha, budete tesaře obviňovat,že za postavení nové chce zaplatit, že je to hyenismus?

   • Autor: Jana

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    Za to bych ho rozhodně neodsoudila, ale když přijde s tím, že nutně potřebuji nějaký atest nepromokavosti nebo jinou blbost, jinak bude pokuta, všechny kolem mě postraší a tak všichni necháme kontolovat střechy úplně zbytečně. To považuju za hyenismus.

    • Autor: Vladimír Bureš

     Re: C O N A N Á S U Š I L I
     To ale VIS nikdy neudělala a nedělá. V rámci HACCP jsme nabízeli i variantu za 300 Kč – metodiku, jak si můžete pomoci sami. V rámci registračních pokladen jsme od samého začátku informovali jak o tom, že může dojít k odkladu platnosti, tak také o alternativách, jak se bez pokladny obejít ev. jak ji pořídit bez vazby na SW VIS. Naši obchodníci často zákazníkům radí: Toto (od VIS) nekupujte, to nepotřebujete, existuje levnější varianta … Podnikání VIS opravdu není postaveno na zkreslování skutečnosti či dokonce nekalé reklamě.

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Souhlasím s Hankou, chtěla jsem napsat podobný
   příspěvek. Přeji Všem pevné nervy a nenechte
   si zkazit náladu.

  • Autor: Dáša

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Po příspěvku paní Hanky se teď cítím jako hyena. Naše jídelna parazituje na tom, že strávnici mají hlad a podle ní asi i MUSÍ k chodit k nám do jídelny. Navrhnu kuchařkách, jestli nechtějí dělat zdarma, abychom to nedpadli jako ta špatná VISka.

  • Autor: Dáša

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Pardon, byla to paní Jana v 8:39

  • Autor: Marie

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Není to tak jednoduché, nechcete VIS kupte si něco jiného. I naše jídelna investovala nemalé prostředky do sofweru z Plzně a ikdyž mi nevyhovuje, nemohu přejít jinam, protože by to stálo další peníze, které na jídelně nemám a ředitel nedá. Nemluvila bych zrovna o hyenismu, ale určitá nesvoboda tu určitě existuje. Loni zdražili kartičky na oběd, co mohu dělat? Vyměnit celý systém za 150000,-Kč? Nezbývá než přijmout a platit a když zdraží na 80 korun, budeme muset kupovat dále, protože nemáme zařízení na čipy a vše by bylůo moc drahé. Ještě k tomu nám tam tisknou reklamy a určitě zase namastí kapsu na náš úkor. Není snad skoro 40Kč za kartičku už dost? Jinak v Asposu jsem a nevadí mi to. Víte někdo, kolik stojí systém od firmy Barda, máme dva výdeje a 400 strávníků.

   • Autor: Alena

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Nevím kolik stojí celý systém, protože systém Barda už používáme dlouho, ale kartičky od firmy Barda se pohybují kolem 15 – 18,- Kč za kus.
    Letos jsme je nakoupili za 15,- Kč

    Jinak ale firmu VIS nezatracuji, protože jsem ráda, že tento portál provozují. Dozvím se na něm vždy mnoho užitečného, co bych jinak nevěděla. A kde bychom si takhle pěkně pokecaly a ponadávaly, kdyby tento portál nebyl ?
    Tak toho už nechte. Přeji všem pěkný víkend.

   • Autor: Bohumil Barda

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Já bych věděl kolik stojí systém od f. Barda :-), ale psát to sem nebudu, protože by to pan Ludvík smazal jako nepovolenou reklamu a udělal by SPRÁVNĚ! Rádi Vám nabídku uděláme – dejte kontakt, napište nám, nebo zavolejte.
    A teď k hlavnímu tématu: Jsem spolumajitelem společnosti Jídelny.cz z 10% (VIS má 49%) a důrazně se musím ohradit proti tvrzení Šakala z 25. 1. 07′ 10:45, že „To, co se nehodí VIS do krámu z portálu rychle smaže.“. Takovou možnost má jen vedoucí redakce portálu pan Ludvík ze Zlína a dám ruku do ohně za to, že by nikdy nic takového neudělal. Mazalo se tu za ty čtyři roky tuším 3x (2x pro vulgaritu a jednou pro nepovolenou reklamu, kterou si tu dělala jedna firma).
    Pan Bureš se zvládne věcně a pravdivě obhájit sám a proto jsem do dřívějších diskuzí, kde jste podle mne často nespravedlivě VIS obviňovali, nevstupoval a vstupovat nehodlám. Jelikož znám ale situaci z obou stran (máti je přes 35 let vedoucí ŠJ a já v ní tak trochu vyrostl a zároveň dnes víc jak 7 let dělám SW a služby pro více jak 500 jídelen po celé ČR) musím říci, že v lecčem má pravdu. Paní Karle (25. 1. 07′ 11:28) odpovím: Já osobně jsem členem sdružení ASPOS od počátku, stejně jako i někteří mí zaměstnanci. Nikdo nás nenutí, přijde nám to jako užitečná věc, kterou jsme se dobrovolně rozhodli podpořit svým malým dílem a stejně jako vy čekáme, co se jí podaří. Nemyslíme si, že by to bylo zbytečné, jen jsme cca 10x menší než VIS a na rozjezd něčeho takového nemáme dost financí. Jak jsem již psal, podpořili jsme v řádu stovek tisíc (10% základního jmění a nákupem reklamy a služeb od ní) rozjezd společnosti Jídelny.cz a na další aktivity prostě už nezbývá. I tak jsme na to ale patřičně hrdí, ukažte mi, co pro Vás dělají ostatní firmy, které dodávají do ŠJ SW, HW či školení. Společnost Jídelny.cz zatím není nijak zvlášť zisková a nebýt VIS, tak dávno padla, pochopitelně že chceme, aby nám něco přinesla, ale vždy bude platit, že valná část zisku se reinvestuje do další aktivit pro Vás.

  • Autor: Schwarcova

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   VIS nabízí, my kupujeme. To opravdu neplatí! V našem kraji se já a společně několik dalších kolegyň snažíme iniciovat vznik levného SW pro všechny, máme přislíbenou podporu krajského úřadu. Slíbili nám oslovení i jiných firem zabývajících se ekonomickou agendou.Když vše dobře dopadne, dostaneme jednotný sofware, budeme mít elektronickou kartu nejen pro školní jídelnu. školení budou hrazena z rozpočtu kraje a dostane se tak i na malé školky. Zkuste se zamyslet a poptejte se. Většina skladů i evidencí strávníků je dostupná a celkové náklady jsou na desetině Plzně.

   • Autor: Anonymní

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Jsem z oboru a vím že lze dodávat za 80-90% cen VIS ale za 1 desetinu? Kde žijete? Už se těším jak nám budete referovat o výsledcích té akce.

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    V příspěvku paní Schwarcové je vidět, proč nemůže být VIS nejlevnější. Kdyby totiž SW objednal krajský úřad, vnutil jídelnám jednotné způsoby jeho používání, najednou je nechal proškolit a najednou by nakupoval aktualizaci, tak v takovém případě odhaduji cenu SW poloviční a náklady na servis čtvrtinové. My ale dodáváme SW jednotlivým právním subjektům a většině z nich upravujeme SW pro jejich nejrůznější postupy (SW přizpůsobujeme zákazníkovi, ne naopak). K zásadnímu zlevnění ale dojít nemůže, protože např. na větší jídelně s kartami stojí technika cca 3000 Kč/měsíčně a SW VIS 600 Kč/měsíčně (zde lze ušetřit tu polovinu), a k tomu ještě servis 100-1500 Kč/měsíčně. Z toho je vidět, že úspora v SW zásadním způsobem neušetří. Proto se VIS snaží jít jinou cestou – mírně dražší SW, který zákazníkovi hodně pomůže.

  • Autor: Olina

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Celá debata se posunula někam jinam. Jsem ráda, že svůj názor na VIS Plzeň připojilo tolik lidí a jsem ráda, že jme všichni opatrnější a zejména ve spojení s touto firmou. Pan Bureš konečně napsal, že mu jde o zisk. Jaký zisk mu přinese Aspos? Nebo snad mám věřit, že dělá dobré skutky? Je divné, že nemůže zlevnit své služby a na druhou stranu může investovat do Asposu, který mu prý nic nepřinese? V dnešní době? Pane Bureš, nejsme malé holky! Odhaduji to spíše na vytvoření lobistické skupiny, snahu o zaháčkování se na vlivná místa a následné informace prodat. Třeba nám na školeních nebo v nějakém softveru.

   • Autor: Sima

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Souhlasím s paní Olinou a naprosto nemůžu souhlasit s paní Hankou, celkem by mě zajímalo, kolik let může mít člověk s takovýmto názorem. Přeji hezký den.

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Paní Olino, že jde o zisk, jsem napsal už ve své první odpovědi na Váš první příspěvek. Nikdy jsem to nezastíral a nestydím se za to. Zisk je jedním z měřítek úspěchu a já musím firmu řídit tak, aby úspěšná byla. Souvislost mezi ASPOSem a ziskem VIS jsem zde již také uvedl. Nemusíte věřit tomu, že existují firmy, kde jejich pracovníci i management chtějí mít kromě zisku a mzdy také dobrý pocit, že něčemu pomohli. U nás to tak je. Do ASPOSu jsme investovali cca 1/4 mil. Kč a náš obrat je téměř 50 mil. Kč. Kdybychom místo do ASPOSu o  tuto částku zlevnili naše produkty, bylo by to zlevnění o 0,5% – tj. mohli bychom to tak udělat, ale to by našim zákazníkům asi moc nepomohlo. I s tím Vaším závěrem souhlasím – i já ASPOS vnímám jako lobistickou skupinu – vždyť chceme, aby byl u zrodu zákonů a přispěl k jejich zjednodušení. A pokud se přitom naši pracovníci něco nového naučí (získají informace), tak Vám je jistě nabídneme formou školení, zabudujeme je do SW Organizace – prostě využijeme je při naší práci. Jen pořád nemohu pochopit, co na tom vidíte špatného, nezdravého, podezřelého či nedůvěryhodného.

    • Autor: 3w

     Re: C O N A N Á S U Š I L I
     Milá paní Olino, jsem udivena, že jak sama píšete: „vlezete jako ovce do Asposu“ a pak jej tak kritizujeme. Koupíte si od Vis Plzeň za 20 000,- HACCP a pak jej opět kritizujete. Možná neuškodí neprve přemýšlet a pak teprve konat. To samé si myslím i o Vašem prvním článku.

     Já mám zcela opačný názor. Nikdo mě nenutil, abych dělala stravné na počítači, nikdo mě nenutil, abych si kupovala program VIS, nikdo mě nenutil, abych si kupovala HACCP (ten si většina chytrých vedoucích vypracovala sama zadarmo a sklidila jen pochvalu od hygieny) a rovněž mě, ani nikoho z nás, nikdo nenutí, abych si na internetu vyhledávala www.jidelny.cz. Jsme zcela svobodné a žijeme v demokratické společnosti. Pokud se tedy na spolupráci podílet nechcete no tak se nepodílejte a nekupujte si nic od Visu.

     Já osobně nedám na Vis dopustit. Kdykoliv jsme měli problém, tak jej vyřešili. Pomohli, přijeli, poradili přes horkou linku. Od pana Bureše a jeho spolupracovníků jsem se na konferencích dozvěděla mnoho užitečných informací – můj oblíbený je „červený“ papír: MÝTY O ŠKOLNÍM STRAVOVÁNÍ – které mi neskutečně ulehčují život. A to za lidový peníz. (Příští týden se budeme v Praze školit o hygieně, ze téměř tisíc korun a bude nás školit krajská hygiena a ministerstvo zdravotnictví – divné, že, také nechtějí pracovat zdarma).
     Portál jídelny mi poskytuje čerstvé informace, tisknu si odsud zákony a vyhlášky. Diskuse mi přináší také mnoho zajímavého. Zkrátka já na VIS a JÍDELNY nedám dopustit. Moc jim fandím a možná i trochu závidím (možná jako i vy, paní Olino) úspěchy v podnikání.
     Krásný víkend a těším se, že na nás zase někdo něco zajímavé ušije, protože metodičky se k tomu opravdu moc nemají a informací není nikdy dost.

  • Autor: Ráďa

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Paní Olina kritizuje, protože nejspíš to ,co kritizuje, má vyzkoušené, jinak by její kritizování bylo nepodstatné. A ja jste 3w psala, tak opravdu žijeme v demokratické společnosti a každý ať kritizuje, co mu vadí nebo píše z čeho má strach. Zato Váš článek na mě působí spíše trošku totalitně, přemýšlejte také, než něco napíšete.

   • Autor: Anonymní

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Ráďo, asi máte totalitní zkušenosti – já byla v té době ještě na střední škole. Tedy nemám „totalitní know how“.

  • Autor: Vladimír Bureš

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Mám návrh. Co kdybychom tuto diskusi už uzavřeli. Kritici VIS si řekli, co chtěli – a já jim za to děkuji (i když raději bych byl, kdyby mi to řekli přímo do očí). Zastánci VIS mi pomohli – i těm děkuji. A já měl možnost hájit firmu VIS v oblastech, kde jsem výše uvedené výhrady sice tušil, ale nevěděl odkud jdou a neměl jsem tedy možnost je ani napravit, ani obhájit. Všem přeji pěkný víkend a příjemné lyžování na čerstvém sněhu.

  • Autor: Hošková

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Vážená paní Janotová, i já jsem se setkala s vyjádřením hygieny, že osvědčení vydávané na konferencích nemá hodnotu stokorun a můžeme se proškolit samy ZDARMA. Rozhodně nás o takové skutečnosti nikdo neinformoval slovy pana Bureše: „Na školení nechoďte, to nepotřebujete a můžete se školit samy, ušetříte!!“ Možná tam informace zazněla, ale jen jako drobné písmo pod tučnou reklamou, to rozhodně není úplně košer. Většina nás, považujeme VIS Plzeň za autoritu a snadno podlehneme určitému tlaku davu. Ano, beru to i jako vlastní chybu a pokusím se o nápravu, vícekrát na školení minima nepůjdu. Kdo mně však velice zklamal, je pan Bureš. Nesouhlasím s křiklouny, ale jak si pan Bureš dovolí poslat své oponenty lyžovat, hraničí s pohrdáním a projevem povýšenosti. Velmi se mě to dotklo a je mi z toho smutno.

   • Autor: chlap

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Tedy paní Hošková, jste trapná. Přání hezkého víkendu a příjemné lyžování se Vás dotklo? Opravdu se Vás dotklo? Pardon, ale jste normální? Vy si ve svém okolí nepřejete navzájem pěkný víkend.

    • Autor: Anonymní

     Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
     SDĚLUJI VÁM, ŽE PISATELKA ze dne 27.1.07
     pod ev.č. 8356 (v 19.31hod) z n e u ž i l a  CÍZÍHO JMÉNA. Své by jistě nenapsala, pokud by se tak jmenovala, že ano ?!?!??!?!?!?!?!?! Je mi z toho zle, co se tady rozpoutalo. Dotklo se mě to, protože já jsem opravdu majitelkou onoho příjmení. Jsem častou návštěvnicí portálu, a musím říci, že 2 roky zpět se tady nikdo tímto jménem nepodepsal. Nevím , co za tím je.
     Upozorňuji i ostatní pisatele, nebo pisatelky, že se i jim toto může stát. Jestli někomu vadí portál jídelen, a školení hygienického minima, tak ať na portál „neleze“ a na školení ať nechodí, vždyť nikdo nikoho nenutí. Mě osobně, i když jsem doopravdy majitelkou onoho příjmení portál vyhovuje, rovněž tak hygienické školení. Já osobně na rozdíl od pisatelky pod č. 8356, jsem ráda, že portál jídelen existuje, přináší nám celou řadu informací, kterých, co si budem vykládat není nikdy dost!!!! A hygienické minimum ?_ Také bez výhrad – pokud budu moci, vždy se budu zúčastňovat ! Dnes se za informace platí, to je i myslím v pořádku, ale to je všude i v jiných oborech, s tím nic nenaděláme. Doufám, že se klima na tomto portále konečně už uklidní, hlavně v tématu „Co na nás ušili.“ Zdravím..

   • Autor: Lucie Janotová

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Nechápu, jak se takto (osvědčení je bezcenné, nemá hodnotu stokorun) může hygiena vůbec vyjadřovat. A stále se nemohu zbavit dojmu, že některé paní hygieničky hodnotí to, co jim nepřísluší, namísto toho, aby se „věnovaly své práci“. Pokud jste se rozhodla, že vícekrát na školení hygienického minima nepůjdete a budete sebe a své kuchařky školit sama, přeji hodně úspěchů při samostudiu.

  • Autor: Andrea

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Mně se to vyjádření o lyžování také nezdá šťastný, ale tedy neurážim se.

   • Autor: Vladimír Bureš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Chybami se člověk učí. Celou dobu jsem se v této diskusi snažil komunikovat vstřícně a rozhodně nikoho neurazit. A až v té jediné závěrečné větě se mi to nepovedlo – omlouvám se. Jen na vysvětlenou – jsem nadšený lyžař a cvičitel lyžování (lyžovat jsem naučil více než 900 dětí na týdenních kurzech). A ten svůj závěr jsem psal v situaci, kdy konečně napadl sníh a mnoho lyžařů se právě chystalo na první lyžování. Věřte mi, bylo to upřímné, od srdce a nebylo mým cílem nikoho urazit – opravdu jsem Vám chtěl popřát radost z bílé zimy, ze sluníčka, navíc v okamžiku, kdy sám mám nohu v sádře a letošní zimu si moc (spíš vůbec) neužiju. Víte, v celé této diskusi je vidět opravdu hodně skepse, nedůvěry, možná i dalších negativních postojů – nejen k VISce, ale obecně k životu. A já jsem chtěl tím závěrečným přáním alespoň trochu přenést pozornost k něčemu pozitivnímu, naznačit, že život má i radostnější stránky, že je dobré se věnovat příjemným věcem, získat pozitivní energii a ke starostem přistupovat s optimismem.

   • Autor: Andrea

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Podľa mňa to bolo úprimné

  • Autor: Ráďa

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   To lyžování Vám věřím.
   Taky za tím nevidím nic špatného, život přece jen není jen o stavování.
   Chtěla bych se spíš ale zeptat, jak je to vlastně s tím hyg. minimem? Jsem v oboru nová a dosud jsem nenavštívila žádné školení, a tak se ptám, jestli si musím udělat hyg. min. a kolik případně stojí? Děkuji.

   • Autor: Katy

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    nevím kolik to stojí, ale stojí to za to. zdá se mi, že je to povinné a pokud ne, tak je dobré ho mít. pokud nechcete řešit podobné věci jak se tady řeší…zajdete na kurz od hygieny a je to. musím ovšem podotknout, že ten kurz, na které jsem byla – na hygieně nebyl podle mých představ. Byli tam lidi taky z restaurací, barů…takže to nebylo tak docela vončo. Nevím co by bylo lepší pro vás. Záleží taky na tom, jestli vám jde o cár papíru, nebo o skutečné vědomosti…Pokud jen o papír máte to zajedno…pokud ne, vyberte si.

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Přečtěte si prosím příspěvek pod číslem 8363, který jsem napsala v 16.05 hod. Děkuji.

  • Autor: Ráďa

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   NO moc děkuji za pomoc, ale proč mě posíláte na tak labilní odkaz, ve kterém si někdo řeší svoje osobní problémy, jen jsem se ptala, jestli má vedoucí stravování povinnost mít hyg. minimum a msím říct, že po přečtení toho odkazu se mi odpovědi nedostalo. Všechno je tam egocentrické. Takže prosím, kdo to ví, odpoví?
   Děkuju. A už těch hádanic mám taky dost, proto sem přece nechodíme a teď do toho ještě nějaká jména, ach jo, co to bude příště.
   Ještěže sem nechodí moc chlapů, jistě by se utvrdili více v tom, že ženský jsou čarodějnice.Prorože se mi to už nelíbí, neustálé napadání něčeho.

   • Autor: Katy

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    já myslím, že většině je jasné, že ten příspěvek nebyl odpovědí na váš dotaz.

    Tady je samá negativné nálada…proč? komu tím pomůžete? sobě? nebo je vám příjemné navzájem se urážet a popuzovat ostatních k hněvu a nevraživosti? Pokud jsme slušní lidi, měli bychom dokázat mluvit s lidmi otevřeně. Nejdřív jít za tím proti komu mám něco, dobrá rada do života 🙂 Když je někdo nasupený na VIS, ať jsi promluví z očí do očí s VIS vedením. Možná by jste zpoznali taky tu druhou stránku a změnili by jste názor. možná ne, ale proč dělat takovou histerii na portále?
    všimla jsem si, že když má někdo vážný dotaz (pro některé vážný očividně není-nemusí), vždy se najde někdo chytrý a odpinkuje toho druhého. neporadí. a zvlášť začínajícím vedoucím. proč se neřeší jednoduché věci, na které jiné vedoucí znají jednoduchou radu? pokud jsem tomu dobře porozuměla, tento portál má především sloužit ke sdílení si navzájem rady, typy a jiné informace. Málo se najde těch, kteří slušně poradí. Paní Ráďo, budete to mít těžké, tady se rady těžko dočkáte, ale snad jo a nebuďte nešťastná pokud Vás nějaká namyšlená panička odpinká. Mně to taky dělají. A ještě jedna rada, bacha na gramatiku….!!!! (dopředu se omlouvám za případné chyby)

   • Autor: Lucie Janotová

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Dobrý den, doporučuji „seznámit se“ s nařízením ES č. 852/2004 o hygieně potravin, konkrétně s přílohou II, kapitolou XII, která se týká školení. Jako pracovnice ve stravovacím zařízení musíte být odborně způsobilá (rozsah znalostí nutných k ochraně veřejného zdraví je dán vyhláškou č. 490/2000 Sb., v platném znění). Jak odborné znalosti „získáte“ je na Vás (zda se rozhodnete pro „samostudium“, nebo budete navštěvovat školení). Z vlastní zkušenosti však vím, že někteří pracovníci (byť i s dlouholetou praxí) mají „nedostatečné znalosti“ a při práci používají „nesprávné“ hygienické návyky (a ty příp. předávají dál svým kolegyním), proto je doporučováno přece jen nějaké to školení absolvovat.

  • Autor: sima

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   No to je teda fakt.

  • Autor: chlap

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Chlapy sem taky chodí a nestačí se divit, co vy, čarodějnice, vymyslíte! 🙂

  • Autor: Zdeňka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Dobrý večer, ta diskuse zde je čím dál horší a horší. Spousta pisatelek-jak mi připadá-nemá zájem řešit nějaké problémy na jídelnách,ale chce si zde řešit své mindráky. Obdivuji pana Bureše,jakou má trpělivost někomu neustále něco vysvětlovat. Pročetla jsem všechny diskuse a už to nebudu vůbec komentovat.Milé návštěvnice a návštěvníci dejte k ledu svou bojovou náladu a používejte rozum a slušné chování.Bude nám to jen ku prospěchu. Myslím to upřímně. Zdravím a doufám,že nový pracovní týden zahájíme dobrou náladou a slušnou a plodnou diskusí zde na portálu.

  • Autor: Ráďa

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Děkuju Vám za odpovědi, konečně jsem se tedy dozvěděla, že školení nejsou pro žádné kontoly, ale hlavně pro mě. Třeba se na nějakém zrovna potkáme. A taky vám ostatním, kterým někam zmizel optimismus, ať se vrátí a vy, kdo ho máte, ať ho neztratíte.

  • Autor: Honza

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Tedy tohle přečíst, to je něco! Kam jste utekli od původní diskuze tý Jany nebo Oliny? Stčí vzít rozum do hrsti. Každý chce vydělat (Bureš, Janotová, Barda, Schvarcová). To je přeci normální. Nechte té nevraživosti, djete si majzla a vyděláme všichni. Jestli je vedoucích víc jako ta v naší jídelně, nedivím se, že na nich někdo vydělává. Na blbosti se totiž vydělá nejlíp.

   • Autor: ivča

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Milý Honzo, jaká je vedoucí ve Vaší jídelně,v čem tkví ta její „blbost“?Docela ráda bych to věděla,prosím,poučte nás.Díky,zdraví Ivča

   • Autor: Zdenka

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Honzo, tak tohle mě pobavilo, trefil jste hřebíček na hlavičku. Blbost je věčná, jen krása pomíjí !!!

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Tak, a doufám, že za všemi těmito předešlými příspěvky uděláme tlustou silnou čáru a končíme. ZABÝVEJME se prosím podstatnějšími věcmi. Díky moc, kdo k tomu nějak přispějete.

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   =========================================

  • Autor: Hanka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Jsem ráda, že se nám ta diskuse tady díky našim nespokojeným a kritizujícím rebelkám tak pěkně rozjela. Alespoň naše téma – Vstoupit či nevstoupit do Asposu? Pomůže nebo nepomůže? Uděláme něco pro sebe nebo si jen budeme stěžovat? – neupadlo do zapomnění a přečte si ho co nevjíce vedoucích. Udělejte si sami svůj názor a dle toho taky jednejte! Vaše Hanka – dost stará na to, aby věděla, co dělá, ale né zase tak stará, aby ji situace v českém školním stravování byla lhostejná. /reaguji na mou kritiku výše/

  • Autor: Anonymní

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   ________________________________________!!!

  • Autor: Milan

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Čau děvčata, no ještě, že je tam ta konečná čára. To je počtení, dlouho jsem se s něčím takovým nesetkal. Můj osobní názor je, že vše stejně bude jen a jen na každé z Vás. Nikdo Vám nepomůže a pokud tak jen teorií a praxe bude zase na Vás. Přeju hodně úspěchů.

   • Autor: mila

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Nepleť se do toho Milane a vytrhej se obočí. Pa

    • Autor: ivča

     Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
     A tohle je zase co za blbost?Pokud nemáte nic k tématu,tak si nechte takové výlevy pro sebe a nechejte prostor pro solidní diskusi.Zdraví Ivča

     • Autor: Anonymní

      Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
      dej nám pokoj babo

   • Autor: www

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Ahoj Milane, myslím si, že tak nějak to bude, jak píšeš, bohužel. Čusky

  • Autor: Zdenka

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Došlo už někomu, proč pan Bureš investuje do ASPOS? Co on bude dělat, když vedoucí školní jídelny vymizí, několik školních jídelen bude nahrazeno centrální vývařovnou, z níž se bude jídlo dovážet do celého okresu a nespokojené děti si budou jídlo nosit z domova? 1. Osobně program VIS nepoužívám, protože jsem si při zavádění počítačového zpracování mohla vybrat – zrovna tak, jako vy. A prostě jsem si vybrala někoho jiného. 2. Server Jidelny je pro mě jedinečný – ne jediný – zdroj informací a za to díky. 3. Kdo chce být proškolen z hygienického minima, ať klidně jde na školení. Pro mě je to ztráta času, vyhlášku umím přečíst a co nevím, zodpoví mi pracovnice hygieny, které můžu kdykoli zavolat, i když to není moje známá. Vždyť to nejsou žádní strašáci, ale lidi, kterým by mělo jít o stejnou věc jako nám. 4. Prosím, abyste si na zdejších stránkách nevylívali svoji zlost a zášť, ještě nikomu to nepomohlo, když si to přečte. Když nemáte svůj den, tak to nějak v práci přetrpěte a doma si dejce dvojku vína nebo vanu plnou pěny. To by mohlo zabrat. A neurážejte se, když vám někdo přeje hezké zalyžování, i když vy z té sněhové nadílky budete po hodinovém vyhrnování sněhu ze dvorku jenom pořádně unavení ! Krásný den!

   • Autor: jaruš

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    My jsme unavení už z téhle diskuse. Už to trvá moc dlouho. Tralala …

   • Autor: Jirka

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    Paní Zdenko, kdybyste měla nějaké ekonomické vzdělání, došlo by vám okamžitě, že centrální vyvařovny pro celý okres by byly provozně 100x dražší a 50x méně kvalitní.

  • Autor: Věra

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Po týdnu, kdy jsem ze zdravotních důvodů neměla možnost sledovat diskuzi, jen zírám.Do Asposu jsme vstoupila a zaplatila hned na dva roky.Myslete si o mne co chcete.

   • Autor: Zdeňka

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    Do ASPOSU jsem vstoupila také a zaplatila rovnou na 2 roky. Myslím,že neschudnu.

   • Autor: Anonymní

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    To si piš, že si myslíme.

  • Autor: Alice

   Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
   Jsem kuchařka ve školní jídelně teprve od září 2006.Od ledna 2007jsem k sobě přetáhla kamarádku a moje kolegyně dnes rozpoutaly diskusi o tom ,že by nám mohli zrušit 70%plat v době letních prázdnin!Prosím může mi někdo říct zdali je to možné???Děkuji

   • Autor: roma

    Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
    Možné to je, my máme o prázdninách neplacené volno- povinné – co bychom dali za 70% plat. Zdravím

    • Autor: Marie

     Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
     My také, celé roky a není v mých silách to změnit.

     • Autor: Zdenka

      Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
      Takže když mají prázdniny 9 týdnů, tak máte 5 týdnů dovolenou a zbytek neplacené volno? Žádné malování, úklid, sanitace? A uklizečky na škole mají také neplacené volno? A proč to neženete přes odbory? Tohle já nepochopím …

     • Autor: Ilona

      Re: C O N A N Á S U Š I L I ?
      Pokud nemáte odbory a tím pádem kolektivní smlouvu, kde by bylo stanoveno 60 nebo 70% průměrného platu, je zaměstnavatel povinnen vyplácet průměrný plat a ne jen určitá procenta. S neplaceným volnem musí zaměstnanec souhlasit.
      Pokud v odborech nejste, těžko vám pomohou.

  • Autor: Alice

   Re: C O N A N Á S U Š I L I
   Kdo tedy rozhoduje o tom jestli budu mít placené prázdniny? Ředitel nebo město?Měla bych to mít v prac.smlouvě?

   • Autor: wiky

    Re: C O N A N Á S U Š I L I
    Dle mého názoru jen a jen ředitel. Nikdo jiný, ten je Váš nadřízený.

    • Autor: ŠM

     Re: C O N A N Á S U Š I L I
     Ředitel nemůže nařídit neplacené volno. Musí dát náhradní práci a když jí nemá pak 60% platu. Dejte si to kolektivní smlouvy.

     • Autor: eta

      Re: C O N A N Á S U Š I L I
      Súhlasím s Vami, aj u nás na Slovensku to riešime 60% v čase prázdnin cez kolektívnu zmluvu. Riaditeľ, ak nemá náhradnú prácu pre nás, je povinný dodržať KZ- čiže dať nám 60%.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se