Přeskočit na obsah

Cenová kalkulace oběda

 • Autor: Ajňa

  Cenová kalkulace oběda
  Chtěla by ch slyšet vaše názory. Minulý rok nám klesly platy jídelnách. Při výpočtu cenové kalkulace na rok 2012 vyšly mzdové náklady nižší. Máte někdo tuto zkušenost a snižovali jste cenu obědů pro cizí strávníky ?Nebo jste nechaly mzdové stejné i když výpočet byl nižší?

  • Autor: janač

   U nás mzdová režie klesla o 5,-Kč, provozní stoupla o 2,-Kč. Tak jsem cenu pro cizí strávníky musela dle podložené kalkulace snížit o 3,-Kč. ……… a tak důchodci mohou mít ze snížení našich platů radost.

  • Autor: LLLLLLL

   u nás také celková cena oběda klesla -o 5 Kč

  • Autor: Olina

   Nám klesla mzdová režie o 3,-Kč, takže jsme navýšili o tuto částku věcnou režii a  jsme na stejných cenách za obědy.

   • Autor: Zuza

    Tak to já jsem to nechala tak a co zbylo na konci roku, rozdělila kuchařkám do odměn, když škola nic nemá a osobní nám sebrali. Na hospodářskou činnost si mohu cenu na mzdové náklady dát jakou chci, když si ji obhájím – platí to cizí a cenu mi schvaluje zastupitelstvo, tak není problém.

  • Autor: Jahoda

   Dobrý den, prosím o radu. Pracuji krátce v MŠ a nevím přesně jak přepočítat svačiny, přesnidávky a samostatné obědy na obědy pro kalkulaci oběda :-). Našla jsem zde tuto odpověď, nevím však jestli ji mohu ještě považovat za správnou:

   …. 30 % z celkového počtu připravených svačinek přičtete k celkovému počtu uvařených obědů. Tato částka je výchozí pro výpočet režijních nákladů. Dělám tak na základě instrukcí, které jsme dostali od bývalých školských úřadů…..

   Dále jsem se setkala s jiným přepočtem MŠ jidel na obědy:
   celodenní srava x 3, půldenní stava x 2, svačiny x 1…..násobeno koeficientem vypočítaným z výše úvazků, nakonec se přičetly obědy pro dospělé……..

   Moc děkuju za případnou odpověď a pomoc.

  • Autor: aazaba

   Mám ten sám problém jako Jahoda, nastoupila jsem na místo vedoucí šj a nevím si pořádně rady s výpočtem kalkulace ceny stravy. Prosím můžete mi měkdo napsat postu a vzorečky jak vypočítat cenu stavy(oběd, svačina v MŠ, cizí stávníci a žáci) Děkuji moc za odpověď a pomoc.

  • Autor: lenca

   Dobrý den,potřebuji radu.Od příštího šk.r.paní ředitelka chce do školy zakoupit várnice s kohoutkem pro pití dětí během dne.Mohu ve škole vybírat peníze na pitný režim současně s penězi na stravu jako v MŠ? Celá škola se nám letos stravuje,pokud by tomu bylo i příští šk.rok měli by všichni stejné podmínky. Děkuji za odpověď. Lenča

   • Autor: mumina

    Dobrý den, pitný režim v naší škole je už několik let. Peníze vybíráme 2x za školní rok a účetní si to pak zaúčtuje zvlášť.
    Vybírat s penězi na obědy by to nešlo, protože ne všechny děti chodí na obědy.

  • Autor: ola

   Prosím Vás můžete mi podat někdo informace o svačinkách pro ZŠ. Jednou jste to probírali, myslím, že cena byla 13,- Kč vedeno v doplňkové činnosti, ale potřebovala bych podrobnější informace. Předem děkuji.

  • Autor: lenka1

   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s placením pitného režimu v MŠ. Doteď jsme to měli tak že pitný režim jsem vedla zvlášť jak pro MŠ tak pro ZŠ, tedy že se cena pití v MŠ nepřipočítávala ke svačince ale vybírala se na začátku školního roku zvlášť na celý rok. Cena přesnídávky je u nás 7 kč pro děti do 6 let i pro děti od 7-10 let. Je nutné zvýšit cenu svačiny a připočítat cenu pití? Nebo mohu nechat ceny stejné a i nadále vybírat pitný režim zvlášť. Moc děkuji za odpověď.

  • Autor: Ozabi

   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak se dělá přesná cenová kalkulaceobědů v MŠ? Nikde jsem nenašla žádnou metodiku a jsme nová MŠ, kde kuchařka nemá natolik odbornou kvalifikaci, aby to sama zvládla. Proto budu velice vděčná za každou radu, díky předem 🙂

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se