Přeskočit na obsah

Ceny

 • Autor: D75

  Ceny
  Prosím o radu zkušené kolegyně.
  Máme v MŠ nastavené ceny: dospělí 32,- (koef.1),děti do 6 let 20,- (koef.0,5), nad 6 let 21,- (koef. 0,7).Není to špatně? Pokud je koef. 1 u dospělých, u dětí do 6 let by měl být tedy 16,- a nad 6 let 22,-. Tato částka je cena oběda?

  • Autor: MAJA1

   koeficient je váha pro přepočet do spotřebního koše, to první je maso. cena oběda je to, co platí rodiče za jeden oběd

   • Autor: Moni

    Koeficient u dospělých si nastavte podle toho, kolik toho chtějí sníst a platit. U nás máme koeficient pro zaměstnance 1,2 a také vyšší cenu. Maso na 100 g syrové je pro zaměstnance málo, chtějí více a také si raději připlatí.
    Děti do 6ti let mají koeficient 0,5.

  • Autor: Zuza

   Je možné, že kolegyně v kategorii 0-6 let připočítala k 16 Kč ještě 4 Kč pitný režim, tak vznikla částka 20 Kč. V MŠ kat. 7letých je pitný režim až v nedávno upravené vyhlášce, takže tam jí ty 4 Kč chybí.

  • Autor: ivka6

   Pitný režim platit ve výši 4,- Kč když jsou na něj náklady prokazatelně nižší mi nevyhovuje. Sleduji náklady zvlášť a vychází mi na 2,- Kč strávníka a den. Na pitný režim mimo vyhláškou stanovená tři jídla zařazujeme převážně pitnou vodu ochucenou mátou, citronem, sirupem, ovocné, bylinné čaje. (Denně 60 dětí , krát 2,- je 120 Kč a stačí na dvě pití, jedno dopoledne a jedno odpoledne). Mléčná nebo ovocná pitíčka dáváme do bazénu nebo na výlet, to většinou z normativu na přesnídávku, i tu berou s sebou. Na stránkách MŠMT je výklad, že pitný režim ve výši 4 a výš být nemusí.

  • Autor: D75

   Děkuji za odpovědi.
   Já v tom pořád tápu…..neuměl by to někdo laicky vysvětlit?
   Já jsem si myslela, že koeficienty a ceny spolu souvisí.
   Jak tak koukám budu si muset doplnit vzdělání, není to tak jednoduché, jak to vypadá.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se