Přeskočit na obsah

Cizí strávníci

 • Autor: Monča

  Cizí strávníci
  Dobrý den, prosím o radu některou z vedoucích školní jídelny. Naše jídelna vaří i pro cizí strávníky. V kalkulaci na jeden takový oběd je mimo jiné vyčleněno 10,-Kč z každého obědu na mzdové prostředky. Kdo má na tyto prostředky kromě zaměstnanců jídelny nárok? Může ředitel z těchto peněz financovat i odměnu pro sekretářku? Mám si z těchto peněz tvořit nějakou pomyslnou rezervu (kdyby se něco stalo apod.)? Předem děkuji za Vaše rady. Monika

  • Autor: tara

   Každý, kdo se na doplňkové činnosti podílí, by měl být zaplacen i školník i sekretářka. Vy jako vedoucí taky máte část úvazku na dětí a cizí, tak ne proč ti druzí, asi nebudou dělat zadarmo a ředitel nemůže platit práci pro cizí ze státního asi by tam ani nic nenašel.

  • Autor: Alena II.

   Ano, tyto peníze by měli dostat ti, kdo se na přípravě obědů pro cizí strávníky podílí – to je zaměstnanci školní jídelny. Nevím, jak se na tom podílí školník, nebo sekretářka.l

  • Autor: leventa

   Podle mého názoru záleží na tom, jestli je u vás zavedeno střediskové hospodaření, tzn. jestli je účetnictví jídelny vedeno jako samostatné hospodářské středisko. Pak by šly výnosy z cizích strávníků do výnosů střediska jídelna a tedy by z nich mohly být vypláceny mzdy a odměny jen pro zaměstnance tohoto střediska. Pokud je vedeno účetnictví celkově a nedělí se na střediska, jdou tržby od cizích strávníků do celkových výnosů a pak se z nich mohou čerpat mzdy nebo odměny i pro ostatní zaměstnance školy, kteří se nějak podílejí na chodu jídelny, teoreticky uklízečka, školník, účetní školy i sekretářka.

  • Autor: tara

   Školník se podílí drobnými opravami v kuchyni, sekretářka vede účetnictví pro doplňkovou činnost, v kuchyni se vaří pro děti i cizí, takže kalkulace se počítá pro všechny, uvařit oběd je to co vidíme, ale je také práce kolem, která není vidět, ale je nutná.

  • Autor: Dita H.

   Školník,to se mi už nezdá.

  • Autor: nikdenic

   Jo jo všichni se podílí, i ten učitel se podílí na tom ,že to zadarmo se….

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se