Přeskočit na obsah

Cizí strávníci

 • Autor: L. F.

  Cizí strávníci
  Dobrý den, mám dotaz ohledně vaření pro cizí strávníky. Je nějaký limit, kolik cizích strávníků můžeme mít? Mzdovce se zdá, že máme cizích strávníků už nějak moc, tak bych se chtela optat, zda je nějak omezené. Děkuji.

  • Autor: rohlik

   Počet cizích strávníků neni omezen. Pokud Vám kapacita kuchyně dovolí vařit pro více strávníků a stíháte to,nevidím problém a už vůbec ne pro mzdovku. Jsme malá jídelna ZŠ a MŠ kvůli cizím strávníkům jsme museli navyšovat kapacitu kuchyně, to znamená varné plochy z důvodu požadavků hygieny. Čím více obědů pro cizí strávníky,tím více peněz je i na režie a hlavně se tvoří zisk,ze kterého my třeba koupili myčku, o které jsme snili roky. Přeji hezký den Zdena

   • Autor: Pavel

    Ano s tímto souhlasím kapacita naší kuchyně je 1200 jídel. Máme 800 dětí a 150 strávníků na doplňkovou činos. To znamená že můžeme přibrat ještě dalších 250 cizích strávníků.

  • Autor: Andy1

   Dobrý den,

   pokud vaříte pro cizí strávníky na dohodu o pracovní činnosti, je rozsah omezen na 150 hodin/rok, což se nesmí překročit. Hlídají se hodiny. Určitě někde evidujete, kolik hodin jste měsíčně strávili vařením cizím strávníků. Možná proto, že je možné, že hodiny překročíte, tak se jí to nezdá.

   • Autor: Pavel Ludvík

    Váš příspěvek bych chtěl hodně upřesnit. Dohoda o prac. činnosti je až do poloviny prac. doby! Pokud jste měla na mysli Dohodu o provedení práce, tak ta bývala na 150 hodin, ale už nějaký rok je na 300 hodin! Vše najdete v par. 75 a 76 ZP. Klikněte si na sekci Právo a tam si Zákoník práce najděte.

  • Autor: rohlik

   Nevím,jakým způsobem vedete hodiny,které strávíte vařením pro cizí strávníky.U nás je zaveden sešit a do něho píšeme docházku a k tomu si připisujeme pro cizí strávníky 0.45 hodin. Jsme 2,takže hodiny odpovídají, vaříme na dohodu a stíháme vše,protože v podstatě je to vaření,když to přeženu z jednoho hrnce jen tam dáme více surovin.Nevím,možná máte někdo jiné zkušenosti,ale u nás to tak funguje. Přeji hezký zbytek dne Zdena

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se