Přeskočit na obsah

Dělení spotřebního koše v programu VIS

 • Autor: jowan

  Dělení spotřebního koše v programu VIS
  Dobrý den,
  omlouvám se, zda-li již někdy zaznělo, nedohledala jsem. Jsme MŠ, vaříme a vydáváme pro školku a odvážíme obědy pro ZŠ, učitele a žáky ve dvou věkových kategoriích.
  Musím dělit spotřební koš, to je jasné. Ale jak? Ve VIS nevedu jídelníčky, ani receptury. Výdejku mi dělá kuchyně dohromady, já pak vedu sklad ve VIS. Jde o to, že rozpad surovin není přesný. Do ZŠ zasíláme někdy více syrové zeleniny, cukr,sirup, mléčné výrobky, tohle do MŠ nejde, nebo jde, ale v jiné frekvenci. Tohle ve skladu nezohledňuji, pak tedy není spotřební koš přesný, ten dokáže podle filtru rozlišit SK,ale tohle tam není zohledněno.Prosím neví někdo jak tohle udělat, ale přitom zůstat u starého způsobu, kdy nedělám dvě výdejky pro ZŠ a MŠ zvlášť? Děkuji velmi za odpověď.

  • Autor: tara

   Výdejky se mají dělat zvlášť pro děti, zaměstnance – je to závodní stravování, doplňková činnost. Výdejka dle mého by se měla dělat i pro MŠ a ZŠ, pokud počítáte spotřební koš dohromady je opravdu neobjektivní, protože děti ve škole nemají přesnídávky a svačiny, takže máte zkreslenou spotřebu používaných potravin sledovaných ve spotř. koši.
   Program VIS umožňuje rozčlenění výdejek, kontaktujte firmu určitě Vám doporučí řešení, lze úpravy od nich provádět i přes dálkovou zprávu, není nutná jejich návštěva.

  • Autor: Radkaa

   Souhlasím, dělám 3 výdejky – MŠ, ZŠ a dospělí. Hlavně je to velice jednoduché i rychlé. Není se čeho bát.

   • Autor: tristanka

    Taktéž dělám 3 výdejky a pracné to rozhodně víc není, je to otázka deseti minut.. a hlavně, víte,jak na tom přesně jste, SK..finance..

  • Autor: jowan

   Velmi děkuji za příspěvky, pomohly, půjdu cestou programu. S pozdravem a přáním krásného dne J.

  • Autor: Radkaa

   Ano, rozdělí si výdejku na 3 sloupce. Jeden širší pro MŠ, tam rozepisuje potraviny na přesnídávku, oběd, odpol. svačinu a součet. Druhý je pro ZŠ a třetí pro dospělé. Na konci řádku vše sečte. Zdá se to složité, ale kuchařky zvládají v pohodě. Během týdne nebyl problém.

  • Autor: Darina

   Dobrý den, výdejky se opravdu musí dělit na hlavní a vedlejší výdej, pak na MŠ a ZŠ,jinak spotřební koš nemá smysl. Ale je to jednoduché. Při otevření výdejky nevyplnit H nebo V, kliknout rovnou na odpis ze skladu a vyjede tabulka, kde se samo nabízí hlavní a vedlejší výdej, stačí jen vyplnit a jedním klikem zavřít. Takto pokračovat až do poslední suroviny a pak se vytisnkou krásně zvlášť:-)

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se