Přeskočit na obsah

deratizace

 • Autor: Alena2

  deratizace
  Dobrý den.mám jeden dotaz ohledně deratizace skladů a kuchyně.Podle které vyhlášky musí být každý rok.Nebo ji nemusím dělat,když nemám výskyt myší ani jiné havětě?Hygieny mi kontroluje fakturu za deratizaci.

  • Autor: Lucie Janotová

   Dobrý den, obecné info týkající se dezinsekce / deratizace (DD) můžete nalézt ve stručném přehledu k této problematice na portálu (http://www.jidelny.cz/show.asp?id=656) – info a legislativa v článku uvedené je stále platné. Předpokládám, že Váš dotaz je myšlen tak, zda musí DD provádět pravidelně (např. každý rok) odborná firma – nemusí (sami můžete DD řešit v rámci běžné ochranné DD, firmu zajišťujete v příp. problému – viz legislativa)

  • Autor: Raduza

   Já měla kontrolu z veterinární zprávy a mimo jiné na četnost a frekvenci deratizace jsem byla dotázána. Pochopitelně to byl chyták: deratizace se provádí pouze při výskytu (hmyzu, hlodavců). Mám to tak i v sanitačním řádu.

   • Autor: hygienička

    deratizace se provádí při výskytu hlodavců
    dezinsekce – při výskytu obtížného hmyzu

    • Autor: Raduza

     Ano, je to tak, já jsem svou odpověď nedotáhla či odbyla :-). Navíc ještě uvádím, že je dobré, přesto, že neprovádíme deratizaci či desinsekci preventivně, mít již vybranou firmu, která v případě potřeby tyto činnosti provede (dobré opět zahrnout do sanitačního řádu).

  • Autor: Linda..

   Pokud tomu dobře rozumím, musím i např.o likvidaci mravenců insekticidem udělat zápis?

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se