Přeskočit na obsah

Dietoložka

  • Autor: ziss

    Dietoložka
    Chtěla bych se touto cestou podělit o nové poznatky, které získala učitelka MŠ na školení tento týden. Přítomná dietoložka účastnicím říkala, že nevadí když dítě ve školce nejí, že to co potřebuje si najde doma. Ale oceňuje práci jídelen, že jídlo je nabídnuto. V těstovinách s kečupem je dostatek vlákniny i sacharidů a není důvod se znepokojovat když tohle jí dítě každý den. Její vnuk začíná jíst teprve nyní ve 12 letech a je to všechno v pořádku. Já hloupá litovala děti, které vytvořenými návyky z domova jsou ochuzeny o tolik chutí, když nejí ovoce,zeleninu,maso,zelí,houby,šunku,sýr,pomazánky,mléko,luštěniny,brambory. Jsem nyní poučená. Stačí jídlo nabídnou. Jen mi není jasné, proč potom ministerstvo lpí na nějakém spotřebním koši, když o nic nejde. Dětem stačí čokoláda,oplatka,jogurt z lednice a těstoviny. Pro mne bylo školeni naší učitelky poučné.

    • Autor: tara

      S tímto přístupem nebudou děti brzo jíst nic pořádného. Rodiče to většinou řeší taky tak, co by se rozčilovali, ať se pak nediví, že na tom budou zdravotně ve třiceti letech jako padesátníci, ono se to hned neprojeví.

    • Autor: Pekařka

      Paní dietoložka by měla vrátit diplom, či co to má za certifikát o svém vzdělání. Ve 12 letech je pozdě už začínat s učením dítěte na různé chutě, toto je třeba zahájit co nejdříve, samozřejmě s přihlédnutím k věku. A tvrzení, že dítě si DOMA najde, co potřebuje – tak k tomu už fakt není co říci. To mi hlava nebere.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se