Přeskočit na obsah

Dodavatelé potravin

 • Autor: jjanka

  Dodavatelé potravin
  Můžete mi doporučit některé spolehlivé dodavatele do Vašich jídelen? Jsme základní škola v okrese Rakovník, Středočeský kraj. Děkuji

  • Autor: Iva K.

   Dobrý den Vážené kolegyně, mohu se poptat na Vaše zkušenosti s výběrovým řízením na dodavatele potravin pro ŠJ. V podstatě od ihned máme vypisovat výběrové řízení. Ke každé faktuře by mělo být přiloženo oznámení o poptávce 2-3 dodavatelů. Dále nabídky od poptávaných dodavatelů a prokazatelné hodnocení nabídek (asi vysvětlení – proč zrovna tu nebo onu firmu) a objednávku. Již jsem v dřívějších příspěvcích na tomto portále četla, že v nějakých městech zřizovatel vybral sám dodavatele pro své vývařovny, ale nyní ty příspěvky nemohu najít. S pozdravem a díky. Iva P.S.:Mám pocit, že nás úřední šiml chce podusat svými kopyty.

  • Autor: Iva K.

   Prosím, prosím kolegyně. Můžete se mi někdo ozvat s radou – jak na výběrové řízeníčko? 🙂 Děkuji velmi pěkně. Iva

   • Autor: Petr

    Ano přesně tak úřední šiml.
    Jsem vedoucí provozu školní jídelny, vaříme 650 porcí. No nevím, výběrové řízení podle mého u potravin kde jsou ceny často pohyblivé a kolísají tak to docela dobré řešení není, protože uzavřete smlouvu s dodavatelem, který vyhrál výběrové řízení a potom zjistíte, že zrovna v u jiné firmy je v akčním letáku zboží o mnoho levnější než jste nucena nakupovat vy a nemůžete této akční nabídky využít právě z důvodů úředního šimla. Ano beru výběrové řízení na sroje a vybavení kuchyně jídelny apod. U nás to děláme tak, že nakupujeme od více dodavatelů a zakládáme létáky, nabídky pro potřebu kontroly a porovnání, aby nás nemohl nikdo napadnout, že nakupujeme draze, zatím jsme se s problémem nesetkali. Doporučuji Vám sledujte ceny nakupujte co nejlevněji, ale zase to co je nejlevnější nemusí být kvalitní, je to opravdu těžké, zakládejte letáky, nabídky a pak si myslím že by neměl být problem. I když dneska nikdo nevíme, možná nás budou honit za to že jsme ještě ušetřili je to postavené na hlavu. Na provádění výběrových řízeních bychom museli přijmout extra sílu.

    • Autor: co nejlevněji

     Ani zoologická zahrada nenakupuje to nejlevnější = nejméně kvalitní pro své svěřence

   • Autor: Iva K.

    Kolegyně a kolegové, díky za příspěvky. Jiné instituce mají na organizování výběrových řízení oddělení nebo alespoň jednoho člověka. Nemám prostředky si někoho zaplatit, aby bylo vše v souladu se zákonem č.137/2006. Takže se prokousávám postupy zadavatele, rovným zacházením, zásadami zákazu diskriminace, způsobem stanovení předpokládané hodnoty zakázky, určením zakázky velkého a malého rozsahu, sestavením hodnotící komise a jejich náhradníků, stanovením hodnotících kritérií … Nebráním se novým pravidlům. Možná to bude i přínosné. Nelze dopředu předvídat. V této chvíli se snažím o setřídění informací a nepřipouštím si, že by to měla být marná práce. Zdravím Iva

    • Autor: Aleš jiný

     Dobrý den paní Ivo. Otevřela jste ožehavé a důležité téma.
     Já osobně se domnívám, že na dodávky potravin není třeba vypisovat výběrová řízení. Na dodávky potravin se vztahuje § 13 ZVZ – dodávky pořizujete opakovaně podle svých aktuálních potřeb a jejich jednotková cena je v průběhu účetního období proměnlivá. Pak se nemusí jednotlivé dodávky sčítat.
     Je třeba pouze dodržovat ustanovení §6 ZVZ – nikoho nediskriminovat a jednat transparentně.

     • Autor: Mája

      Aleši kdo jste,líbí se mi vaše příspěvky do diskusí. Jsou stručné věcné a pravdivé . Rozeženete pokaždé ten chumel a uvedete jej na pravou míru. Jste kuchař ve šk. jídelně nebo jen tak píšete. Ráda čtu vaše odpovědi kolikrát se i pobavím. Zdravim.

     • Autor: Aleš jiný

      Dobrý den paní Májo, kuchařem nejsem, ale působím v oboru veřejného stravování. Zdravím.

     • Autor: Hana1

      Souhlasím s Alešem. Obecně lze říci, že je dobré prověřovat stále trh dodavatelů a nenechat dodavatele “ usnout na vavřínech „. Vše ovšem záleží na počtu dodavatelů v místě. My si stále sledujeme vývoj cen, zkoušíme nové dodavatele,důsledně řešíme reklamace. Vztah s dodavateli musí být férový, ale náročný. Rozhoduje toto : a) kvalita b) cena c)spolehlivost d) rychlost (flexibilita) e) ochota řešit mimořádné situace f) inovativnost . Rozhodně nemůže jít jenom o cenu – fetiš posledního období. Ideální je zlatá střední cesta. Vyřadit příliš levná i příliš drahá “ řešení „.

   • Autor: srdcem

    Výběrové řízení je ze zákona, až od pohledávky nad 50.000 (měsíčně, máte je_?)
    Já doporučuji kvalitní ovoce a zeleninu za slušnou cenu beru od O-Z potraviny, paní Sirotková tel.724655801, středočeský kraj a Praha. Po dohodě Vám dovezou i jiné potraviny, těstoviny, omáčky,…. Vše podle katalogu.

  • Autor: milan-bonno

   Zdravím vás všechny čtivé.Výběrová řízení je opravdu ožehavé téma,jak už jsem tady četl.Nicméně,pokud nemusíte,buďte rády!!Jsem z Ostravy a zde platí ,,zákon,,radních..portál e-centre – všechny příspěvkové organizace jsou POVINNY !!!! přes toto objednávat,včetně výběrových řízení..potraviny,kanc.potř.,hygiena..atd.!!! žádná transparentnost,volný výběr dodavatele,pohyblivé ceny,KVALITA!!..ATD.Všem v Ostravě držím pěsti,aby toto ustáli,a těm,kdož nemusí,tak ať v budoucnu nemusí.

   • Autor: Monik

    Zajímala by mě výše uvedená kvalita. Pochopila jsem to tak, že zboží je nižší kvality?

    • Autor: ...marie

     na kvalitu se raději ani neptejte, kdo je nucen tímto systémem zásobovat zařízení, nestačí se divit a utápí se v papírech.

   • Autor: Iva K.

    Na základě směrnice, kterou vydal náš zřizovatel provádíme výběrová řízení na nákup komodit (potravin), které v kalendářním roce přesáhnou obrat 100.000,- Kč bez DPH. Právě máme po prvních čtyřech výběrových řízeních na „Maso, potraviny, mléko a ml.výrobky, zeleninu a ovoce“. Při obratu do 100.000,- Kč bez DPH provádíme tzv. průzkum trhu, kdy ke každé FA od dodavatele, který nám něco dodal do ŠJ a není určen výběrovým řízením, dokládáme tiskopis s názvem „Výsledek průzkumu trhu“ s nabídkami dvou/tří dodavatelů, našim podpisem a zdůvodněním, proč jsme vybrali právě tu nebo onu firmu. Zatím se tím prokousáváme a spotřeba papíru roste … Zdravím Iva

  • Autor: Olina

   Dostala jsem nabídku od firmy Makro na dodávku zboží. Prosím některou z vedoucích ŠJ, která má s touto společností už zkušenost, aby mě napsala zda je s nimi spokojená. Děkuji

   • Autor: Dáša 23

    Jsem spokojená, přijedou kdykoli ( i když není objednávka za 5000,- kč) a pokud je něco v nepořádku, zboží nepřeberu a ihned vrátím – pošlou dobropis. Pokud potřebuji něco důležitého či závažného, obrátím se na obchodního zástupce a ten vše ihned vyřeší.Vyhovuje mi, že mají opravdu vše, jen maso beru od místního řezníka a odpadlo sposta faktur.

   • Autor: Aleš jiný

    Osobně mohu Makro doporučit, solidní jednání, mají kvalitní zboží, kdo ho má v dosahu je možno zajet a nakoupit přímo dlei dle aktuální potřeby.

  • Autor: Olina

   Děkuji za odpovědi a přeji pěkný víkend.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se