Přeskočit na obsah

Doplácení obědů

 • Autor: Katy99

  Doplácení obědů
  Dobrý den, prosím Vás mám dotaz. Naše jídelna vaří i pro děti z jiné obce, ti si pro jídlo jezdí. Jedná se o MŠ. Děti platí pouze potraviny. Teď mi bylo sděleno, že obec do které se jídlo dováží, by měla platit nějakou poměrnou část naší obci – náklady na mzdy, energie apod. Máte to tak prosím někdo a pokud ano jak vypočítáte tu cenu? Na základě čeho se toto určuje? Moc děkuji za odpovědi.

  • Autor: exitkaaa

   Dobrý den Katy99. Co se týká vaření stravy do jiné obce, tak já dané příspěvkové organizaci účtuji veškerou věcnou režii, která je spojená s vařením. Mzdové prostředky dostáváte od kraje, takže ty by jste jim účtovat neměli.

  • Autor: csj

   Dobrý den Katy99, vaříme také pro jiné MŠ. Děti fakturujeme celkem počet nahlášených jídel x finanční normativ – v dané MŠ si rozúčtují podle dětí. Další fa – režie. Další fa – dospělí – pro nás jsou cizí strávníci celkem. Každý měsíc posíláme spotřební koš a každé mš se sleduje rozdíl mezi normativní a skutečnou částkou. Postup na výpočet věcné režie je jistě na jidelny.cz. Hezké dny

  • Autor: Juráška

   Dobrý den, začaly jsme v MŠ platbu přes účet a měsíční hlášení pro paní účetní, které jsem měla v dosavadním formátu nevyhovuje. Nemáte prosím na zaslání vzor jak to předáváte za vaši MŠ účetní. Moc děkuji.

   • Autor: rajmona

    Pokud máte program stravné tak jsou tam přehledné sestavy.

    • Autor: Jurasik

     To je právě problém, já ji sestavy dávám, ale neustále ji tam nějaké peníze chybí, přitom jsou tak přehledné. A já už nevím jak bych ji to přepsala, aby to pochopila a viděla.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se