Přeskočit na obsah

dotovaný oběd

 • Autor: jajka

  dotovaný oběd
  Dobrý den, prosím o radu.Mám zavedeno, že každý učitel, který jede s žáky na závody, na soutěže, do přírody atd. mi dá seznam dětí a já jim automaticky odhl. obědy. Seznam je v jídelně i u kuchařek. Máme novou paní učitelku, ta mi seznam nedala. Ve sborovně roztočila debatu, že já jsem neschopná a kde jsem k tomuto přišla. Chce přesné znění tohoto pseudo nařízení.( jak to nazvala) Vše fungovalo několik let, nyní je celý pedagog. sbor „pohoršen jak jsem je tahala za nos“.Hledala jsem ve vyhl.516 a 117.Prosím poradíte? Děkuji

  • Autor: majka 1

   Re: dotovaný oběd
   Školský zákon
   §119
   Zařízení školního stravování

   V zařízeních školního stravování se uskutečňuje školní stravování dětí, žáků a studentů v době jejich pobytu ve škole, ve školském zařízení podle §117 odst. 1 písm. b) a c) …

   Pro zaměstnance platí vyhláška 84/05 § 3
   (4) Organizace poskytuje strávníkům uvedeným v odstavci 3 za sníženou úhradu jen jedno hlavní jídlo v kalendářním dni, pokud strávník vykonává práci pro organizaci alespoň 3 hodiny v daném kalendářním dni v místě výkonu práce sjednaném v pracovní smouvě.

  • Autor: xxxx

   Re: dotovaný oběd
   A hlavně, je za to zodpovědný ředitel školy. Paní učitelka by se měla obrátit na něj. Ať ji vysvětlí proč má dát seznam.

   • Autor: jajka

    Re: dotovaný oběd
    Děkuji za pomoc. Hledala jsem to dobře. V práci jsem ráda a dělám ji s chutí. Nemáme to ale lehké s pedagog. sborem, pak mi je někdy k pláči. Člověk se snaží aby bylo vše OK a….Přeji všem hezký den a hodně sil.

  • Autor: ivina

   Re: dotovaný oběd
   Dobrý den, podle mě to ulehčení žákům – správně by si měl odhlásit oběd každý sám, tak nevidím důvod, proč by nemohla pomoci paní učitelka. Ona dodá seznam,vy odhlásíte obědy. Až budou muset rodiče doplácet za nevyzvednuté neodhlášené obědy, pak je můžete odkazovat na paní účitelku. Pevné nervy, zdravím.

   • Autor: aaaa

    Re: dotovaný oběd
    Řeším stejný problém často,jsme internátní škola a začíná doba výletů.Někteří učitelé bez problému dodají seznam dětí,jídlo odhlásím,ale někteří to vůbec nechápou.Mně zůstanou nevyzvednuté obědy a k tomu ještě si učitelé napíšou cesťák i na stravu.Vše s účetní musíme hlídat a pak doúčtovávat.Proč to dělat jednoduše,když to jde složitě a někteří nechápou,že i mi máme povinnosti podle vyhlášky.Asi mají rodiče dost peněz,aby platily neprojedené obědy,protože dětem to je jedno!

    • Autor: Alena II.

     Re: dotovaný oběd
     U nás to leta funguje tak, že dostanu seznam tříd včetně pedagogů, které kdy jedou na výlet, ozdravný pobyt atd.
     Všichni to mají hromadně odhlášené a ti co nejedou, musí si obědy přihlásit.Je to jednoduché, mně to nedá žádnou práci, ale všechno je to o ochotě a vstřícnosti.

     • Autor: Olina

      Re: dotovaný oběd
      Já to mám podobně, ale aby někteří učitelé nezapomněli, tak si vyžádám od vedení všechny akce, poznamenam do kalendáře a občas připomenu. Docela to funguje.

     • Autor: Valentýna

      Re: dotovaný oběd
      Možná bych ještě poradila dát si povinnost odhlašování obědů – hromadných akcí učitelem – do provozního řádu jídelny.

      Řád ať podepíše ředitel a jste krytá. U nás to funguje bez problémů. Někdo je také sklerotický, ale vycházíme si vzájemně vstříc.

     • Autor: majka 1

      Re: dotovaný oběd
      Také to máme v provozním řádu.Akce pořádané školou odhlašuji podle seznamu, dodaného učitelem. který má dozor.Na nástěnce visí seznam výletů, já vždy odhlásím celou třídu a kdo na výlet nejede, přijde se přihlásit na oběd. Je lepší, když se 2 žáci individuálně přihlásí, než aby se každý zvlášť odhlašoval. Často žák, který na výlet nejede, stejně ten den do školy nejde a má omluvenku. Šetří mi to práci, odhlásím celou třídu včetně dozoru v klidu. Funguje to tak u nás už dávno.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se