Přeskočit na obsah

Eurest

 • Autor: Rosivka

  Eurest
  Prosím, podělte se s námi se zkušenostmi s firmou Eurest.Podle nynějšího stavu podniká tato firma doslova generální útok na školní jídelny na Benešovsku. Starostové nebo místostarostové prosazují tuto firmu i navzdory odporu zaměstnanců, místních podnikatelů. Děkuji Rosivka

  • Autor: andy

   Re: Eurest
   Fuj, u manžela vaří v práci, vydržel tam na obědy chodit týden, prý je to hnus, nedá se to jíst. Nedovedu si představit, že by vařili dětem. Kamarád u Eurestu pracuje v menze a prý chodí na obědy raději jinam, než by jedl jejich jídlo. Je to firma, která potřebuje vydělávat a jak chce vydělat ve školní jídelně je mi záhadou, když za co se uvaří za to se prodá, žádná procenta navíc nejsou. Pokud na tom chtějí něco trhnout, tak to jídlo nebude stát vůbec za nic, už takhle je problém se vejít do ceny.

   • Autor: Věrka

    Re: Eurest
    ano, mám zkušenost s Eurestem, i když ne jako strávník. Byla jsem do eurestové kuchyně vyslána , abych se poohlédla po zkušenostech. Mimo jiné si mi pan vedoucí pochvaloval, jak koupí nah¨nilé banány, tedy levné banány, a udělají z nich koktejl. A když jsme prošli zázemí a vyšli ven na příjezdovou rampu, měli tam nějaké kýble a po rampě pochodoval proud ČERVŮ, ještě teď je mi blijno, když si na to vzpomenu.

    • Autor: Barbora

     Re: Eurest
     Tak přesně takovou zkušenost mám také.

    • Autor:

     Re: Eurest
     A viděla jste dobře? Nebyly náhodou nahnědlé, a ne nahnilé? Nahnědlé=levnější se přece ve školkách kupují také, nic na nich není a také slevněné jogurty, těsně před… a nepochodoval po té rampě náhodou proud mravenců? Kolik je vaše fantazie a kolik skutečnost?

     • Autor: Marťule

      Re: Eurest
      Já teda rozhodně na jídelnu nahnědlé banány nekupuju a můžou být levné jak chtějí, o nahnilých ani nemluvě. Splést si mravence s červy, to asi by paní musela mít hodně moc dioptrií.
      My ze školních kuchyní máme prostě jinak nastavený systém čistoty a práce v kuchyni než firmy, které se snaží toto také zajišťovat. Mám osobní zkušenost a rozhodně jsem ochotná věřit všemu špatnému co se tady napíše o těchto firmách!!!

     • Autor: Pepinda

      Re: Eurest
      Zlevněné jogurty jsem vzala jednou a už nikdy více!!!! spousta jich bylo už s plísní. A hnědé banány- co by si rodiče o mě pomysleli – že dávám dětem něco co hraničí už s odpadem.

     • Autor: opportunity

      No co se týká banánů, tak ty s hnědými tečkami jsou nejlépe zralé a s nejlepší chutí – ale kupuju si je domů, děti by to rozmačkaly, ty potřebují žluté.

     • Autor: Věrka

      dvoučárkový anonyme, hnědé a nahnilé. Hnědé tečky na banánech, jak je známo, jsou plíseň. A nedělej si legraci z toho, co jsem tu napsala.Byla jsem tam já a ne ty. Na rampě pochodovali masoví červi jako palec velicí. Fuj Eurestu.
      Byla jsem vedoucí jídelny třicet let a ani desetinu toho bych nikdy nedovolila.

  • Autor: iiii

   Re: Eurest
   Reaguji na příspěvek od od:od: 23442.
   Promiňte,ale buď nejste vedoucí jídelny,nebo by jste jí neměla být.Nahnilé,nebo nahnědlé banány nedávají ani opicím v ZOO,natož abych je nabízela dětem k jídlu.
   Ale co se divím,když se všude šetří a vedoucí jídelny dělá kde-kdo.Hezký večer.Iveta

   • Autor: Tereza

    Re: Eurest
    Dobrý den! Zkušenost s Eurestem mám jako strávník. Někdy problém si vybrat i z pěti jídel, nápoje, saláty, dezerty placené zvlášť. Někdy dokonce samy paní u výdeje varovaly – tohle si neberte, to se nepovedlo (za to jim dík, páč jim za to asi hrozil vyhazov). Kniha přání a stížností sice byla a mohli jsme tam psát, ale na nic to nemělo vliv – jako výdejna asi můžete jen těžko ovlinit centrální kuchyni někde jinde. Nutno poznamenat, že tato firma byla již z našeho podniku odejita (možná to podpořila i otrava z jídla – díky ní tam pak spousta lidí odmítlo chodit). Dnes pro nás vaří firma jiná.
    Co je stejné pro školní jídelny i Eurest je asi podmínka co nejnižších nákladů. Co už ale stejné vůbec není jsou podmínky výroby a výdeje, znalost zásad HACCP, zájem pracovníků, rozdíl – kuchyně/ohřívárna, apod. Doufejme, že si to zřizovatelé uvědomí nebo „někdo“ uvědomí je.

  • Autor: pája

   Re: Eurest
   Dnes k nám do ŠJ nastoupil nový strávník. Přistěhoval se z jiného města. Dříve se stravoval ve velko-vývařovně. Jeho maminka nemohla uvěřit, jak jsou naše obědy levné, že nemusí doplácet za přidání rýže…, že salát, mléko, ovoce.. jsou také v ceně oběda.
   Bojujte proti Eurestu, pište petice, braňte se, dokažte vašim strávníkům že jste lepší než Eurest a oni se za vás postaví.

   • Autor: Andy

    Re: Eurest
    Manžel přestal chodit na obědy, protože u nich Eurest vaří, už 3x měl z jejich jídla průjem (jednou čínské nudle, jednou smažený sýr a jednou svíčková), takže nikdy více, takže pokud je někde petice, ráda se připojím.

  • Autor: MARČA

   Re: Eurest
   Dobrý den,
   útok dělěly i u nás a hlavně když ptáčka chytají pěkně mu zpívají.Pochopila jsem,že se školní jídelnou to nemá vůbec nic společného,když mi pán z Eurestu řekl,že používají své výborné polptovary,zeleninové saláty nám přivezou v 5kg pytlích a jiné a jiné věci,tak jsem mu dala dost na jevo,že tohle se školní jídelnou nemá vůbec nic společného.A hlavně cena oběda je někde úplně jinde.Ptala jsem se na názor hygieny a ani ta nesouhlalsila.Ruce od nich pryč .

  • Autor: afronek

   Re: Eurest
   V Bečově ve školní jídelně podepsali smlouvu na šest let. Neměli na opravu jídelny a tak budou vydávat kulinářské zázraky od jmenované firmy. Chudáci děti přijdou o iluze o gastronomii už v útlém věku.

  • Autor: Mano

   Eurest, Spol. S R.o., Yazaki Wiring Borská Pole

   Tahle firma je uz dlho v nasi firme ,katastrofa .

   -spinave pribory,do caje nekdy zadny cukr,jidla se nedaji vubec jist,brambory surove bez chuti,salaty ,ovoce ,proste vse co je v nabydke je prodrazene,5x jidel neda se vubec co vybrat .
   proste hnus

  • Autor: Olina

   Prosím některou vedoucí ŠJ, kterou firma Eurest převzala, jestli může napsat jak nyní fungují a co se pro ně změnilo. Děkuji

  • Autor: Ina

   Vývařoven typu Eurest je více a výsledek jejich podnikání je stejný – často nepoživatelné jídlo. Za vše navíc doplatíte (salát, zákusek, knedlík,…) a hlavně vykážou kolik jídel uvaří a vydají na KÚ který jim na základě množství jídel přidělí státní dotaci. Jejich vaření se kolikrát nechá označit jako chemické vojsko – nasypeme prášek do vody 5 minut provaříme a máme omáčku.

  • Autor: antr

   je potřeba si stěžovat nejenom tady ale i na tom KÚ, uzřizovatelů, na městě a všude..

  • Autor: Radkaa

   Tak jsem po 20 letech týden na neschopence a pročetla jsem si starší výtisk časopisu Kaleidoskop, který vydává firma Eurest. Přesně moderní pojetí propagace – děti nebo žáci se nestravují ve školní jídelně, ale jsou hosty školní restaurace. Píše se zde, že od září 2011 mají 140 školních restaurací, v řadě z nich doplnili technologie výroby, změnili design školních restaurací tak, aby oslovili naše mladé hosty. Od 1. 7. 2011 byl slavnostně zahájen provoz jejich restaurace i na MŠMT, takže náš pan ministr se jistě zaslouží o jejich další rozšíření po republice a naše zrušení. Tím se vyřeší neustálé snižování platů našich kuchařek. Dětem nebudou vařit naše zkušené kuchařky, ty budou nezaměstnané, ale manažerky od kastrolků … z vedoucích budou manažerky školních restaurací. Zajímaly by mě ceny stravného, protože u MŠ jsem je v žádné školce nenašla a jak to vůbec všchno funguje.

   • Autor: spaky2

    Poznatek z tisku posledních dní:EUREST se přejmenoval na SCHOLAREST a jeho zákazníci si stěžují,že je ministr nutí jíst polévky.Proč si nestěžují děti (rodiče)ze školních jídelen pod školami,my jsme i doteď museli a nadále vaříme polévky jako součást oběda a za stejnou cenu.Scholarest si stěžuje,že musí navýšit ceny,proč my se do stejné ceny jako oni vešli i s polévkou,salátem a moučníkem?

   • Autor: matr

    Taky jsem na internetu hledala podmínky poskytování služeb a ceny stravného a žádná škola toto nemá na svých webových stránkách uvedeno. Na internutu je pouze dostupný seznam škol, kde firma EUREST poskytuje služby. Pokud máte v jídelně tuto firmu prosím podělte se se svými zkušenostmi, např. ceny stravného a podmínky výdeje.

  • Autor: Jana@email.cz

   Osobní zkušenost mám špatnou a to z výběrového řízení, kde naše firma byla ve výběrovém řízení společně s Eurestem. Celé výběrové řízení na provozování školní jídelny bylo zmanipulováno od počátku ve prospěch Eurestu. Podmínky byly nastaveny v  rozporu se zákonem a to především pomocí diskriminačních podmínek – kvalifikace, ISO, výše obratu a především požadavkem, že se bude jednat o mandátní smluvu dle rozpočtu a s manažerskou přirážkou. Celý mechanismus byl zcela mimo pravidla stanovená zákonem pro dotace na stravování . Námitky nebralo město v úvahu a stranilo nepokrytě Eurestu. Jsem toho názoru, že Eurest si vytvořil v resortu školství zcela specifické podmínky, vlastní výklad pravidel , která jsou mu tolerována jak obcemi tak MŠMT tak ČŠI. Nechápu to a nerozumím tomu . Trapárna s polévkou je jen logickým vyústěním této anomálie.

  • Autor: anin

   Děvčata pokud je pravda,že EUREST stravuje MŠMT tak se budeme muset rozloučit se školním stravováním pan ministr se o to zajisté zasadí nebo si myslíte že ne?

   • Autor: Tereza

    to záleží na tom, jestli pan Ministr se ve své kantýně na MŠMT stravuje či nestravuje

  • Autor: Radkaa

   Pochopme, že pan ministr se nestravuje v žádné kantýně, ani naše dětí se nestravují ve školní jídelně, ale jsou hosté školní restaurace!!! Na tyto pojmy určitě slyší hodně lidí a my obyčejné vedoucí jídelen a staré kuchařky jsme jim ukradené. Začínám věřit tomu, že módní pojmy jsou líbivější, i když kvalita a vše ostatní je podstatně horší. Chce to víc propagace obyčejných školních jídelen, než zahltí tisk a televizi Scholrestaurace. Jak obdivně píše starosta Rožmitálu pod Třemšínem „Školní jídelna se proměnila ve školní restauraci!“ Z této šílené propagace je mně smutno.

  • Autor: já

   Vše je to jen o tom, kolik pracovnící úřadů od EURESTU vyinkasují jako všimné, výše úplatku je přímo úměrná intenzitě lobingu, je to jasné ostatně jako všude v naší krásné zemi České, kdo maže ten jede a na to my v jídelnách jaksi nemáme při našich platech, že!!!!!Možná, že pan ministr má malý plat a nějaký úplateček od E… se mu šikne, a tak příjde s nápadem zrušit ŠJ a ještě za to dostane odměnu, za dobrý nápad jak ušetřit. Je to tady hnus.

  • Autor: hana1

   Jeden pracovník Eurestu se mi svěřil s taktikou, kterou firma používá, aby zvítězila ve výběrovém řízení. Jde v podstatě o to, že různí zřizovatelé ( obce,kraje ) musejí ze zákona vyhlašovat výběrová řízení na dodavatele stravování a to v případě, že v minulosti někdo jídelnu “ zprivatizoval “ a smlouva mu končí. Další důvodem může být, že jídelna nevyhovuje hygienickým normám a tak se hledá nájemce, který zaplatí výměnou za pronájem potřebnou modernizaci. To jsou skuliny na které čeká Eurest a jemu podobní. Eurest k tomu zřídil fond- bohulibě pojmenovaný “ Rozvoj školního stravování „. Defacto jde o prostředky určené pro expanzi, které umožňují ve výběrovém řízení dát nabídku,která zlikviduje konkurenci. Je to stará známá metoda – ve výběrku podbídnout cenu, později to pak dohnat při provozování jídelny. Je to podobný princip na jehož základě ničí silní dodavatelé malé. Zpočátku je, až do zničení konkurence, provozovna dotována z výnosu jiných provozoven.

  • Autor: johanka

   Zkusenost s firmou Eurest?Jen ta nejhorsi,byla jsem jejich zamestnancem pet let.Podvody,podplaceni,jenom kecy a pretvarka vedoucich manazeru v cele s nejvyssim.Hraji si jak vse delaji pro lidi,ale jsou to lhari a spekulanti.

   • Autor: hniloba

    Znám firmu Eurest,je nejhorří,že to cpou i do našich dětí,spožehnáním hyg.stanici,vedoucích pracovníku školství,obec.uřadu.Je to prášková výroba,vaření 50km zydáleném a převážené jídla,znovu ořívaná dalších 5hod.Jde to mimo předpisy a to nikomu nevadí.Jasná korubce.Že se nestydíte,ale asi ne,máte prach za to a je vám jedno co jedí děti.Vzpraskejte je konečně.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se