Přeskočit na obsah

Finanční bilance

  • Autor: Magda P.

    Finanční bilance
    Dobrý den, nuluje vám nový program od Vis finanční bilanci k 1.1.? Byla jsem zvyklá FB nulovat k 31.12 ale program mi zůstatek stejně přepíše do ledna.

    • Autor: Ali

      Přeji příjemný nový rok. Po zkušenostech z minulého roku vím, že nenuluje. Měli jsme jiný starý program, ten to nuloval. Ne od vis.
      Ale bylo řečeno, že by se nulovat nemělo, má se v novém roce počítat s případným malým přeplatkem nebo nedoplatkem. Tak to vyžaduje i školská inspekce.

    • Autor: Radana

      Dobrý den Magdo,
      nějak Vám nerozumím. Já též finanční bilanci téměř nuluji. Ke konci prosince dbám na to, abychom provařili finanční limit. Dáváme více doplňků nebo si do spotřeby odepíši více brambor, koření aj. Pak ale začátkem roku hlídám, aby se to objevilo u všech kategorií souměrně a mám tak vaření v začátku ledna levnější.

    • Autor: Valentýna

      Proč nulovat? Kam peníze přesouváte? Jaký předpis Vám to nařizuje?

    • Autor: janica

      Na školení nám bylo řečeno, že ke konci kalendářního roku nulovat nemusíme. Hlavní je dojít k co nejmenší částce/ne doslova k nule/ na konci školního roku a to z toho důvodu, aby odcházející deváťáci neprodělali a přicházející prvňáčci zase nejedli za jejich.

      • Autor: Monik

        Ale na základě čeho?
        To jsou stále nějaká doporučení, ale na základě čeho je Váš školitel vydává? Zeptejte se.

        • Autor: janica

          Myslím, že to ani v žádné vyhlášce není a já jsem se o to dál nezajímala, protože se mně toto líbí a přijde mi to správné a logické a že se to takto před nějakou kontrolou budu snažit obhájit.Tak to dodržuji už několik let. Ale mezi holkama o tom diskutujeme pořád a každá si asi dělá po svém.

    • Autor: maty200

      Nic nenuluji,ke konci školního roku se snažím u žáku jít do nuly a zaměstnance nechávám.Dělám to několik let a žádný problém,žádná vyhláška to nenařizuje.Naopak jsem ráda,že na začátek roku mám něco ušetřeno. V září je pak trochu krušno.

    • Autor: Andy1

      Dobrý den,

      jak můžete finanční bilanci nulovat? Pak to nemůže sedět účetně. Finanční bilanci se snažíme držet tak nějak celý rok, když jeden týden hodně proděláme, další týden musíme ušetřit. Ale nemůžete přece vynulovat peníze, které vám někdo zaplatil a začít vařit od nuly? To vám nemůžou vycházet ani sklady. Slyším poprvé o tom, že by se nulovalo. Nevím, co by na to řekla česká školní inspekce.

    • Autor: Dáša75

      Také nenuluji, bylo mi to řečeno i při školení přímo
      z Visu. Normálně zůstatky převádím do ledna.

    • Autor: duspi

      Dobrý den.
      VŠJ dělám od ledna 2012. Nyní řeším problém, zda nulovat nebo ne????? V mém okolí mi všichni tvdí že ano, ale od jinud zase slyším že ne. Můžete mi prosím někdo poradit kde mám hledat pravdu? Zda je nějaká vyhláška-zákon který by určoval jedno nebo druhé? Moc děkuji

      • Autor: Vladimír Bureš

        Když máte SW VIS, pak máte také modul SW Organizace, tlačitko předpisy. Podívejte se do předpisu Mýty o školním stravování, mýtus 2 a 3. Tam je vše vysvětleno. Najdete tam i řadu dalších mýtů, které zbytečně komplikují jídelnám život. Vše co je možné si zjednodušujte.

        • Autor: duspi

          dobrý den. děkuji, ale bohužel máme jíný program:-((

          • Autor: Radkaa

            Mohla by Vám poradit krajská metodička nebo zůstaňte u selského rozumu …

    • Autor: Pekařka

      Pokud jsme patřili pod obec, ta vyžadovala ke konci kalendářního roku fin. bilanci +- co nejvíce k nule. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný předpis, který by toto upravoval, měla jsem v r. 2011 poprvé ke konci roku dost ušetřeno, a protože jsem měla splněný spotřební koš, bylo mi líto „promrhat“ tyto ušetřené peníze v bilanci, navíc když se vědělo, že od ledna 2012 poroste DPH na 14%. Výsledek byl ten, že mi to (ač jen ústně) bylo finanční kontrolou z obce vytknuto a bylo mi řečeno, že ač vskutku žádný předpis toto neřeší, je nepsaným pravidlem vyrovnat finanční bilanci ke konci kal. roku opět co nejvíce k nule. Já jsem ji měla vyrovnanou ke konci škol. roku, což mi připadalo logické, leč kontrola míní takto a člověk se opět přizpůsobí, aby „neprovokoval“. Takže v r. 2012 opět co nejméně halířků úspory nebo provaření. Ach jo…Neboť i když jsme součástí školy, zřizovatel určuje stále co a jak má být. Hezký nový rok všem.

    • Autor: Pekařka

      Ještě pozn. k tématu – paní kontrolorka říkala, že správně by se měla finanční bilance vyrovnávat co nejvíce i ke konci každého měsíce, což je zcela jistě nemožné, protože nikdo neuvaří denně oběd za stejnou cenu. Ale to je na dlouhou diskuzi, každý ví své.

    • Autor: hanah

      Dobrý den,
      uvařit do nuly je prakticky nemožné – není třeba diskutovat. Zůstatek finanční normy k 31. 12. se doporučuje ve výši průměrného limitu na 1 den do +/-. Převádí se na další rok, účtuje se jako náklady/výnosy příštích období(kontrolováno!).
      Deváťáky neřešte, i oni byli jednou prvňáčky.
      Zůstatek může být i vyšší, pokud si ho obhájíte – např na rychlý nárůst cen v lednu. V progr. VIS vidíte denně, jak na tom jste, takže pokud toto hlídáte celoročně, k žádnému překvapení na konci účetního období nedochází, já osobně to vyrovnávám průběžně.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se