Přeskočit na obsah

Hmotná odpovědnost

 • Autor: moruska

  Hmotná odpovědnost
  Dobrý den, dělám ved. stravování v MŠ a ZŠ s úvazkem 0,2, tudíž nejsem schopná naskladňovat a vyskladňovat suroviny. Paní kuchařka my odmítla podepsat hmotnou odpovědnost ikdyž je v 6platové třída a všechny suroviny si přebírá a vydává ze skladu sama.Neustále něco dohledávám vydané suroviny, co my nenapsala do výdejky a ještě my např. salát co má být k jídlu vymění za jiný lehčí. Dává do receptur suroviny i ty, které nejsou psané, či se na nich nedohodneme.Jak to řešíte Vy?

  • Autor: Eva2

   Dobrý den, nechápu proč řešíte hmotnou odpovědnost vy. Podle mne je to záležitost ředitele školy, ten uzavírá pracovní smlouvu a je kompetentní i k hmotce. To, co píšete o surovinách, je názorný příklad selhání komunikace mezi zaměstnanci.Váš úvazek ukazuje,že pracujete na malé ZŠ a o to je smutnější, že se nedokážete dohodnout.Dnes není nutné striktně dodržovat normy, můžete si je upravit a připravit dětem jídlo chutné,hezké na pohled a zdravé zárověň. Domluvte se s kuchařkou a dohodněte se předem,co a jak uvaří.Udělejte si čas na společnou debatu a proberte to. Uvidíte, že dojdete k závěru, že chcete mít spokojené strávníky a nechcete chodit do práce a dohadovat se. A to bude začátek úspěchu.Přeji klidné dny.

   • Autor: anamor

    Řeším pravý opak,pani vedoucí na zkrácený úvazek odepisuje jiné věci,než jsem ji napsala,naskladnene zboží zapíše špatně-např.kotletu zapíše jako plec a já pořád jenom hledám zboží,aby mi sklad seděl.Zboží si objednávám a přebírám sama,hmotnou zodpovědnost nemám,ani bych ji nepodepsala.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se