Přeskočit na obsah

Hodiny za nemocnou spolupracovnici

  • Autor: kočka

    Hodiny za nemocnou spolupracovnici
    Mám dotaz,píšete si nějaké hodiny v případě že pracujete za nemocnou pracovnici?Nebo máte za to odměny?Děkuji.

    • Autor: pes

      Hodiny za nemocné si „píší“ pouze pedagogičtí pracovníci. My za nemocné práci vykonáme, odměny ale nečekáme. Čekali bychom totiž zcela marně.

    • Autor: Zdenouš

      Tak je to i u nás.Pokud je nedej bože některá z nás nemocná,ostatní to za ní táhnou.Psát na papír si to můžeme,je to houby platné.

    • Autor: Zdenouš

      Tak je to i u nás.Pokud je nedej bože některá z nás nemocná,ostatní to za ní táhnou.Psát na papír si to můžeme,je to houby platné.

    • Autor: maty200

      My se ani nenámáháme si něco psát a to jsme nepřetržitý provoz s 3 kuchaři.Nikoho to nezajímá, ale musí být uvařeno. Bohužel si to děláme sami,protože vždycky je vše hotovo. Holt učitel má 100% za supl.Je to výsměch k této práci,ale buzerace je 100% aspoň něco.

    • Autor: Hanka71

      Učitel má 200% za suplování 🙂

    • Autor: Ila

      Dobrý den, u nás je to tak, že pokud je zástup např. pomůže uklízečka, tak to dostane zaplaceno. Pokud práci za nemocnou kolegyni odpracujeme, tak bychom měli mýt odpracované její hodiny. To znamená svoji normální pracovní dobu + pracovní dobu nemocné tak třeba do 19.00 h být na pracovišti. Tak ať radši pomůže někdo jiný. Nejsme samostatný subjekt.

    • Autor: none

      Já dávám odměnu 150 Kč za den. Spočítám 150x nemocné dny a výsledek rozdělím lidem kteří pracovali za nemocného. Není to žádný zázrak, ale alespoň něco.

    • Autor: Raduza

      Tak to vás lituji. My odměnu za nepřítomnou dostáváme skoro v plné výši mzdy její běžné mzdy. Přece jídelna má svůj rozpočet a svůj objem financí. Pokud je předpoklad, že nepřítomnost bude krátká, zvýšeným úsilím to zvládneme sami, podotýkám, že nemáme plné úvazky. Pomůžu i já jako vedoucí a svoji práci doháním později nebo i přes víkend. Pokud je nemoc delší, bereme někoho na dohodu, třeba i tu uklízečku nebo bývalou paní, co šla nedávno do důchodu a zná provoz. Dlouhodobě se to nedá zvládat, únava se po čase dostaví, zvláště, pokud už nejsme nejmladší.

    • Autor: pepinda

      Radši si beru zástup, než se honit za nic.

    • Autor: jentak

      U nás funguje vše jak má, za práci navíc dostaneme zaplaceno v odměnách

      • Autor: muminna

        Dobrý den,
        u nás to také tak funguje, případně si je vybereme, když je méně dětí.

    • Autor: Raduza

      Za zmínku by stálo, jestli máte v záloze někoho, kdo vykoná plnohodnotnou práci za vedoucí školní jídelny při dlouhodobé absenci.

      • Autor: muminna

        Dobrý den, tak to je už věc jiná…..

        • Autor: Camilla

          Také mě zajímá komu předám agendu(platby banku,výdejky atd)když onemocnim.Dělat to po práci po ukončení nemocenské?Kdo mi to zaplatí?

          • Autor: Valentýna

            Dobrý den Camillo, já mám pro tyto účely v kanceláři zrcadlo. Té paní v něm agendu předám a po nemoci si jí od ní zase převezmu. Stejná paní mi to pak zaplatí. Ale vážně. Moje kuchařky to dělat nechtějí a nebudou. Z toho plyne, že pokud marodím, tak mohu max týden a pak už musím do práce. A to ještě musím omarodit po uzávěrce nebo jsem nemocná v práci.

    • Autor: pepinda

      za mě udělá hlavní kuchařka maximálně výdejku a objedná zboží, které jí napíšu. Jinak vše já a zase já. A vděk ten vůbec nečekekám.Když jsem doma déle, tak chodím o vycházkách. Za nemocnou kuchařku beru zásadně brigádu. Pokud je to víc jak 2-3dny.Nebudu dělat zadarmo.

      • Autor: Raduza

        No jen, že mám zlomenou nohu a k tomu berle. A hádejte, kde momentálně jsem?

    • Autor: Peťule

      Přesně takhle trávíme nemocenskou asi všechny. Já jsem pět dní po operaci už jezdila do práce a trávila jsem tam všechny vycházky zhruba šest týdnů. Samozřejmě za „děkuji“ a ani to možná ne. Peníze z nemocenské nic moc a práci si musíme stejně dodělat, protože to nikdo jiný neudělá. Je to děs.
      Chce to pevné nervy a velkou lásku k práci. Krásný víkend všem.

    • Autor: Melanie

      Dobrý den, za 20let praxe jsem měla 2x pracovní neschopnost. Při první pn, jsem chodila v době vycházek vše potřebné zpracovat, udělat. Očekávala jsem od vedení, které o této situaci vědělo, nějaké ohodnocení. Žádné ohodnocení se pochopitelně nekonalo. Po nějaké době druhá pracovní neschopnost – dlouhodobá, takže jsem dala návrh: v době vycházek ano, ale za předem stanovenou odměnu, která se odvíjela od počtu odpracovaných hodin.Ó to bylo kroucení se, přemlouvání apod., byla jsem nekompromisní – a najednou to šlo…….
      Pohodový víkend

    • Autor: Jana B.

      Mám stejně smutné zkušenosti:pracuji na 2 školkách(vždy 0,5 úvazku)a chodím tam vždy v určité dny v týdnu.Když jsem nemocná,počítají se mi první 3 dny neplacené-což je v mém případě v 1.školce pondělí,středa a pátek a v 2.školce úterý,čtvrtek a další týden úterý-tudíž více než týden jsem doma zadarmo.V té době ovšem neustále řeším doma telefonicky provozní problémy-odhlášky,jídelníčky,objednávky zboží a když příjdu do práce tak si dodělávám veškerou ostatní agendu.Vše zadarmo.Podle mých vedoucí je takto vše vpořádku….

    • Autor: zoe

      Dobrý den, když jsem já jako ved. ŠJ marodovala po operaci v měsíci prosinci, musela jsem přece pochopit, že nejlepší bude, když si budu chodit dodělávat práci ve svých vycházkách. Po novém roce, když se všichni chlubili, kolik dostali odměn – dávala se 1x za rok -, já měla na výplatní pásce odměnu nulovou. Zeptala jsem se paní ředitelky, jak je to možné, když to bylo její přání abych svou práci dělala v době vycházek, mi bylo sděleno, že tentokrát nedávala odměny roční, ale měsíční. A já přece v tom měsíci neměla odpracovanou ani hodinu a ona proto neměla možnost nic mi vyplatit. Tuto její odpověď jsem dlouho nemohla skousnout, přece jenom ten měsíc za mně zůstal plat, který byl rozdělen na odměnách mezi ostatní zaměstnance školy.
      Takže jedině se domluvit dopředu, jinak dopadnete jako já.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se