Přeskočit na obsah

Jen tři písmena...

 • Autor: Mark

  Jen tři písmena…
  Zajímal by mě veřejný názor na ovládání celého prostředí společného stravování jednou firmou? Proč o to vlastně může mít zájem? Proč řídí profesní sdružení, hromadné akce, internetový portál a vkládají své usilí i do činnosti jediného konkurenta? Proč?
  (Prosím všechny, aby přispívali slušně a dle „Pravidel“, uvidíme, co na nás zase vymyslí a kolik příspěvků bude třeba k zastavení diskuze.)

  • Autor: Romana

   Re: Jen tři písmena…
   Možná proto, že školní jídelny nikoho jiného nezajímají. Ani ministerstvo, ani obecní úřady, ani vedení škol …..

  • Autor: Helena

   Re: Jen tři písmena…
   Možná proto, že když vyjde nová vyhláška, nový zákon, tak si uděláte názor, ale ten nemusí být správný. Prováděcí předpisy neexistují. Každá kontrola, která přijde, tak si utvoří vlastní pravidla a vy do těch pravidel se nikdy nevejdete. Receptury neexistují a většinou hospodaříte se státním penízem a pohled jak s tím penízem nakládáte může být různý. Samozřejmě, že každý nezasvěcený si myslí, že všichni s penězi nakládají špatně. Založte jiný portál, který se o problematiku školního stravování bude zajímat a uvidíte, že bude na něm návštěvnost úžasná. Jsem ráda, že jídelny.cz existují. A je mi jedno, kdo z toho má prospěch nebo nemá. Strašně my vadí příspěvkáři jako jste vy nebo Honza nebo pan Černý, kkteří vidí v tomto portále zlatý důl. Vytvořte jiný portál, lepší, úžasnější a my vedoucí ho budeme také rádi navštěvovat. Ve školství jsme „Popelky“ a za každý pohled na věc, za každý názor na věc, za každý názor k věci jsme vděčné. Prosím vás, neoslovujte diskuzní příspěvky na tomto portále „Proč o něj má někdo zájem“, „Proč ho řídí, kdo ho řídí“. Takové připomínky, názory a pohledy do problematiky školního stravování může mýt pouze člověk, který vidí školní stravování z rychlíku. Asi by bylo dobré, než zveřejníte tento příspěvek – informujte se ve školních jídelnách a pak položte dotaz. V poslední době je jich tu hodně. A tenkrát, když někoho napadlo (před mnoha lety), že založí portál, který se bude věnovat problematice školního steravování, KDE JSTE BYLI? Proč jste to neudělali vy? Mám z toho strašný pocit. Proč jste (Mark) položil tuto otázku? Jaký důvod jste k tomu měl?

  • Autor: Honza

   Re: Jen tři písmena…
   Já jsem jen vobyčejnskej Honza, byl jsem trochu pařit a teď tu vo mě čtu. Díky holky! Jste superrr Popelky, co mají klíče od zlatých skladů. Nikomu nejde o vás, jde jim o těch cvancíg miliard. Proberte se, až přestanete odbírat od Vitany nekoupíte tyčinky, něštěkne po vás ani pes. Jen já vás buduuu milovááát porád, panáč super vaříte. A že nerozumíte kompům tovůbec neva, jste nejlepší. Jen se na mě nezlobte, že neumím tu češtinu, slibuju že už neřeknu žádný sporstý slovo a jdu spát. Pusiny pro všechny lásky z jídelny! Váš Honzík.

  • Autor: Mark

   Re: Jen tři písmena…
   Honza to sice napsal po svém, ale v podstatě není co dodat. Vážená paní Heleno, pro vedoucí školních jídelen se snažím dělat mnoho a zdaleka nejedu jen v rychlíku. Aktivně se podílím na přípravě celostátních setkání pracovníků společného stravování v Pardubicích a na dalších akcích v průběhu roku, píši články a s mnoha z Vás se opakovaně na takových akcích setkávám. Porovnejte kolik let se Pardubice konají, jak dlouho pro Vás vychází odborný časopis a jak dlouho existuje portál. Vznik elektronického média jsme všichni uvítali, ale já osobně vnímám rozdíl mezi více komerčním a více odborným přístupem. Vše je dáno rozdílem v záměru. Tím naším rozhodně není zisk za každou cenu. Neznažíme se každou vědomost prodat a vytěžit z jídelen maximum. Už teď jsme se dozvěděli, že záměry jdou mnohem dál než jen prodej vědomostí, brzy bychom se měli dočkat internetového obchodu, který zatím běží jen jako testovací s knihami a postupně by měl přejít v obchod s dalšími komoditami. Nemám nic proti podnikání, bez příspěvku sponzorů bychom ani my nemohli existovat. Nelíbí se mi však princip, kdy bezradnosti a důvěry je využíváno k obchodním záměrům.

   • Autor: Romana

    Re: Jen tři písmena…
    Aha, takže jen malá česká závist. Vypadá to, že Pardubice bojují s Plzní.

    • Autor: Mark

     Re: Jen tři písmena…
     No jistě. Přesně jste to všechno odhalila. Závist. Závidíme, že jsme to nebyli my, kdo ku příkladu rozpoutal hysterii kolem HACCP a nevydělali na tom milióny. Proč jsme jen uklidňovali a vysvětlovali, teď jen závidíme. Jsme tak naivní -mysleli jsme si, Romano, že to na nás nepoznáte.

     • Autor: Romana

      Re: Jen tři písmena…
      Rozumní lidé hysterii nepodlehnou. Na HACCP vydělal a vydělává kde kdo. Já jsem si HACCP vypracovala pro naši jídelnu sama. Ředitelka ani nevěděla, co to je. Hygiena mě pochválila. Ušetřila jsem škole tisíce, možná desetitisíce a odměnou mě byla pochvala hygieničky, a také vědomí, že jsem docela šikovná.

    • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

     Re: Jen tři písmena…
     Chci dodat, že Jídelny.cz s Pardubicemi nebojují, naopak se jim snaží pomáhat. MArketingové průzkumy, monitoring ohlasů, doporučení vhodných přednášejících, články o průběhu Pardubic do časopisu Výživa, pravidelné pozvánky na portálu na konferenci v PU i jiné akce SPV aj..

   • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

    Re: Jen tři písmena…
    Nerad bych zítra zase řešil stížnosti firem, kterých jste se ve svých příspěvcích mohl dotknout. Jde-li o firmu, kterou naznačujete v záhlaví diskuse, prosím, abyste, máte-li zájem něco řešit, kontaktoval její vedení a jednal s ním.
    Jde-li o Jídelny.cz, s.r.o., pak prosím, abyste s odvoláním na bod 5 Pravidel uvedl nějaké důkazy k větě: „Nelíbí se mi však princip, kdy bezradnosti a důvěry je využíváno k obchodním záměrům.“ Děkuji.

    • Autor: Mark

     Re: Jen tři písmena…
     Důkaz k větě? Co to jako má být? Nelíbí se mi, znamená také nesouhlasím s ním. Jak mám dokazovat svůj názor? Možná se Vám jedná o nějaký rozbor příčin? Jídelny jsou mnohde bez metodické pomoci a  těžko se orientují ve složitostech ekonomiky a legislativy, založení byznysu na této bezradnosti odsuzuji. Jaký k tomu potřebujete důkaz?

     • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

      Re: Jen tři písmena…
      Jestliže se vám osobně nelíbí samotný princip, tak na to máte právo a můžeme o tom dál diskutovat. Pokud to ale spojíte s obchodními firmami (v kontextu a nadpisu to víc než naznačujete) a nepodložíte to důkazy, není to v souladu se zákonem.

  • Autor: Stella

   Re: Jen tři písmena…
   Souhlasím s Romčou. Nikdo se o nás nezajímá, firma VIS je dle mého názoru jediná, která se nám snaží nějak pomoci, ale přece nikoho nenutí, že se programy musí kupovat pouze od nich. Každý se snad dle mého názoru může svobodně rozhodnout. A pokud máte dojem (někdo), že na konferenci Vám pracovníci firmy VIS v něčem špatně poradí, tak si to přeci mohu ještě zjistit někde přesně, dnes to přeci není problém. Někdy vážně nechápu, co se tady řeší, i konference si myslím, že mají pro každého alespoň minimální přínos, a to ten, že se tam dozvím jak třeba některý problém řeší kolegyně jinde. I presentace firem nejsou na škodu, každá rada a ukázka nového druhu komodity je přeci přínosem a nějaké igelitky s pár kusy tyčinkami, tomu se vážně musím smát
   ! Pokud tam ale někdo nechce jít ať tedy nechodí a je vše v naprostém pořádku, potom bychom to tady nemuseli řešit. Už toho vážně nechte , NEBAVÍ MNE TO !

  • Autor: Evča 1

   Re: Jen tři písmena…
   Budu se opakovat, ale nikdo nikoho nenutí tento portál navštěvovat a řídit se jím. Pro spoustu obyčejných vedoucích jsou tyto stránky / pokud vůbec mají na pracovišti internet / velkou vymožeností. Nemůžeme všechny a všichni být z Prahy, Brna, Ostravy. A ne všichni dostaneme vůbec povolení na pracovišti jet na různá školení, natož aby nám je někdo platil. / Víte vůbec, z jakého platu si školení platíme?/ Jestlipak si vy, ti co do toho pořád vnášíte nevraživost, zlobu, uvědomujete, že jen malinká hrstka z nás pracuje jako vedoucí jedné jídelny na celý úvazek? Že máme více úvazků v malých jídelnách, ať už školních nebo mateřských? Nebo že děláme na víc úvazků i úplně odlišné práce? Jde vám o to, tento portál zlikvidovat? Řekněte to rovnou, když jste tak důležití. Nebo se musíte schovávat? Spoustu mých kolegyň už vaše urážky, napadání, otrávilo natolik, že už sem nechtějí vůbec „chodit“. A o to vám zřejmě velice jde. Nebojte se, mě vaše napadání tohoto portálu neodradí. Když jste všichni tak schopní, proč se jen schováváte za záda jiných a neukážete co ve vás opravdu je?! Když budete lepší, jak se nás teď snažíte přesvědčit, tak určitě návštěvnost budete mít. Proč nás nepřesvědčíte takto? Nebo jen umíte kritizovat jiné? A tomuto portálu držím pěsti, aby se nenechal „otrávit“ takovými to výpady.

   • Autor: Marie

    Re: Jen tři písmena…
    Rozkrytí zákulisí považuji za zajímavé, urážky a osočování mně nezajímají, ty se konečně objevují i ve vyjádření vrcholných politiků (viz gesta v parlamentu). Co mě nejvíce udivuje, je zapálení bojovnic na obou stranách barikád. Nic přeci není jen bílé nebo černé. Ráda bych znala pravdu, dá se věřit vystoupením na konferencích? Na druhou stranu, proč oponenti tolik křičí a snaží se zpochybnit snad i titul pana B.? Jaké jsou skutečné zájmy obou stran? Měli bychom více číst mezi řádky a nenechat si vnutit něčí vůli. Potřebuji se školit a má pro mne absolvované školení skutečný význam? Nepodléhám jen tomu, že se přihlásila i kolegyně z vedlejší školky? Nebo naopak – neměla bych upozornit na výhodnost takového školení a přesvědčit kolegyni, aby se přihlásila také? Co ASPOS? Nejsou výhodnější odbory? Neplatíme členskými příspěvky vyškolení odborníka soukromé firmě a ta nám získané vědomosti neprodá zpět v nějakém SW? Co když je ale ASPOS právě tou správnou cestou a odbory zaspaly? Myslím, že bychom měly postupovat takovou veřejnou diskuzí a zanechat zbytečných příspěvků, ve kterých přiléváme olej do ohně hašteřivých stran a v podstatě se nic neřeší a my se nic užitečného nedozvíme.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se