Přeskočit na obsah

kapacita kuchyně

 • Autor: Darja

  kapacita kuchyně
  Dobrý den, potřebuji poradit s kapacitou kuchyně.
  Nevím přesně kdo se do kapacity počítá. Zda přihlášeni strávníci nebo pouze uvařené porce. A zda pouze studenti nebo i učitelé.
  Moc děkuji za odpovědi.

  • Autor: janah

   Dobrý den,
   kapacita kuchyně je ve zřizovací listině.
   Do kapacity kuchyně se započítavájí všichni
   přihlášení strávníci včetně cizích.

   • Autor: leventa

    Nemáte pravdu, pod pojmem kapacita školní jídelny se rozumí nejvýše možný počet stravovaných dětí, žáků nebo studentů, jimž je zabezpečováno školní stravování v rámci hmotného zabezpečení. Do tohoto počtu nelze zahrnovat cizí strávníky nebo zaměstnance škol.

  • Autor: Valentýna

   Darjo,

   jedná se o celkovou kapacitu, tedy o celkový počet strávníků, který jste schopni odbavit.

   Jsou to tedy všichni strávníci, které uvádíte do výkazu.
   Děti, závodní stravování, důchodci, cizí strávníci.
   Zkrátka celkový počet osob přihlášených ke stravování.

  • Autor: Radkaa

   Jak píše pisatelka výše, celkový počet obědů, které jste schopni uvařit, ale ne celkový počet přihlášených strávníků. My máme např. celkovou kapacitu 50 a počet přihlášených 40. Je lepší uvést kapacitu vyšší, v případě že se vám přihlásí některý rok více strávníků, nemusíte znovu řešit s hygienou navýšení.

  • Autor: dany

   Dobrý den, Leventa má pravdu, do kapacity školní jídelny se nezapočítávají cizí strávníci, ani důchodci, ani dospělí. Jen děti, žáci, studenti.Hezký den

   • Autor: spaky2

    Dobrý den,mám pocit,že tu mícháte hrušky s jablkama dohromady.Něco jiného je kapacita zařízení(školy,školky= maximální počet žáků nebo studentů) a něco jiného je kapacita provozu(schopnost uvařit bez problémů maximální počet jídel). Podle mě se do kapacity kuchyně započítává jakýkoli strávník. Nám navýšení kapacity kuchyně povolovala hygiena ve spolupráci se zřizovatelem.Navýšení kapacity zařízení zase probíhalo ve spolupráci ředitelky,zřizovatele a kraje,kvůli navýšení normativů.

    • Autor: leventa@volny.cz

     Je kapacita v souvislosti s rejstříkem škol a školských zařízení a zařazením do sítě škol – tam se uvádí pouze žáci a studenti. Pak je kapacita technologická, tu doporučuje hygiena a tam se mohou započítat všichni strávníci.

     • Autor: spaky2

      A to je to o čem mluvím,paní asi jasně nedefinovala s kterou kapacitou chce poradit.

     • Autor: Darja

      Já jsem nevěděla, zda se do kapacity, která je zapsaná ve zřizovací listině, započítavají zapsaní strávníci, nebo počty skutečně uvařených porcí. A zda se do této kapacity započítavají je studenti nebo i zaměstnanci. Jinak všem moc děkuji.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se