Přeskočit na obsah

Katalog prací

 • Autor: ahanah

  Katalog prací
  Dobrý den, prosím vás všechny o radu. Kde najdu v katalogu prací co mohu napsat kuchařce do pracovní náplně? Tvrdí mi, že kuchařka nevytírá podlahy, dělá to pomocná síla. Děkuji.

  • Autor: leventa

   Když tak mi napište na maticni@volny.cz.

  • Autor: Aleš jiný

   Paní ahanah, v katalogu prací v tomto směru nápovědu moc nehledejte. Pracovní náplň je součást pracovní smlouvy a je to zásadně smluvní ujednání. Takže co do náplně při sepsání smlouvy dáte, to tam bude, třeba i to vytírání podlahy.
   Katalog prací slouží k tomu aby zaměstnanci byly správně zařazování do tříd podle náročnosti vykonávané práce, nikoliv aby určoval co smí a nesmí v náplni práce být.

   • Autor: Tereza

    Souhlas s Alešem jiným.
    Osobně mám pracovní náplň konkrétní, ale stejně poslední bod zní „plní další úkoly podle zadání nadřízeného“. A tam spadá i to vytírání podlahy.

  • Autor: Valentýna

   Pan Aleš má pravdu. Jen bych na obranu kuchařky podotkla, proč po ní chcete, aby vytírala? To by se na vytírání podlahy měla ale kompletně převléknout. Není možné vytírat v tom, v čem vaří.

   A také předpokládám, že když jste ji přijala jako kuchařku, tak paní nechtěla dělat uklizečku, ale chtěla vařit.

  • Autor: Pekařka

   Problém je v tom, že když je na zařízení málo pracovních sil (někde třeba jen 2), pak ani vyučená kuchařka se nevyhne pomocným pracem. Prostě jsou situace, kdy každá síla musí dělat to, co je v dané chvíli třeba. Pochopitelně po vykonání takového úkolu se převlékne do čistého, stejně tak to ale přece musí udělat i pomocná síla, pokud se pohybuje v prostředí, kde se dělá s potravinami a hotovým jídlem. Na pracovním zařazení přitom vůbec nezáleží. Je to o tom, jaký je kolektiv a jak jsou jeho „součástky“ ochotné si navzájem pomoci.

  • Autor: rohlik

   Dobrý den,jsme na provozovně 2. Dělám vedoucí ŠJ a zároveň pomocnou kuchařku. Moje paní kuchařka si kuchyň klidně vytře sama a ani jednu z nás by nenapadlo řešit,kdo má,co dělat. Děláme obě,to co je potřeba. Před touto paní kuchařkou jsem měla,ale zkušenost se starší zajetou kuchařkou,která měla stejný problém,že nebude vytírat ani odmývat nádobí,protože to není její práce. Můžu říct,že celá kuchyň byla v nepořádku. Měla mnohem více nádobí. Na podlahu smetla vše,co bylo na stole. Souboj s ní trval asi 2 roky a nakonec odešla raději do předčasného důchodu,protože jsem vydržela a stále uklízela a hlavně upozorňovala,že takhle to nepůjde.Přeji příjemný den Zdena

  • Autor: ahanah

   Všem vám moc děkuji za pro mě prospěšné rady. S přáním hezkého dne Ahanah

  • Autor: ajky

   Každá máte svým způsubem pravdu,není nad dobrý kolektiv,ale jak se podívate na toto.Jsem vyučená kuchařka s praxi,ve školce už nějakou dobu dělám,ale s každým novým zaměstnancem,který je přijat do kolektivu se něco změní.Momentálně jak jsem psala,jsem vyučena a byla mi přidělená práce mimo jiné mytí použitého nádobí,na konec směny vytírání podlahy a pomocná kuchařka vyrábí ranní a odpolední pomazánky.Nebojím se práce co je potřeba udělám,ale jde mi o princip.

  • Autor: simuna

   Jo, jo, děvčata, je to vše na lidech, ve velkém kolektivu je to trošku jinak, tam má každy svůj úsek, to jsou velké kuchyně, ale v malé?
   Tam dělá každý všechno, jianak by se to nikam nehlo, není v práci pomocná? No musí kuchařky k nádobí a zas naopak,však to všechny znáte, kdo jste z malého kolektivu.
   No, nemám pravdu?

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se