Přeskočit na obsah

Klesá úroveň portálu?

 • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

  Klesá úroveň portálu?
  V diskusi o jogurtech se několik lidí vyjádřilo o nízké úrovni portálu. Za všechny stěžovatele uvádím jednoho: „Ale souhlasím s Vámi, že klesá úroveň portálu. Vždycky jsem se něco nového dověděla, ale poslední dobou je to smutné.“
  Redakci mrzí, že to takto hodnotíte. Vadí vám ta gramatická úroveň, nebo že všeobecně poklesla úroveň diskusí (hrubosti, urážky apod)? Nebo klesá i odborná úroveň článků, které připravujeme? Jaké informace byste tu rádi měli? Budu rád za každou reakci.

  • Autor: hana

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Patřím mezi pravidelné návštěvníky tohoto portálu. Je to snad jediný zdroj informací pro stravovny.Nedá se snad hovořit o klesající úrovni portálu jako celku. Co mi však vadí je právě diskuse.Vulgarismy, zesměšňování, ale i spousty hrubek – to není zrovna dobrá vizitka pro nepedagogické pracovníky. Myslím, že takhle asi nikoho nepřesvědčíme, že jsme odborníci na svých místech a že si za svou práci zasloužíme vyšší odměnu.
   Co mi zde v současné době chybí – jsou vstupy do diskuse p. ing Věříšové.

   • Autor: Erika

    Re: Klesá úroveň portálu?
    HANKO, přesně to co jsi napsala cítím také. Na 100%, čteš mi z hlavy. Ahoj a měj se fajn.

  • Autor: sandra

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Ano, vadí mi, že poklesla úroveň diskusí-urážky,
   hrubosti, vulgarismy. Chci se něco dovědět a nejsem ochotna pročítat “ hlouposti“ nevychova-
   ných lidí bez špetky etiky. Vaše chyba to přirozeně
   není. S Vámi jsem spokojena. A doporučuji : Klidně
   mažte!

   • Autor: LiliE

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Navštěvuji „náš portál“, protože chci mít nejnovější
    informace pro naší práci. V poslední době se ale
    obávám zúčastnit se diskuse – ať je to dotaz nebo
    odpověď. Vždycky se do toho připlete ten pseudoostravak a chytá vás za slovíčka ať je to jakékoliv téma a to potom bere chuť do práce.
    Vaše odborné články mi vyhovují.Děkuji za ně.

   • Autor: sandra

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Omluvám se, nevěnovala jsem dostatečnou
    pozornost úpravě. A zase ten spěch…

  • Autor: Alena

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Tento portál je pro mne velice přínosný, protože bez něho bychom se spoustu věcí nedozvěděly. Trochu mně vadí hrubky v některých příspěvcích, kterých by se snad pisatelky se středoškolským vzděláním neměly dopouštět. A co se týče ostatních zmiňovaných příspěvků, které snižují úroveň tohoto portálu, nejlepší je si jich nevšímat, protože pokud nebude žádná odezva, tak to ony pisatele přestane bavit.

  • Autor: sandra

   Re: Klesá úroveň portálu?
   A zavedla bych cenzuru a to jen proto, aby
   se slabomyslní a zakomplexovaní nemohli realizovat svými slaboduchými výplody.

   • Autor: M.Z.

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Nezlobte se na mě, ale za slaboduchost považuji zavedení cenzury. To je pozůstatek komunistické výchovy, obehnání vlastní duše ostnatým drátem. Dokonce dobrovolně. Mám z takových příspěvků husí kůží a vzpomenu na Miladu Horákovou, kdy horlivé, zmanipulované občanstvo posílalo desetitisíce dobrovolných podpisů vyjadřujících souhlas s jejím osudem. Hon na toho pisálka a všeobecné podporování cenzury je pro mě velmi nepříjemnou paralelou. Můj vztah k příspěvkům Honzy prošel genezí a domnívám se, že i on přidal vtipu a ubral hrubosti. V této úrovni je pro mě přijatelný více než „Nanynky“, které jsou pohoršeny jeho slohovým přístupem a přiznám se, že se naopak i těším na jeho reakce. Portál je ve vyrovnané kvalitě a připomínky k redakci nemám. Vlastně ano. Už jsem psala panu ing. Ludvíkovi a žádala ho, aby nezasahoval do mých příspěvků, je mi milejší smazání jako celku než pozměnění významu rozdrobením na nesouvislosti. Děkuji. Přeji redakci mnoho nápadů, méně obav o nás a minimální cenzuru. Hezký den.

    • Autor: Honza

     Re: Klesá úroveň portálu?
     M.Z. byla mašina z NDR, Tebe neznám, ale šrajbnula si to tu pěkně a že máš pro mě slabost…díííík. Jinak všem holkám musim napsat, že se klíďo vybodněte na y/i a nenechte se votrávit připomínkama intelektuálů. Chtěj to tu bloknout a tak vás normálka štrésujou vyňatýma slovíčkama. Klídek, věřili byste mi, že mám státnici z češtiny? Né? No a zírali byste, mám. Takže zdarec a na Aleše palec! Jakože prostředníček, ale to se mi nerýmuje:-) Váš Honza.

     • Autor: xzxzxzxz

      Re: Klesá úroveň portálu?
      O D PA L !!!!!!!

     • Autor: Lukáš

      Re: Klesá úroveň portálu?
      Vy a státnici z češtiny? Tak tomu opravdu nevěřím. 🙂

    • Autor: saaa

     Re: Klesá úroveň portálu?
     Končím s diskusí. Hlouposti je kolem nás už i tak
     dost. Jste taky ukřivděná? Z těch mám zas husí
     kůži já. Kolik se z toho dá vyždímat?

  • Autor: fialka

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Ano, chybí mi odpovědi na různé problémy od odborníků.Zároveň mi vadí ty příspěvky, které nejsou k věci.Na druhou stranu jjsem ráda za každý názor a zkušenost, kterou můžu uplatnit při řešení pracovních problémů.Toto je fakt dobré!
   Oceňuji také reakce na nové vyhlášky a změny zákonů.Co se týče pravopisu- někdy se chybička vloudí, ani to člověk nepostřehne, a proto bych neházela všechny do jednoho koše.
   Přeji hezký a příjemný den.

  • Autor: Radka

   Re: Klesá úroveň portálu?
   I já sem zajdu pro radu a poslední dobou i pro úsměv. Sama jsem zvědavá, až k nám na konferenci přijede pan ing. Bureš, jestli se vydržím nesmát při představě, že právě mluví „božský Uádík“.

  • Autor: simi

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Milé kolegyně. Jestli jste si jistě všimly, hloupé připomínky mají pouze muži. Honza s Alešem. Nebo je Aleš Honza a jen se přejmenoval? Velice mi Honzu totiž připomíná. Asi mají jako chlapi jisté problémy a ventilují se na portálu na ženách. Opět všechny prosím, nereagujte na jejich přihlouplé komentáře. Jen tak jim dáte najevo, že nám ženám jde o školní stravování a o předávání si informací a ne o dva …….

   • Autor: Zdenka

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Honzo !!! Aleši !!!! Doufám, že na tento hodnotný příspěvek patřičně zareagujete. …kdyby tohle četl Švejk, měl by z nás radost !!!

   • Autor: Lukáš

    Re: Klesá úroveň portálu?
    „Asi mají jako chlapi jisté problémy a ventilují se na portálu na ženách.“ Nevěděl jsem, že Jídelny.cz jsou pouze pro ženy. Což je mrzuté, zřejmě budu muset odejít. 🙁

  • Autor: Honza

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Tak je to venku. Mám jako chlap fakty trable – segedýn jako moje Maruška prostě nezvládám. Ona je totiž básnířka na jídlo a segedýnek je veršík nejmilejší. A jako ženská je super špica! Nestydí se za zástěru a na chlapy nenadává.

  • Autor: heda

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Dobrý den, nesleduji často diskusi na portálu, ale některé příspěvky se mi také nelíbí.Jinak jsem vděčna za každou informaci, kterou nemusím pracně vyhledávat ve vyhláškách. Nevím, jestli někdy dřív byla diskuse na téma úklidu jídelny při vydávání obědů, pokud se stane, že je rozlitý nápoj na podlaze, nebo snad někomu upadne podnos s jídlem. Bylo by možná zajímavé dozvědět se jak máte řešen tento problém na Vaší jídelně. Řeší tento problém nějaká současná platná vyhláška? Děkuji předem za informaci.

  • Autor: Miluše

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Chtěla bych reagovat na paní Hanu, které chybí informace od paní ing. Věříšové. Mně příliš nechybí. Paní Věříšová udělala pro jídelny velký kus práce, ale přeci jen je již několik let mimo aktuální dění a bohužel jsem se i setkala i několika zcela mylnými legislativními komentáři a doporučeními. Na portálu mi chybí vyjádření současných pracovníků MŠMT (paní Jeřábkové), pracovníků ministerstev zdravotnictví, zemědělství apod. Občas se zde vyskytují články, které sice vypadají jako odborné, ale důvěryhodnost nelze nijak ověřit a osobnosti autorů nemají patřičnou vědeckou autoritu. Účastnila jsem se i krajské konference v Brně, kde vystupující z firmy Uniconsulting nebyla schopna argumentovat pracovnicím krajské hygienické stanice a vystoupení působilo dosti rozpačitě.

   • Autor: Pavel Ludvík

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Toto mne velmi zajímá 🙂 Informace z MŠMT je velmi nesnadné (až nemožné) získat. Obecně pracovníci státní správy jsou velmi opatrní při publikování na komerčních portálech. MInisterstva s redakcí nejraději komunikují prostřednictvím tiskového mluvčího a od něho mnoho informací nezískáte.
    Osobností s vědeckou autoritou a současně schopných napsat přiměřený článek pro jídelny v ČR mnoho není, takže se obracíme i na ty, kteří vědeckou autoritu nemají, ale hodně toho znají. Myslíte si, že je to špatně? Snažíme se k autorovi poctivě uvádět, čím je a kde pracuje, aby si čtenář mohl udělat obrázek o jeho odbornosti.
    Byl bych vám vděčen, kdybyste mohla uvést pár konkrétních příkladů článků, které „vypadají jako odborné“, abychom se jich vyvarovali. Díky.

    • Autor: Miluše

     Re: Klesá úroveň portálu?
     Pane Ludvíku, články vypadají odborně a možná i mají svoji hodnotu. To jsme si špatně rozuměli. Já jen nedokáži posoudit, do jaké míry jsou sdělované informace věrohodné a autor bez reputace akceptovatelný. Já bych třeba dokázala napsat článek o školní jídelně, ale je to jen subjektivní vyjádření z vlastní praxe, které nemohu předložit všem, jako výsledek nějakého validního výzkumu. Zkrátka nejsem odborník, který může publikovat. Stejně rozpačitě pak sleduji vystoupení ing. Janotové, která vzhledem ke své praxi, může předkládat určité názory, ale nemohu ji brát jako skutečnou autoritu. To není kritika, to je jen názor a odpověď, jaké články, jakých autorů a z jakých institucí mi na portálu chybí. Kdo je Mgr. Pečková neví skoro nikdo, kdo je JUDr. Sokol, Altner..ví každý.

     • Autor: Monika Pečková

      Re: Klesá úroveň portálu?
      Vážená paní Miluše, původně jsem nechtěla reagovat, ale nakonec přece jen nemohu nechat Vaši narážku na mne bez odezvy. Tak především: pro jidelny.cz píšu už pátým rokem, takže je divné, že mě neznáte, na tuto problematiku se opravdu dlouhodobě specializuji. Mám dvě vysoké školy, z toho je jedna Právnická fakulta MU Brno. Jako asi jen 10 odborníků v republice jsem navštěvovala specializované kurzy Práva IT MU Brno. Zkuste se zeptat JUDr. Sokola, co ví o jídelnách a IT:-)Za jakékoli připomínky k odborné stránce mých článků Vám budu velmi vděčná, ale prosím, nepoužívejte mé jméno v budoucnu podobným způsobem jako jste to udělala nyní, děkuji.

     • Autor: Miluše

      Re: Klesá úroveň portálu?
      Vážená paní Pečková, asi jsem se nešikovně vyjádřila. Nezpochybňuji Vaši kvalifikaci, ale spíše mediální věhlas. Neslyšela jsem Vás přednášet na konferencích, neviděla jsem Vás na akcích ASPOS ani v Pardubicích. Nevím o žádných Vašich vyhraných sporech a kauzách, zkrátka nejste mediálně známá, třeba jako Ing. Věříšová a ve svém CV neuvádíte délku své pravnické praxe. Jedna věc je teorie a druhá právě praxe. Ale znovu opakuji, nejde o Vás, Vaše články jsou v pořádku a až na výjimky (nikoliv odborné – spíše tendenční) se mi líbí. Má připomínka se týká absence článků od známějších autorů.

    • Autor: Lukáš

     Re: Klesá úroveň portálu?
     To je člověk od člověka, např. na MŠMT jsem posílal dva dotazy na dva různé lidi. Jedna paní odpověděla do tří dnů, druhá dodnes ne (už je to skoro měsíc).

   • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

    Konference v Brně
    Paní Miluše, domnívám se, že ve svém hodnocení Ing. Janotové nejste objektivní. Z jejího profesního životopisu vyjímám:
    Je absolventkou oboru Technologie potravin na AF MZLU v Brně, dále studovala na prov. ekon. fakultě MZLU, v současné době prochází doktorským studiem na FPBT VŠCHT v Praze.
    Od roku 2003 se zabývá vývojem, poradenskou a konzultační činností při zavádění systému kritických bodů (HACCP) v potravinářství, od roku 2006 též standardů BRC / IFS.
    V letech 2004-2006 se zúčastnila 12 kurzů zaměřených na HACCP, hygienická rizika a  systémy bezpečnosti potravin. Je držitelkou certifikátu „Manažer systému kritických bodů“ vydávaného CSQ-CERT, Praha.
    Její lektorskou činnost dokumentuje vedení 16 různých odborných kurzů, jejímiž pořadateli byli např. VŠCHT Praha, VŠO Praha, SOCR ČR, AHR.
    Je autorkou nebo spoluautorkou 4 odborných statí publikovaných ve sbornících z konferencí a 4 publikací z oblasti hygieny, mj. i Zásad správné výrobní praxe ve stravovacích službách.
    Myslím, že uvedené údaje dostatečně dokumentují odbornou způsobilost této lektorky. V ČR není mnoho lidí s tak vysokou kvalifikací a s takovými zkušenostmi v dané oblasti.

    • Autor: Miluše

     Re: Konference v Brně
     Vážený pane Ludvíku, paní Janotová má možná mnoho škol a kurzů, to je dnes běžné. Můj syn vystudoval ČVÚT v Praze , Právnickou fakultu ZČU v Plzni a nyní již třetím rokem studuje v USA GSB na Univerzitě v Chicagu a přesto ví o životě pramálo. Možná je odborník přes ekonomii, konzultant a já nevím, co ještě, ale živit ho musím já. Není to snadné při platu, který mám v jídelně. Proto, když vidím, jak se tito absolventi staví do rolí mudrců, nemám z toho dobrý pocit. Nechci se však přít a ráda uznám svůj omyl. Nikomu názor nevnucuji. Jen jsem byla přítomna, když při veřejném sporu s naší hygieničkou paní Ing. Janotová zčervenala a nebyla schopna racionálně oponovat a tak dokola opakovala naučenou frázi. Zcela jiný formát je pro mě paní Dr.Mathesová, hluboce smekám před výkladem, rozhledem a zkušenostmi této dámy. Jedná se o mé subjektivní pocity nikoliv o objektivní hodnocení, přiznám se s pokorou, že odbornost obou dam posuzovat nemohu.

     • Autor: Lukáš

      Re: Konference v Brně
      Paní Miluše, není ten váš syn tak trošku flákač? Přece ho nemůžete donekonečna živit… 😉

    • Autor: chlap :)

     Re: Konference v Brně
     .. . a navíc je mladá, hezká a milá :-)))

  • Autor: Evča 1

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Pane Ludvíku, nešlo by nějak zařídit, aby všechny příspěvky, které nemají nic společného s tématem, v kterém jsou napsány, byly automaticky přeřazeny do této diskuse? Děkuji.

   • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Kdybychom to uměli, tak už by to dávno bylo… Hodnocení obsahu by musel dělat člověk, jeho hodnocení je navíc vždy subjektivní. Muselo by se to také provést okamžitě po zapsání příspěvku, jinak by se reakce na něho mohly ocitnout ve vzduchoprázdnu.
    Mohu vás ale ujistit, že intenzivně pracujeme na tom, jak vám umožnit konstruktivní diskusi bez neodborných vstupů.

    • Autor: Honza

     Re: Klesá úroveň portálu?
     Mončo uber nejmíň půlrok, Jídelny založil Uádík v srpenci 2002. Kolik Ti je, že jsi stihla tolik škol odchodit a už tehdy bejt za vodbornici? IT se dlouho na právech učit nebude. Cože taková kapacita píše pro portál a netrhá milióny jako jiný právníci? Víš todlenc je mi dycky v našem voboru podezřelý dyž mistři světa učej někde na základce elementární informatiku a kasaj se na Gatese.

     • Autor: Lukáš

      Re: Klesá úroveň portálu?
      A jiní se zmohou jen na anonymní výkřiky typu: „Já jsem king se státnicí z češtiny a kdo je víc?“ Asi je těžké pochopit, že ne všichni právníci si touží jen nahrabat peníze.

     • Autor: Honza

      Re: Klesá úroveň portálu?
      Jo tak tos trefil, nekapískuju to ani zamák. Na státnice se vykašli, stejně to byla dávačka a škola jeden velkej mejdan. Pro mě školy říkaj jen to, že ty lidico nima prolezou, jsou schopný se něco naučit na zkoušky. Nic víc! Rejduju to zpátky na právníky, fakty Lukina nechápu, že by mohli bejt i filantropický, mě každej právník dycínky voškubal a ve svym vokolí chudýho právníka s poustevnou neznám. Takže je težký pochopit ..a malej Čehún hnedka zbystří, zadáčo nebo zapolovic? Je to gut nebo výhra z rajdr dižestu?

    • Autor: Evča 1

     Re: Klesá úroveň portálu?
     Pane Ludvíku, děkuji vám za odpověď. Je vidět, že se tím zabýváte, že se snažíte najít řešení. A mrzí mne, že i v našich řadách jsou tací, co se sem spíš chodí bavit. Ale přesto věřím, že je nás většina, co tu hledá pomoc jak odbornou, tak i zkušenosti druhých.

  • Autor: cindy

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Již jsem se jednou ptala a ptám se znovu. Nejdou vymazat staré příspěvky co už dávno nejsou aktuální ? Vždyť jsou tady příspěvky od roku 2003.Červené zvýraznějí je dobré, ale stejně musím
   spoustu příspěvků přejíždět, než se dostanu na nové.Děkuji za odpověď.

   • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

    Re: Klesá úroveň portálu?
    Jednotlivé příspěvky mazat jednotlivě nejdou. Je to možné pouze u celých témat. A to dělá nová funkce Archiv – odsouvá všechna témata, kde se více než 3 měsíce nediskutuje, do archivu. Myslím ale, že toto je dotaz spíše na vzkazovník, tam vám můžeme odpovědět podrobněji.

  • Autor: Dana

   Re: Klesá úroveň portálu?
   Možá ty úplně starší, ale já jsem nová a např.
   spotřební koš z roku 2005 se mi hodil.

  • Autor: Anonymní

   Diskuse se vyčerpala. Ani jeden z dnešních příspěvků se netýká vymezeného tématu, proto diskusi zavírám.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se