Přeskočit na obsah

Kuchyňský odpad

 • Autor: Marca

  Kuchyňský odpad
  Prosím poraďte zda může kuchařka odebírat kuchyňský odpad ze školní jídelny? Popřípadě ve které směrnici je to zakotveno. Děkuji

  • Autor: hygienička

   Re: Kuchyňský odpad
   Odpad z kuchyně (živoč.původu) nesmí být zkrmován hodpodářskými zvířaty.Ale pokud kuchařka bude odebírat pro zvířata v zájmovém chovu, které nejsou požívány (např. pes, kočka) ………..Pěkný den.

  • Autor: Jana

   Re: Kuchyňský odpad
   Dobrý den, nevím,zda kuchařky mohou odnášet z kuchyně kuch.odpad.Ještě v době,kdy mohly být smlouvy o odebírání odpadu soukromou osobou pro domácí zvířata, pracovnice nesměly odebírat odpad.
   Je to stále otevřený problém,hodně z nás to nemá dořešeno.Připojuji se k prosbě,která z vás ( Brno)má již vyřešený svoz odpadu,prosím podělte se s námi o zkušenosti.Popřípadě o adresu firmy,která svoz provádí a jaké částky si účtují.
   Přeji pěkný den.

  • Autor: Evča 1

   Re: Kuchyňský odpad
   Na školení nám bylo řečeno, že už se nesmí používat ani ke zkrmování zájmových zvířat. / ale co s tím, když žádná firma nechce jezdit pro 5l zbytků denně./ Jinak pro „klid“ naše kuchařky zbytky neberou.

  • Autor: Lída

   Re: Kuchyňský odpad
   Koukám zase nějaký dvojí metr,nebo co kraj to jiné vyhlášky?To snad ne, paní hygienička zde 4.9.píše ,že se může pro psy a kočky zkrmovat a Evča1 píše ,že ne. Komu tedy věřit když už ne paní z hygieny?

   • Autor: Evča 1

    Re: Kuchyňský odpad
    Byla tu paní z hygieny a ta nám to tu říkala, že už to také neplatí. Při dotazu, co máme dělat, když nám zůstává tak asi 5l zbytků, že se nám firma vysmála, tak řekla, že neví.

   • Autor: Aleš jiný

    Re: Kuchyňský odpad
    Já bych navrhoval věřit zde paní hygieničce a svému rozumu a znalostem.
    Žádná vyhláška nebrání zkrmovat kuchyňské odpady zvířatům zájmových chovů.
    Různý přístup různých kontrolních orgánů je patrně dán zájmy firem, které se na to začínají specializovat a hledají si kšefty, bohužel někdy prostřednictvím některých kontrolních orgánů, které jim bezbranné a neinformované ovečky nahánějí….

   • Autor: Mir.

    Re: Kuchyňský odpad
    Na konci úvodní stránky tohoto portálu je článek
    ze dne 5.8. Problematika odpadového hospodářství. Tam jsou stručné informace i odvolávky na zákony a vyhlášky. Zase nám z toho
    všeho půjde hlava kolem.

  • Autor: Jana

   Re: Kuchyňský odpad
   U nás paní hygieničce stačilo když se zeptala zda likvidujeme odpad /míněno tím zbytky/ denně a jestli na provozovně opravdu nezůstávají zbytky do druhého dne.Toto jsem jí potvrdila a jestli si to bere kuchařka nebo školník ji vůbec nezajímalo,ale jsme taky malý provoz asi tak 2 až 4litry za den.Chápu velké provozovny,ale tam se snad už vyplatí nějaká ta firma na odvoz.

   • Autor: alfy

    Re: Kuchyňský odpad
    Myslím, že by bylo logické respektovat zákon v tom, že pokud lze odpad před vyhozením ještě nějak využít (recyklovat) – tak jsme povinni to využít. Pokud tedy odpad vezmou kuchařky psovi, tak je to snad lepší, než platit 150,- Kč denně za odvoz firmou, která jej skládkuje.

   • Autor: Lenča

    Re: Kuchyňský odpad
    Naši hygieničku vůbec nezajímá, jak nakládáme s odpadem, to zajímá až kontrolní orgán Ministerstva zemědělství, ale zajímá jí především to, jakou cestou jde krmný odpad z kuchyně.

    • Autor: Jana

     Re: Kuchyňský odpad
     Alfy a Lenčo naprosto souhlasím,ale jak už to v naší republice bývá zvykem ,proč to dělat jednoduše ,když to jde složitě

  • Autor: Honza

   Re: Kuchyňský odpad
   Naše Maruška říkala, že jim někdo říkal na nějakým důležitým školení, že za ten vodpad je zodopovědnej ten, kdo ho vyprodukuje a dyby náhodou po tom vodpadu nějakej ten čokl pošel…nebo jí to nějakym vomylem zbaštil manžel… Stát by se to mohlo, každej manžel je odpoledne hladovější než ten čokl a místo pozdravu strká hlavu do tašky, co mu ženuška přinesla…no a najít tam igeliťák plnej řízků? Co na tom , že nějakej je už nakouslej, toho si v tom zápalu ani všimnout nemusí…

   • Autor: Alena

    Re: Kuchyňský odpad
    Díky Honzo, že jste se vrátil na náš portál. Alespoň nějaké oživení. Budu se těšit a myslím, že nejenom já ,na Vaše další vtipné postřehy.

  • Autor: Jana

   Re: Kuchyňský odpad
   Nepojdou děti,nepojde manžel i kdyby tam tu hlavu nakrásně v odpoledních hodinách strčil, natož čokl.Paní hygieničce jde o to ,aby zbytky nekvasily na provoze do druhého dne,proto jí stačí odpověd ANO zbytky likvidujeme DENNĚ.Což snad každá vedoucí má pod kontrolou.A jak zde napsal Aleš jde o kšeft specializovaných Firem.

  • Autor: Klárka

   Re: Kuchyňský odpad
   Jenže paní Evča má pravdu. Odpad se může dát psovi jen v tom případě, pokud je to nějaká registrovaná stanice, to řekli zase nám nějaké chytré ženy na školení.

   • Autor: Honza

    Re: Kuchyňský odpad
    V tom případě maj výhodu registrovaní partneři a já porád proč vo ti kluci malovaní usilovali.

  • Autor: Věra

   Re: Kuchyňský odpad
   Paní Klárka má pravdu, nám na školení bylo také řečeno, že pokud někomu předáváme odpad z jídelny, tak dotyčný musí mít další povolení a vést další dokumentaci o jeho zpracování.

  • Autor: www.

   Re: Kuchyňský odpad
   Pane Honzo,
   kde to děláte, že si kuchařky nosí jídlo ze školní jídelny pro manželé, myslel jste co zbyde?
   Nedegradujte kuchařky na zásobovačky rodiny. Vařil jste někdy rukama nebo jenom tužkou. Tohle je portál pro informace a seriozní rady. Čekáme od Vás někdy také radu, kterou využijeme při naší práci. Práce kuchařek je velice těžká a odpovědná, zkuste zapřemýšlet.

   • Autor: Marie

    Re: Kuchyňský odpad
    Honza psal o nakousaných zbytcích. Nebuďte „www.“ uzkoprsá či úzkoprsí.

   • Autor: Honza

    Re: Kuchyňský odpad
    Ouplně napřed musím říct, že kuchařky mám rád…já mám vůbec rád všechny holky a když uměj vařit, je to to to nejlepší spojení, kerý po čtyřítce může chlap mít. Jeden muj známej říká, že jsme přešli s chlapama do fáze,kdy u piva už nemluvíme tolik vo holkách ale víc vo jídle..a že je to ještě pořád dobrý, páč nás ještě čeká fáze ,kdy budem probírat nemoci . Teď skočim zuryk k těm zbytkům. Myslel jsem řízky, kerý už proběhly po stolech a někdo si je nasbírá do igeliťáčku u nádoby na zbytky. Nevim, co by to muselo bejt za čokla,kerej by dlabal ten sajrajt namixovanej dohromady..ikdyž, muj hafan dycínky neomylně zamíří do křoví pro úplně nejhorší lidský recykláty a vodnaučit ho to nejde. Ale zase to bere jen jako takovej sport, živ je na granulkách. Páč já jsem lenoch,a nasypat je nelehčí vaření .. s igeliťákem by mě stejně na jídelně Maruška postávat nenechala. Ještě k tej degradaci…anebo ne, je pátek a já sem veselej a taxi tu jedovatou oplátku vodpustim :-)))

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se