Přeskočit na obsah

lasagne

 • Autor: Vasil

  lasagne
  Nedaří se nám správně připravit lasagne. Kolik lasagní normujete na 10 porcí. Necháváte lasagne před pečením odpočinout – jak dlouho? My je pečeme přikryté v konvektomatu – v páře asi 20 min. na 180°. Lasaně jsou tuhé, asi málo bešamelu – kuchařka to popírá. Prosím o radu a Vaši recepturu. Děkuji

  • Autor: Andy1

   Lasagne chce hodně namočit. Tomatovou omáčku s mletým hovězím masem, k tomu bešamel a omáčkou nešetřit. Končíme omáčkou a sýrem. Nenecháváme odpočinout.

  • Autor: Monik

   Paní kuchařky lasagne předem uvaří. Pak je teprve vrství do gastronádob. Když jsme zkoušeli předem nevařit, byly tvrdé.

  • Autor: maty200

   Lasagne opravdu musí mít buď tomatový základ ( když jsou s masem) nebo děláme se špenátem nebo jenom zeleninou,ale VŽDY ZALITÉ BEŠAMELEM A PONOŘENÉ.HLAVNĚ I V TROUBĚ PŘI PEČENÍ JE POTŘEBA HLÍDAT,ABY BYLY STÁLE V BEŠAMELU NEBO SÝR. První přípravy končily krachem – tvrdé a vyschlé.Teď už opravdu hlídáme,aby nám na povrchu nevyschly.
   Norma je 12 plátů na 10porcí,ale jinak dle potřeby.

  • Autor: sládek-b@nn@

   Dobrý den.Jak je psáno výše,hodně tomatů anebo bolognese směsi s něčím..já bešamel dávám s olejem na spod nádoby,pak lasagne(syrové,ale je lepší je ,,spařit,ať poměknou,,),směs,lasagne,směs,lasagne,bešamel.Sýr dávám před dopečením.
   Přeji všem hezký den u ploten.-)

  • Autor: Šárka Macháčková

   Spoustu receptů na lasagne jsem našla na webu www.lasagne-recepty.cz, vyzkoušeno a ověřeno:-)

   • Autor: Brigita

    Dobrý den.My dáváme lasagne syrové s rajčatovou omáčkou a masem a bešamelem.Po upečení je nechávam přikryté dojít, čím déle tím lépe a byly měkké a držely po naporcovaní tvar.Hezký den.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se