Přeskočit na obsah

Limonie

 • Autor: Kkarel

  Limonie

  Dobrý den,prosím o vaše zkušenosti s luštěninovými vřeteny od fi Limonie.Vřetena se nám rozvařila na kaši,chuťově hrůza.Na obalu je napsáno,vařit 5-7 minut.To vůbec nešlo.Vřetena jsme vsypali do vroucí vody,po chvilce jsme zjistili,že rychle měknou,hned jsme je proplachovali ve studené vodě.Děkuji za reakci.

  • Autor: Hanule

   Dobrý den, také jsem je objednala, ale než jsme je stačili zařadit do jídelníčku, volali z firmy, že várka je špatná, ani jsme to nemuseli vracet a stornovali fakturu a vrátili peníze. Jinak luštěninové těstoviny od jiných dodavatelů s malými výhradami prošly u strávníků. Fakt je ten, že dospěláci „frflali“.

   • Autor: Maruska

    pane kolego, problém jak píšete je v tom, že luštěnin. těstoviny by se neměli oplachovat ve studené vodě ani solit. U nás ve školce jsme také museli vychytat odlišnosti v přípravě tohoto výrobku na rozdíl od klasických těstovin a nyní jsme nadmíru spokojeni.

    • Autor: Milena 5

     Dobrý den, i my tyto těstoviny vařili, zkoušela jsem je v osolené i neosolené vodě, sůl na ně nemá žádný vliv, spiš jsou nekvalitně vyrobeny, rozvaří se po minutě.
     Spíš si myslím, že firma šetří na výrobě, vzhledem k ceně 100kč za kilo je to zarážející, jako ohledně všechny výrobky této firmy jsou šíleně předražené.(hold víme proč je mají drahé a proč chtějí adresy vedoucích domů že?) Jsou jiní dodavatelé za daleko nižší ceny a chutnějšími výrobky…

     • Autor: romanova

      Adresy vedoucích domů???copak vozí Vám nedobroty až do domu:-)Nebo nějaký ten dárek??

     • Autor: maruš

      to jako fakt??? Nezavání to nějakou nekalostí??? Tak tohle opravdu nechápu, vy vozíte vedoucím jídelen “ pozornosti“ až domů – to jako aby to nikdo v kuchyni neviděl že ano. NEUVĚŘITELNÉ!

   • Autor: Limonie

    Paní Eby či že by konkurente? Podívejte se na náš Facebook Limonie, kam chodí přibližně 500 vedoucích jídelen, tam máme aktuální příspěvky, pokud hledáte např. nějaké naše know how či recepty či ukázku naší výroby. A dejte si již pauzu s těmi lživými pomluvami. Protože pokud jste skutečně vedoucí, tak vám již muselo od nás přijít dávno vysvětlení celé situace k fazolovým těstovinám.

   • Autor: Limonie

    dobrý den pane Ludvíku, pokud mě tady píše oponent, že nejsme činní v kontaktu se státními orgány vč. KHS, či že nám to není líto, je to lež. Od dubna kdy se stal první případ nevolnosti, kde byly i naše fazolové těstoviny, tak jsme tel. linku do KHS v Olomouci přetížili a paní ředitelka znala naše tel. číslo z paměti. Takto to bylo i v případech u ostatních KHS jako Ostrava či Zlín. Pokud mi ale řeknou na MZ, že se jim podobný záhadný případ za historii ještě nestal a že máme posečkat s finálním výsledkem u těch fazolových těstovin a oznámením, tak to tak učiníme. Spíše by jste měl zarazit ty hnusy vy, za chvilku tady budou psát některé osoby, že si v Limonii nečistíme zuby či že nám smrdí z pusy. Pokud mi dala KHS po prvním případu v polovině dubna zprávu, že ve fazolov. těstovinách se nic na mikrobiologickém rozboru nenašlo, tak jsme s tím takto v květnu nakládali. Budu rád, když budete v této diskuzi objektivní také Vy.Děkuji

    • Autor: maruš

     píšete: KHS nám dal v polovině dubna zprávu, že se tam nic nenašlo ….a tak jste pokračovali dál. Někde psal někdo z Limonie, že dodržujete zásady HACCP a kdesi cosi. Je zarážející, že přesto, že se vyskytly jakési potíže, tak jste ( aspoň se o tom nikde nezmiňujete) ve vlastní výrobně navzdory HACCP neprovedli ani jediný rozbor vašich výrobků. Nepřipadá mi standardní chování výrobce potravin, který nemá laboratorní rozbory svých výrobků, natož když bylo podezření na možnost jejich kontaminace. Limonie místo konstruktivní diskuze v případě jakékoliv kritiky okamžitě agresivně reaguje a obviňuje ze lži kde koho. Do dneška ale neuvedli název a místo jejich výrobny, jak tu někdo psal – byť to není nic tajného, když to musí značit na každém obalu svých výrobků.

     • Autor: výsledek

      nechci se nikoho zastávat, ale ve vzorku suroviny se opravdu nic nenašlo. Tuto zprávu jsme dostali z KHS

  • Autor: zajímavé

   Jak špatné,no to mne zajímá a zároveň děsí.Mám je ještě na skladu,budu je dělat příští týden??????

   • Autor: JAROSLAVA

    Dobrý den, pokud máte fazolová vřetena, tak je rozhodně nevařte, ušetříte si hodně problémů. U nás bylo polovině strávníků špatně , tento pátek jsme konečně dostali výsledky z hygieny, kde bylo prokázáno, že to opravdu zapříčinily tyhle vřetena. Rozhodně jsme nebyli ani první , ale bohužel ani poslední a to i přesto, že jsem firmu od které jsme vřetena objednali na to, že u nás byli problémy okamžitě druhý den upozornila. Zdravím Jaroslava

   • Autor: Maruska

    Neděste se, u nás používáme luštěninové pochutiny od Limonie pravidelně každý měsíc a vše je v pořádku. Je potřeba dodržet postup přípravy, nesolit jak píše kolega a také dát dostatek vody. na 1 kg pochutin ideálně 10 l vody a pak je vše v pořádku

   • Autor: Hanule

    Špatné tak, že se rozvaří, nebo rozsypou, už nevím.
    Ale mělo jít jen o tu jednu várku. Rozhodně bych to nezavrhovala.

   • Autor: Iveta Usti

    Už toho hnusu tady mám dost… pojďme řešit témata jako dietní stravování, aktualizaci nového SK aj. Kvůli podobným diskuzím už ani nechodím na tento portál. Co pak vy tady na portálu řešíte, když zjistíte, že ve filé je jenom voda či že maso od vašeho dodavatele bylo zkažené? Nebo že nám děti nejí jáhly nebo kuskus? Ale když Limonie má odvahu nám vedoucím pomáhat s netradičními výrobky jako jsou např. luštěninové pochutiny, které uznávám, že nechutnají jako klasické těstoviny, tak tady jenom čtu nechutné pomluvy. A pokud se někomu rozpadaly, tak je to chyba vašich holek v kuchyni. My využíváme tyto těstoviny od roku 2014 a vše je v pořádku a děti to baští. Pokud budu mluvit za některé z nás z Ústí nad Labem, tak my jsme s Limonií spokojené, konečně někdo kdo se alespoň snaží dělat něco jinak. A to bych vám přála slyšet, jak od té doby někteří obchoďáci neustále Limonii pomlouvají, když jsem jim řekla, že čaje a koncentráty budu brát pouze od Limonie, protože chutnají dětem nejvíce.

    • Autor: Eby

     Proč se tedy přihlašujete do diskuze o LT, sledujte jiné diskuze. Toto je závažný problém, který se týká zdraví žáků a je potřeba ho řešit a vyřešit! Otrava jídlem je tématem minimálně k diskuzi.

     • Autor: Iveta Usti

      vážená kolegyně , já se budu přihlašovat kam chci a psát co chci. Buď jste dodavatel, který chce pošpinit někoho jiného nebo musíte být zástupce min. KHS! Také jste takto řešila koňské maso místo hovězího či jiné kauzy? Já jsem za 20 let praxe zažila v jídelně tolik nevolností z jídla a kdybych měla být tak urputná jako vy “ kolegyně“, tak bych nedělala nic jiného. Spíše když se dívám na ten příspěvek z Humpolce, tak jestli nejste náhodou zástupce VO Kostery!

    • Autor: Jana Hum

     Měla jsem u nás v Pelhřimově zástupkyni VO Kostera a nechutně pomlouvala Limonii, že vozí výrobky z Polska a že oni nikoho netráví. Nechutné! Souhlasím s paní z Ústí, že je to hnus, hlavně aby všichni prodali!!

  • Autor: Radek

   Dobrý den,tyto těstoviny se nesmí solit před uvařením.Jestli děvčata nedala sůl do vody jako na normální těstoviny.Měli jsme je do těstovinového salátu a nebyl žádný problém, dělali jsme dle návodu a solili až po uvaření.

   • Autor: Ilona V

    Přidávám se k diskuzi, proto aby byla více vyvážená, chápu, že někde nemuseli chutnat. Pro naší Mateřskou školu nakupujeme pravidelně LUŠTĚNINOVÉ TĚSTOVINY. S tímto výrobkem jsme se před Vánoci 2014 setkali poprvé a tyto produkty našim dětem velmi chutnají. Jsem s nimi velmi spokojená a to hlavně z hlediska zdravé výživy dětí. Sortiment od firmy LIMONIE bych doporučila všem školkám a to z důvodu snazšího plnění spotřebního koše.

   • Autor: info

    Naše luštěninové pochutiny jsou vyráběny jako klasické bezvaječné těstoviny, ale obsahují kromě pšeničné mouky i určitý poměr luštěninové mouky. Výrobek je velmi specifický. Jeho hlavní funkcí, je usnadnění předkládání luštěnin dětským strávníkům v souladu s novou doporučenou metodikou směrem k luštěninám (moderní receptury, inovativní výrobky, luštěniny často a v malých dávkách), kvalitní rostlinná bílkovina (kombinace luštěniny + obiloviny) a jednodušší a pro strávníky chutnější plnění spotřebního koše ŠJ.
    Naši zákazníci od nás pravidelně dostávají návody, tipy, nutriční doporučení a nanormované receptury, kde je vždy uvedeno, jak správně luštěninové pochutiny vařit.
    Ti, kteří je používají pravidelně, nemají s vařením problém.
    Vaření: luštěninové pochutiny vždy vařte v 10 násobku neosolené vody (tj. 1 kg luštěninových pochutin v 10 l neosolené vody) v kotli (nebo hrnci) dle doby na etiketě (5 – 7 min), následně opatrně sceďte (nikdy neproplachujte studenou vodou!) a prokapejte olejem
    Důvody:
    1) 10 násobek vody a var v kotli nebo hrnci se doporučuje u všech těstovin (nikdy ne konvektomat), protože jen tak zajistíte, že se nerozvaří na kaši a jinak nepoškodí (nerozpadnou). Nedostatek vody způsobí rozpad většiny těstovin nebo jejich nedokonalý tvar.
    2) Vodu nesolte, protože vaříte luštěninu. Sůl způsobí nestálost uvaření (můžete mít tvrdší a převaření kusy).
    3) Luštěninové pochutiny ceďte opatrně, protože díky obsahu luštěninové mouky (bezlepek) jsou křehčí než obyčejné těstoviny. Stejně jako kterékoliv jiné bezlepkové těstoviny nebo často i celozrnné těstoviny všechny tytu druhy jsou velmi křehké.
    4) Luštěninové pochutiny nikdy neproplachujte studenou vodou (nemají se proplachovat ani obyčejné těstoviny) a to z důvodu poškození stěny těstoviny a tím se stává opět křehčí. Navíc Vám na propláchnutých studenou vodou bude špatně držet omáčka.
    5) Luštěninové pochutiny prokapejte rostlinným olejem, který zajistí to, že se neslepí (stejně jako u obyčejných těstovin).

  • Autor: zdenouš

   Dobrý den,u nás to bylo stejné jako u Hanule s tím rozdílem,že mi zboží vyměnili za jiné.Těstoviny jsme uvařily a žádný problém nebyl.Nikdo ani nepoznal že byly luštěninové.Hezký den.

   • Autor: zajímavé

    Příspěvek byl odstraněn moderátorem z důvodu porušení Pravidel diskuse.

    • Autor: kkarel

     Nemažte prosím příspěvky,jistě tam byla důležitá informace.Proto tyto stránky máme.Kde jinde se dozvíme další informace.

     • Autor: Pavel Ludvík

      Příspěvek byl smazán proto, že bez jakéhokoli důkazu označil jinou osobu za podvodníka. Jinak obsahoval telefonní čísla na KHS ČB.

    • Autor: Limonie

     vážení, od roku 2013 jsme do školních jídelen dodali více jak 30 tun našich luštěninových těstovin a v 90% případů vše chutnalo.
     Pan Mudr. Klepáč z KHS Plzeň rozeslal na KHS vč. Českých Budějovic informační mail upozorňující na  3.případy nevolnosti po konzumaci oběda jehož součástí byly i fazolové luštěniny. Sám připustil, že nevěděl od svých kolegů z KHS, že v 2 případech bylo příčinou něco jiného než naše fazolové luštěniny. Tímto se my i Mudr. Klepáč KHS Plzeň distancujeme o lživého tvrzení jednoho z příspěvků, že KHS CB má důkaz, že naše fazolové luštěniny jsou nevhodné!!Opět se ukázalo, že některé příspěvky zde jsou zcela lživé a nezakládající se na pravdě. Navíc jejich snahou je poškodit naše luštěninové pochutiny. V 3.případě nevolnosti KHS zatím nemá finální výsledky, nicméně již po úvodním šetření předalo vedoucí školní jídelny výtku z důvodu kombinace našich luštěninových pochutin fazole s hlívou ústřičnou, která je pro děti v MŠ nevhodná. Limonie

     • Autor: Eva2

      Měla jsem možnost setkat se s vašimi výrobky v praxi .Strávníci den s luštěninovými těstovinami k obědu hodnotili negativně a mě samotnou to také moc neoslovilo. Ve své jídelně tedy luštěninové těstoviny nebudu zařazovat. A luštěninové pochutiny…. ty snad ani nemám odvahu koupit. Mám super holky v kuchyni ,vymýšlíme z luštěnin různé kombinace a musím konstatovat, že plnit spotřební koš se nám daří nadstandartně a hlavně máme spokojeně najedené strávníky, kterým chutná. Pokud tedy vaše firma nebude nabízet jiný sortiment než je ten současný,asi moc odběratelů mít nebudete. Neberte to jako pomluvu nebo poškozování firmy.Je to prostě zhodnocení dodavatele, který svou nabídkou nezaujal. Tohle jsem řekla i vašemu zástupci,který mě navštívil minulý týden.Mojí prioritou jsou spokojeně nakrmení strávníci a k tomu potřebuji spolehlivé parťáky- dodavatele. Je mi líto, ale vaši firmu mezi ně započítat nemohu. Bohužel nejsme v těch 90% spokojených jedlíků…

     • Autor: Limonie

      paní Evo, to je v pořádku, my nikdy jako firma ani nechceme mít 100% školních jídelen. My jsme spokojeni s naším počtem zákazníků. A pokud u vás máte tým kvalitních kuchařek, tak i já gratuluji, protože takových to jídelen s kuchařkami , které se nebojí vařit inovativně a jinak je potřeba více. Jen tímto přístupem změníme společně stravovací návyky dětí a rodin a to je naše VIZE a směr. Pomáhat našimi výrobky bojovat proti obezitě, nadváze, snižovat spotřebu jednoduchých sacharidů a cukrů.

     • Autor: Eva2

      Já nevím – možná by bylo dobré přehodnotit to číslo 90%. Podle toho, jaké na vás slyším reference a co čtu i zde,si myslím,že je silně nadhodnocené. Jsem pro podávání luštěnin,kdy celkovou přípravu a zpracování provádí kuchař. Luštěninové pochutiny – o těch si myslím své.Nenašla jsem vaši odpověď na otázku – kde a kdo vám luštěniny zpracovává. A postrádám ve vašich příspěvcích ještě jeden fakt – OMLUVU těm postiženým strávníkům a omluvu vedoucím šj,kde se problémy vyskytly, Muselo to pro ně být hodně složité časové období. Docela by mě zajímalo,jak jste se jim jako firma omluvili a kolik z nich je nadále vašimi spokojenými zákazníky. Celé to na mě působí dojmem,že problém bagatelizujete a vinu si nepřipouštíte.Dívala jsem se na vaše internetové stránky a ani tam jsem nic nenašla…přijdou mi zastaralé a to by tak solidní firma jakou se prezentujete neměla připustit.

  • Autor: důkaz KHS

   Dobrý den,nemáte pravdu,důkaz je z KHS.Paní Jaroslava,jak píše,mají potvrzeno,že luš.těstoviny z fi Limonie byly zdraví školdlivé a vyvolaly střevní potíže u mnoha strávníků.

  • Autor: exitkaaa

   Dobrý den. Protože jsem měla luštěninové vřetena také a po okolí šlo, že jsou špatné…tak jsem volala na hygienu. Tam mi bylo potvrzeno, že je to fáma a v těstovinách se nenašlo nic. Tyto těstoviny jsem měla koupeny na jednu várku, ale podle toho, co jsem četla a slyšela o rozvaření…tak jsme šli na to opatrně. A dobře jsme udělali. Tětoviny se rozpadaly. Ale tím, že jsme dávali malý díl a zbytek „obyčejných“ tak se to ztratilo.

   • Autor: xxxxxxxxxxxxx

    Máme stejnou zkušenost, luštěninové těstoviny se nemohou vařit ve větších dávkách, pak byl problém je dostat z kotle a v porovnání s vaječnými horší práce a také vzhledově nic moc.

  • Autor: Dana Kov

   Dobrý den, u nás na jesenicku můžu jedině potvrdit, že vřetena a střapaté nudle od Limonie jsou chutné a děti mají rádi, to že by jim smrděli, nebo nejedli a vyhazovali se u nás rozhodně nestlo, dostali jsme i recepty jak je připravovat. Takže spokojenost. Je potřeba pouze dohlédnout v kuchyni na to, aby to holky nedaly do konvektomatu jako jsou zvyklé u běžných těstovin

   • Autor: nezbeda

    přesto všechno pořád není odpověď na otázku kdo a kde se tyto produkty vyrábí.

    • Autor: Limonie

     pane Nezbedo, výrobce jsme my a naše luštěninové pochutiny vyrábíme v naší výrobě na Moravě. Výroba dodržuje všechny normy HACCP, takže žádné Polsko.

     • Autor: romanova

      Nám tvrdil váš OP že máte výrobnu v jihočeském kraji….tak ted nechápu kde je pravda??

     • Autor: maruš

      .. další, stejné zdravotní problémy s fazolovými vřeteny se objevili nedávno v západních Čechách. Z firmy nelze nikoho uhnat, na adrese v Praze nikdo není. Co se týče výrobny, někde psali že mají výrobnu na Moravě. Skutečnost se asi dozví až orgány, které to šetří. V dopise rozeslaným Limonií nám odběratelům v souvislosti s alimentárními potížemi se píše, že produkty se vyrábí v ČR. Otázkou zůstává odkud jsou vstupní suroviny do výsledného produktu. Je zajímavé, že Limonie i přes dlouhou diskuzi zde, stále otevřeně neodpovídá na otázky jí položené.

     • Autor: romanova

      Je to asi velký problém napsat město…Ostrava,Brno,Tábor,Pardubice???????Kde se vyrábí tyhle nepochutiny z kterých je bohužel našim strávnikům nevolno!!!

     • Autor: maruš

      K tomu se dá jen poznamenat, že odpověď Limonie byla slušně řečené “ zkreslená“. Výrobky si nechává smluvně vyrábět v různých provozovnách po celé republice – např. střední Čechy, jižní Čechy apod.

  • Autor: těstoviny luš.

   Dobrý den,nepíší ti,kde byly luš.těstoviny příčinou střevních potíží u strávníků.Chápu,oznámit toto na KHS by bylo riziko jak pro kuchyni tak pro Limonii.Obchodní zástupce fi Limonia,mladý chlapec,byl krátce po této ,,věci“ vyměněn za jiného obch.zástupce.

   • Autor: Eby

    U nás tyto potíže byly a prokazatelně vím o dalších třech školách. KHS nazvala tyto potíže otravou žáků, v jedné z jídelen byl již rozbory prokázán enterotoxin. U nás jsou vzorky těstovin zaslány k rozboru. Nikomu bychom nikdy nepřály takovu hrůzu a pohanu, co jsme zažívali.

    • Autor: JAROSLAVA

     Dobrý den, vpravo nahoře v aktualitách je výzva k podělení se zkušeností s použitím luštěninových těstovin. Možná by nebylo špatné nato kouknout a napsat. Zdravím Jaroslava

    • Autor: info

     Dobrý den, můžete mi prosím napsat z jakého jste subjektu či případně kontakt na KHS, která řeší Váš případ a uvedené 3 další případy? Vy sama jste nás kontaktovala a sdělila jste nám, co se stalo?
     Chceme celou situaci objasnit. děkuji, Limonie

  • Autor: napsat

   Musíte si vy z  Limonie uvědomit,že jenom 3 případy….Většina strávníků tuto skutečnost vůbec neoznámila na hygienu.

  • Autor: těstoviny

   Četl jsem příspěvek z Limonie,nikdo o tom nepsal,že ve většině případech jistě nebyly k dispozici vzorky stravy,ty se dnes již nedělají!!

   • Autor: info

    Zařazení našich luštěninových pochutin na JL , které jsem dnes našla po pár minutách u našich spokojených zákazníků

    ŠJ Tábor
    Úterý
    9. 6. Polévka kmínová s kapáním
    Vepřový guláš, hrachová kolena, ovoce (obsahuje al.: 01, 03, 07)

    ŠJ Malšice
    Polévka hovezí se smaženým hráškem
    obsahuje alergeny: 01,03,07,09
    Obed 1 srbské veprové rizoto se sýrem (1/3 lušteninová rýže), mrkvový salát s jablky, caj

    ŠJ Tachlovice
    Pátek 29. 5. 2015
    Polévka hrachová (1, 9, 10)
    LP Střapaté nudle s tvarohem, máslo (1, 7) – zkratka LP = luštěninová pochutina

  • Autor: ebby

   eby,nechtěla jsem psát,ale takovou otravu skutečně nikomu nepřeji.Takové bolesti,jaké zažívaly chudáci děti!

   • Autor: xxxxxxxxxxxxx

    mám ještě nějaké jejich zboží na skladě, můžete prosím upřesnit po kterém výrobku to bylo, díky moc a přeji pěkný den

    • Autor: info

     Dobrý den,
     jedná se o luštěninové pochutiny – Fazolová vřetena 27.3.2017. Všechny ostatní výrobky jsou naprosto v pořádku! Limonie

   • Autor: info

    Dobrý den, prosíme u uvedení názvu jídelny, ze které píšete. Celá situace nás velmi mrzí a chceme jí vyjasnit a napravit. Každopádně zdůrazňuji, že se nejedná o otravu, ale zažívací obtíže, které do druhého dne odezní. Jejich příčina se stále zjišťuje a výsledky stále nejsou k dispozici. Způsobený problém nás velmi mrzí, ale jako výrobce jsme se nedopustili žádného vědomého pochybení. Ještě jednou chceme zdůraznit, že jsme v součinnosti s KHS na všech testech, je i v našem zájmu aby byla příčina těchto uvedených problému odhalena. Limonie

    • Autor: Eby

     Každopádně se jedná o otravu, to bylo jasně KHS stanoveno. Výrobce každopádně zaváhal, problém se táhne v poměrně dlouhém časovém horizontu, bylo nutné udělat okamžitá opatření a postavit se k problému čelem. Tak se ale nestalo.

     • Autor: info

      Eby, Vaše tvrzení i iniciativa, kterou podnikáte jsou naprosto lživé. Ve všech zápisech z KHS je nevolnost a zažívací obtíže, které trvaly vždy cca 3 -5 hod. Druhý den byly všichni strávníci vždy v  pořádku. Otrava má jiná specifika. Limonie je v součinnosti se všemi testy a také se zákazníky, kteří se s tímto problémem přihlásily. Nyní jsme zaujaly i preventivní opatření ve směru k zákazníkům, i když nám nebylo nic takového doporučeno ani nařízeno ze strany KHS.
      děkujeme, Limonie

     • Autor: JAROSLAVA

      Dobrý den,lživé toto tvrzení není i nám bylo řečeno z KHS, že to byla otrava enterotoxinem.Za to že byli strávníci druhý den v pořádku,můžete jen děkovat.A to preventivní opatření jste měli udělat již v lednu,když se objevil první případ.Napsat to tu mě po vašem vyjádření , mě ještě nedalo, ale to je poslední co zde píši ,protože už jsem z této kauzi opravdu unavená,teď si jen počkám, jak toto vyřeší úřad pro ochranu veřejného zdraví,kam naše hygiena tyto výsledky předala.Jaroslava

     • Autor: maruš

      jaká jiná specifika má otrava? Jste mě pobavila. Ono jenom to zní líp “ nevolnost „-než „otrava“ :)). Ze strany KHS vám nebylo nic doporučeno ani nařízeno – zatím. Myslím, že můžete čekat na obálku s modrým pruhem, která bude obsahovat oznámení o zahájení správního řízení o uložení pokuty. Myslím že pokud vám dají 50 tisíc, tak budete moci být spokojeni.

     • Autor: info

      Vážená paní Maruš, tato situace nás velmi mrzí a řešíme se všemi státními orgány. Asi jste nepochopila, že dělám vše proto, aby se už žádné další případy nevyskytly. Nechápu Vaši přejícnost, věřte, že tuto diskuzi sledují i jiní, kteří tuto záležitost řeší a ne jen ŠJ. Všem jsme se omluvili, vyjádřili politování a výrobek stáhli. Každý kdo vyrábí potraviny a dále je zpracovává (to jste i Vy!) nese kůži na trh. Když by se někdy jindy v jiném případě stala nějaká druhotná kontaminace u Vás v jídelně , po které by měli Vaši strávníci nevolnosti, tak byste chtěla, aby Vám ostatní přáli to nejhorší. Nechápu Vás, snad jste si na nás ulevila!

     • Autor: Pavel

      Dobrý den. U nás zvracení z fazolových těstovin byly hygienou taky nazvány otravou. Připadaly jsme si jako bychom do jídla přimíchaly jed na krysy. Díky dobré komunikaci školních jídelen máme další podklady pro hygienickou stanici, proto ji nechme pracovat. Nikdo Limonii nešpiní, tohle jsou jen fakta. Ať si každý vybere dodavatele- nikdo nikoho neomezuje – ale za naši školní jídelnu říkám Děkuji, nikdy více…Přeji hezký den

   • Autor: Eby

    Děkuju, jste moc hodná, dělám a udělám všechno proto, aby to už žádnou vedoucí ani děti v souvislosti s LT nepotkalo.

  • Autor: Andy1

   Luštěnina má být luštěnina a ne přidaná luštěninová mouka do těstovin. Je to jen pohodlnost jídelen. Měli jsme čistě cizrnové těstoviny od jiné firmy kvůli bezlepkové dietě, tomu rozumím, ale jinak nechápu. Ještě by mě docela zajímalo, s jakým koeficientem se zařazují do SK? Aby to nebylo jako před lety s cizrnovou moukou, kdy nám OZ tvrdili, že 1kg cizrnové mouky = 10kg těstovin. Kolik luštěnin je obsaženo v jednom kg těstovin?

   • Autor: nototo

    V jednom kg těstovin je 40% luštěnin tzn., že do SK se započítá koeficientem 0,40. Vše je tedy přehledné a není se čemu divit.Stejně jako některé jídelny zahušťují polévky nebo omáčky např. cizrnovou nebo hrachovou moukou, tak se může přidávat i do těstovin, nevidím v tom nic špatného.

   • Autor: info

    Andy1, náš výrobek neplní jen SK luštěniny, ale jistě víte, že tělo plnohodnotně stráví rostlinou bílkovinu jen ve spojení- luštěnina+ obilovina. To náš výrobek splňuje. Takže už nemusíte dávat hrachovou kaši s chlebem, protože nyní byste jí už neměla dle metodiky doplnit párkem, uzeným masem ani jinou živočišnou bílkovinou. Toto ví každý obchodní náš obchodní poradce. Limonie

  • Autor: zkušenosti

   Dobrý den,všechny vedoucí ŠJ by měli být rádi,že než tyto těstoviny uvařili a podali dětem,dostali na těchto stránkách upozornění.JÁ MOC DĚKUJI .Zajímá mne,za jakých okolností se musí tato skutečnost oznámit na KHS.Na základě jakého ukazatele.Ještě jednou moc děkuji,vyvarovali jsme se tohoto.

   • Autor: JAROSLAVA

    Dobrý den, když u nás vyvstal tento problém, také jsem nevěděla jestli to někam hlásit , nebo ne,nakonec mě to nedalo a na hygienu jsem zavolala .Ptala jsem se na to naší hygieničky, která si minulý týden byla znovu pro vzorky, jak se zachovat a jestli máme povinnost to hlásit , ale bylo mě řečeno, že my ne, že tuto povinnost má lékař.Jenže vzhledem k tomu , že tyto otravy jsou tak rychlé,tak u lékaře nikdo nebyl a i kdyby byl jeden dva lidé, takto zřejmě nikdo nenazná jako něco hromadného. Po našem nahlášení hygiena zjišťovala u spádových lékařů, zda se něco vyskytlo, ale nikde nic.Takhle to bylo u nás,nevím jak jinde,ale myslím, že málo komu by to nedalo nenahlásit a tu hygienu na sebe každý raději pozve, aby něco nezanedbal.Zdravím Jaroslava

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se