Přeskočit na obsah

možnost stravování v ŠJ

  • Autor: Dáša

    možnost stravování v ŠJ
    V mateřské škole pracuje účetní, která má dohodu o pracovní činnosti. Může se stravovat v jídelně MŠ? Pokud ano, za jakou cenu jídla. Jako ostatní zaměstnanci ? Školní jídelna neprovozuje doplňkovou činnost.

    • Autor: L.Věříšová

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Podle dosud platného (pro organizace územně samosprávných celků – kraje a obce) nařízení vlády č.137/189 Sb., o závodním stravování § 3 odst.2 může organizace, pokud to má v kolektivní smlouvě poskytovat závodní stravování ve svém zařízení i pracovníkům činným pro organizaci na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Totéž bude platit i od 1.1.2005 podle § 336 – stravování a stravovací služby -zákona č.557/2004 Sb., kterým se mění zákon č.250/2000 Sb. (pravidla hospodaření obcí a krajů a jimi zřizovaných příspěvkových organizací.
      Pokud tedy bude v kolektivní smlouvě či vnitřním předpisu takové ujednání, pak se takový pracovník stravovat může, a to za podmínek jako řádný zaměstnanec. Od 1.1.2005 pak podle nového školského zákona č.561/2004 Sb. stravování všech zaměstnanců škol a školských zařízení bude probíhat v režimu doplňkové činnosti.

      • Autor: Ilona

        Re: možnost stravování v ŠJ
        Ráda bych věděla, jak to bude s pracovníky kuchyně, kteří mají povinnost odebrat 1 hlavní jídlo za pracovní směnu a přitom zaměstnavatel nebude poskytovat závodní stravování. To by kuchařky musely platit plnou cenu oběda, k tomu je přeci nemůžeme nutit.

        • Autor: jaja

          Re: možnost stravování v ŠJ
          kde je napsaný, že kuchařka musí odebírad alespoň jedno jídlo ?

          • Autor: JANA

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Vyhláška 430/2001 Sb. o závodním stravování

          • Autor: Hana

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Stravování zaměstnanců školních jídelen
            řeší Nařízení vlády č. 137/1989 S., § 9 – o závodním
            stravování.

          • Autor: Marie Zachová

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Jestli si dobře vzpomínám, tak všude se píše, že může odebírat oběd (jídlo), ale u zaměstnanců školní jídelny by se nemělo vůbec diskutovat o tom, zda ano či ne. Prostě musí. Jak budete hlídat, zda si nevzala brambory s omáčkou nebo salát, který je k obědu. S cenami obědů pro zaměstnance od 1.1.2005 to nebude tak žhavé. Zatím, co jsem stačila přečíst, tak si myslím, že řešení bude. Zachovka

    • Autor: L.Věříšová

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Podle dosud platného (pro organizace územně samosprávných celků – kraje a obce) nařízení vlády č.137/189 Sb., o závodním stravování § 3 odst.2 může organizace, pokud to má v kolektivní smlouvě poskytovat závodní stravování ve svém zařízení i pracovníkům činným pro organizaci na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Totéž bude platit i od 1.1.2005 podle § 336 – stravování a stravovací služby -zákona č.557/2004 Sb., kterým se mění zákon č.250/2000 Sb. (pravidla hospodaření obcí a krajů a jimi zřizovaných příspěvkových organizací.
      Pokud tedy bude v kolektivní smlouvě či vnitřním předpisu takové ujednání, pak se takový pracovník stravovat může, a to za podmínek jako řádný zaměstnanec. Od 1.1.2005 pak podle nového školského zákona č.561/2004 Sb. stravování všech zaměstnanců škol a školských zařízení bude probíhat v režimu doplňkové činnosti.

      • Autor: Ilona

        Re: možnost stravování v ŠJ
        Ráda bych věděla, jak to bude s pracovníky kuchyně, kteří mají povinnost odebrat 1 hlavní jídlo za pracovní směnu a přitom zaměstnavatel nebude poskytovat závodní stravování. To by kuchařky musely platit plnou cenu oběda, k tomu je přeci nemůžeme nutit.

        • Autor: jaja

          Re: možnost stravování v ŠJ
          kde je napsaný, že kuchařka musí odebírad alespoň jedno jídlo ?

          • Autor: JANA

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Vyhláška 430/2001 Sb. o závodním stravování

          • Autor: Hana

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Stravování zaměstnanců školních jídelen
            řeší Nařízení vlády č. 137/1989 S., § 9 – o závodním
            stravování.

          • Autor: Marie Zachová

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Jestli si dobře vzpomínám, tak všude se píše, že může odebírat oběd (jídlo), ale u zaměstnanců školní jídelny by se nemělo vůbec diskutovat o tom, zda ano či ne. Prostě musí. Jak budete hlídat, zda si nevzala brambory s omáčkou nebo salát, který je k obědu. S cenami obědů pro zaměstnance od 1.1.2005 to nebude tak žhavé. Zatím, co jsem stačila přečíst, tak si myslím, že řešení bude. Zachovka

    • Autor: L.Věříšová

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Podle dosud platného (pro organizace územně samosprávných celků – kraje a obce) nařízení vlády č.137/189 Sb., o závodním stravování § 3 odst.2 může organizace, pokud to má v kolektivní smlouvě poskytovat závodní stravování ve svém zařízení i pracovníkům činným pro organizaci na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Totéž bude platit i od 1.1.2005 podle § 336 – stravování a stravovací služby -zákona č.557/2004 Sb., kterým se mění zákon č.250/2000 Sb. (pravidla hospodaření obcí a krajů a jimi zřizovaných příspěvkových organizací.
      Pokud tedy bude v kolektivní smlouvě či vnitřním předpisu takové ujednání, pak se takový pracovník stravovat může, a to za podmínek jako řádný zaměstnanec. Od 1.1.2005 pak podle nového školského zákona č.561/2004 Sb. stravování všech zaměstnanců škol a školských zařízení bude probíhat v režimu doplňkové činnosti.

      • Autor: Ilona

        Re: možnost stravování v ŠJ
        Ráda bych věděla, jak to bude s pracovníky kuchyně, kteří mají povinnost odebrat 1 hlavní jídlo za pracovní směnu a přitom zaměstnavatel nebude poskytovat závodní stravování. To by kuchařky musely platit plnou cenu oběda, k tomu je přeci nemůžeme nutit.

        • Autor: jaja

          Re: možnost stravování v ŠJ
          kde je napsaný, že kuchařka musí odebírad alespoň jedno jídlo ?

          • Autor: JANA

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Vyhláška 430/2001 Sb. o závodním stravování

          • Autor: Hana

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Stravování zaměstnanců školních jídelen
            řeší Nařízení vlády č. 137/1989 S., § 9 – o závodním
            stravování.

          • Autor: Marie Zachová

            Re: možnost stravování v ŠJ
            Jestli si dobře vzpomínám, tak všude se píše, že může odebírat oběd (jídlo), ale u zaměstnanců školní jídelny by se nemělo vůbec diskutovat o tom, zda ano či ne. Prostě musí. Jak budete hlídat, zda si nevzala brambory s omáčkou nebo salát, který je k obědu. S cenami obědů pro zaměstnance od 1.1.2005 to nebude tak žhavé. Zatím, co jsem stačila přečíst, tak si myslím, že řešení bude. Zachovka

    • Autor: Vendula

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Co znamená podle vyhlášky 84/2000 pojem „přítomnost v práci“? Má zaměstnanec nárok na stravu za sníženou úhradu, když byl na služební cestě a vrátí se na pracoviště a bezprostředně jde na oběd?

    • Autor: Vendula

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Co znamená podle vyhlášky 84/2000 pojem „přítomnost v práci“? Má zaměstnanec nárok na stravu za sníženou úhradu, když byl na služební cestě a vrátí se na pracoviště a bezprostředně jde na oběd?

    • Autor: Vendula

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Co znamená podle vyhlášky 84/2000 pojem „přítomnost v práci“? Má zaměstnanec nárok na stravu za sníženou úhradu, když byl na služební cestě a vrátí se na pracoviště a bezprostředně jde na oběd?

    • Autor: jarka

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Když má oběd za sníženou cenu, nemůže dostat v cesťáku peníze na stravu. Je to docela velký rozdíl, tak je na tuto skutečnost upozorněte.

    • Autor: jarka

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Když má oběd za sníženou cenu, nemůže dostat v cesťáku peníze na stravu. Je to docela velký rozdíl, tak je na tuto skutečnost upozorněte.

    • Autor: jarka

      Re: možnost stravování v ŠJ
      Když má oběd za sníženou cenu, nemůže dostat v cesťáku peníze na stravu. Je to docela velký rozdíl, tak je na tuto skutečnost upozorněte.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se