Přeskočit na obsah

myčka na nádobí

 • Autor: Elen

  myčka na nádobí
  Prosím o předání zkušeností s myčkou nádobí, zakoupily jsme do školky myčky, klasické domácí na 16 sad a potřebovala bych poradit co používáte za prostředky jestli tablety (calgonit se mi zdá dost drahý) nebo prášek. Dík

  • Autor: lila

   Re: myčka na nádobí
   Calgonit je sice drahý, ale z vlastní zkušenosti nejlepší. Ještě používám Somat. Jiné prostředky se mi příliš neosvědčily. Nepoužívám tablety, ale klasicky sůl, leštidlo a prášek. Dle potřeby doplňuji.
   Chtěla bych poprosit, jestli mi můžete napsat, jak jste velká školka a kolik myček jste koupili. Děkuji.

   • Autor: Elen

    Re: myčka na nádobí
    máme 80 dětí 10 zaměstnanců, zatím máme 2 myčky na dvou odděleních a když se osvědčí, máme je nové, chtěla bych dokoupit na další oddělení. Calgonit používám doma, ale myslela jsem , že existuje nějaké levnější řešení pro provozy, ale děkuji za odpověď.

    • Autor: lenča

     Re: myčka na nádobí
     Dobrý den, mohla byste mi napsat jaký typ myčky a za kolik peněz jste pořídili? Já mám školku se 100 dětmi a 15 dospělými, 4 oddělení a chtěla bych zatím aspoň na 2 oddělení koupit myčku a dávám teď dohromady požadavek na rozpočet. Děkuji za odpověď

  • Autor: elen

   Re: myčka na nádobí
   myčka je relativně levná my jsme zakoupili Candy CDF 735 P za 12 999,- ale jinak k tomu nemůžu nic říci, protože zkušenosti a to jak bude vyhovovat teprve hledáme, mám teď problém, co zvolit do ní, nabízí se i ekologické přípravky, to by se mi líbilo, ale chtěla bych znát názor někoho kdo to vyzkoušel, jestli to také třeba myje.

  • Autor: Šárka

   Re: myčka na nádobí
   Používáme na doporučení prodejce vše zvlášť, tedy prášek, sůl a leštidlo. Já osobně jsem měla doma opraváře na myčku a také doporučuje vše zvlášť. Ve školce máme přihlášených 75 dětí, ale najednou jich chodí max. 50, 10 zaměstnanců, máme myčky 2. V poledne tam myjeme všechny talíře, příbory, hrnky už se tam všechny nevejdou. Koupili jsme myčky Elektrolux, které mají krátký 30-ti minutový program. Prášek kupujeme velký 15-ti kilový Somat od firmy Swing nebo je-li příležitost v Makru.

  • Autor: helena

   Re: myčka na nádobí
   zkuste tablety nebo prášek z Bily (clear) jsou nejlevnější a jakš takš to umyjí.

  • Autor: jiřka

   Re: myčka na nádobí
   Myčky na nádobí , jak si vybrat , aby splňovali požadavky na hygienu. Domácí myčky to není asi vhodné řešení. Mycí proces je dllouhý a pomalý provoz drahý.Profesní myčky jsou dražší , ale mycí provoz je několik minut ,menší spotřeba vody je možné mít dávkovače ,které dávkují mycí a oplachovací prostředky přímo do myčky .Přípojení na telou vodu .atd.Tak i když pořizovací cena je vyšší , tak dosáhneme úspory v provozu.
   Ale je to samozřejmě investice nad 40 000,- Kč.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se