Přeskočit na obsah

Mzdové ohodnocení za doplňkovou činnost

  • Autor: Sari

    Mzdové ohodnocení za doplňkovou činnost
    Jsem vedoucí školní jídelny a má každodenní práce zahrnuje nejen objednávání, výdejky a plno další práce pro žáky, ale i pro CIZÍ STRÁVNÍKY. Přitom můj úvazek, to je 80%, je za práci spojenou se školním stravováním, za doplňkovou činnost v něm není nic zohledněno, ani nemůže když se jedná o státní prostředky. V takovém případě je podle mě nárok i na poměrný úvazek z cizích strávníků k tomu za školní stravování (práce vykonávaná denně, pravidelně). Má někdo s takovou situací zkušenost?

    • Autor: Moňula

      Dobrý den, ano píšete to vlastně správně. Za cizí strávníky do systému přichází mzdové prostředky, které po dohodě s vedením přerozdělíte mezi Vás a kuchařky, nebo za ně přijmete třeba na půl úvazku pravidelnou pomocnou sílu.

      • Autor: spaky2

        Dobrý den, máme DČ a odměny máme vyplaceny vždy za čtvrtletí, podle počtu obědů. Odměnu mají všichni, kdo se na přípravě podílí (vedoucí ŠJ, kuchařka, pomocná kuchařka a účetní).

    • Autor: Paja

      My dostavame k vyplate za cizi stravniky tez financni odmenu.

    • Autor: Ondřej

      Dobrý den, jsme samostatná školní jídelna a máme u nás všichni poměr mzdy na hlavní činnost a doplňkovou činnost. Ať už jsou to zaměstnanci na celý nebo částečný úvazek. Tzn. že ředitel pracuje 80% na HČ a 20% na DČ, hl. kuchařka pracuje 82% na HČ a 18% na DČ, ost. kuchařky pracují 78% na HČ a 22% na DČ atd. to jsou ti, kdo pracují na celý úvazek 1. Ti co pracují na 6 hodin tzn. 0,75 úvazku pracují 60% na HČ a 15% na DČ. Dle mého názoru není v jídelně pracovník, který by pracoval jen na HČ nebo jen na DČ. Všichni pracují na obě a všichni jsou placeni ze státních prostředků a i z peněz doplňkové činnosti (musíme zkrátka vydělat). Odměny vyplácíme z Fondu odměn (když tam jsou) a z doplňkové činnosti. Ze státního rozpočtu na odměny nedostáváme.

    • Autor: LucieH

      Dobrý den, u nás máme mzdové prostředky vybrané za obědy pro cizí strávníky v doplňkové činnosti vyplacené souhrnně na konci roku ve formě odměn. Odměny máme stejné jako uklízečky, které se na přípravě nepodílejí…. 🙂 a zkuste se ozvat…nedostanete nic… 🙁 Zkrátka to takhle je a basta !

  • Autor: Iva Šumpíková

    Dobrý den,
    také máme doplňkovou činnost, dříve, jak píše spaky2 jsme dostávali čtvrtletně odměny, nyní už nic. Stále to nemohu pochopit. Na školení u paní Kadlecové jsem se na toto téma zeptala a bylo mi řečeno, že to není možné. Správně by za to měla být odměněna kuchařka, která doplňkovou činnost vykonává a nebo finanční odměna rozdělena mezi všechny, kteří se na přípravě podílejí. Nevím kam se obrátit o radu a pomoc.
    Děkuji za případnou radu.

  • Autor: Kamila Míchalová

    Prosím, můžete někdo poradit? Naš jídelna dováží stravu mateřince a poskytuje stravu také jejím zaměstnancům. Strava je zaměstnancům MŠ fakturována za plnou cenu. Lze poždovat vyplacení získaných mzdových prostředků na platy kuchařek ? Pokud ano, jakým způsobem lze tyto prostředky vyplatit (dohoda,odměna….) ? Jakým způsobem je toto řešeno ve vašem provozu ? Děkuji

  • Autor: Jitka Nováková

    Dobrý den,
    potýkám se s podobnou nejasností – jedná se mi ale o hlavní činnost, kde finance jsou podle normativu přidělovány na počet žáků. Kuchařka má dojem, že pro dospělé vlastně vaří zadarmo. Jak to vlastně je?

    • Autor: Hana Neubertová

      Ano, pro zaměstnance opravdu vaří zadarmo. Za cizí strávníky by měla dostat vyplacenou částku za počet odebraných obědů násobeno mzdovým nákladem, tato částka se krátí odvody za zaměstnavatele 33,8%, zbytek se rozděluje těm, co se podílí. U nás mezi kuchařky a VŠJ. Dříve jsme dostávali měsíčně, nyní čtvrtletně, musíme si to hlídat. U nás totiž nemáme ani osobní ohodnocení, ani jakékoliv odměny.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se