Přeskočit na obsah

nadměrné teplo na pracovišti

 • Autor: ivka

  nadměrné teplo na pracovišti
  Ahoj děvčata (a Honzíku). Chci se zeptat, jestli někde dáváte zaměstnancům nápoje při těchto velkých vedrech a jakou formou? Z čeho je hrazeno, kdo měří teplotu a jak se teploty evidují? Jsme kuchyně otočená na jih, v pěti velkých oknech je pouze v polovičce jednoho síť, ostatní se tedy nesmějí otevírat (podle vyhlášky prý to stačí). Včera a dnes jsem naměřila 35°C. Zdravím a krásný víkend.

  • Autor: paja

   Re: nadměrné teplo na pracovišti
   ano, dáváme ochranné nápoje

   • Autor: Honza

    Re: nadměrné teplo na pracovišti
    Zdravím všechny…Pájo, mám na Tebe velikananááánskou prosbu. co to jsou ochranné nápoje, máš nějakej seznam? Jukni se prosim někam kolem „pé“ je tam pivko? Docela mě totiž rozhodili plzeńácííí, že nařizujou pít vodu z kohoutku.

    • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

     Re: nadměrné teplo na pracovišti
     Asi tě zklamu. Může to být leccos, ale pivko, ani nic s nějakým procentem alkoholu to být nesmí. Jako kritická se uvádí venkovní teplota 26 stupňů. Celé je to ale složitější, viz např. http://osz.cmkos.cz/CZ/Z_tisku/Bulletin/08_2003/napoje.html nebo http://www.zuova.cz/informace/cpl004.php
     Pokusíme se k tomu připravit nějakou úplnou souhrnnou informaci.

    • Autor: Pavel Ludvík, Jídelny.cz

     Re: nadměrné teplo na pracovišti
     Teď jsem se ještě dozvěděl, že alkohol v nich být může, ale v množství do 1 hmotnostní procento. Tak to už je lepší ta voda z kohoutku.

  • Autor: olina

   Re: nadměrné teplo na pracovišti
   My máme také kuchyni na jih a bylo nám řečeno, že máme v kuchyni k dispozici kohoutek s pitnou vodou. Tak že si nadále nosíme minerálky z domova. Jsme od Plzně a dnes už je pod mrakem, tak je to lepší.

  • Autor: Beata

   Re: nadměrné teplo na pracoviš
   Paní Ivko, v naší MŠ mají všichni zaměstnanci dostatek nápojů po celý rok. V rámci pitného režimu je každý den navařeno tolik ovocného čaje, že se všichni mohou napít ,, co hrdlo ráčí “. Čaj je levná záležitost, vejdeme se do peněz za stravování.

   • Autor: ivka

    Re: nadměrné teplo na pracoviš
    Jasně, že je navařeno dost čaje, ale podávání nápojů od určitých teplot má být hrazeno z prostředků organizace, navíc u nás dospělí platí pouze cenu oběda, pitný režim (minimálně 2,- Kč) platí pouze děti. Kromě toho si myslím, že by byla vhodnější např. minerálka na dopnění toho, co holky v kuchyni vypotí. Zdravím.

    • Autor: Blanka

     Re: nadměrné teplo na pracoviš
     Myslím, že si někdo plete význam „pitný režim“
     Podle mě, je zajištění pitného režimu na škole, protože to dává dětem možnost napít se během pobytu ve škole. Může to zajišťovat i školní jídelna, ale nesmí to zahrnovat do ceny obědů. Napijí se přece i děti, kteří na oběd nechodí.
     Možnost (spíše nutnost) napít se po konzumaci oběda má každý strávník jídelny, tedy dítě i dospělý strávník a nápoj je zahrnut do ceny oběda.

     • Autor: Alena

      Re: nadměrné teplo na pracoviš
      Nevím, nevím jestli nedostanu od některých kolegyní vynadáno, ale myslím si, že v horkých provozech mají nárok na nápoje ti zaměstnanci, kteří nemají možnost si někam odskočit napít.Myslím tím slévárny, sklárny, řidiče MHD a podobně. Ani by mne nenapadlo něco takového nárokovat v kuchyni. U nás to řešíme vodou se šťávou nebo studeným neslazeným čajem.

  • Autor: Jarča

   Re: nadměrné teplo na pracovišti
   Dobrý den Ivko, právě řeším stejný problém.Najděte si vyhlášku 178/2001Sb.,část A, tabulka č.1.
   Jarča

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se