Přeskočit na obsah

Nehty

  • Autor: Brambora

    Nehty
    Dobrý den kuchaři a kuchařinky, měla bych otázku zda vedoucí školní kuchyně může mít gelové nehty, i když je víc v kanceláři než v kuchyni. Děkuji vám za odpovědi ??

    • Autor: Moni

      Podle mě ne, přebírá zboží? Chodí do skladu? Pohybuje se v kuchyni? Sahá na jídlo? Vydává pokrmy? Pokud ano, tak není co řešit. A také je úžasné, když kuchařky musí mít nenalakované „pahýlky“ a vedoucí má dlouhé červené drápy.

    • Autor: zdenouš

      V naší jídelně má nalakované nehty nejen vedoucí, ale i kuchařky. Dokud to nebude hygiena tvrdě pokutovat ,nebude klid. Stačilo by rozdat pár tučných pokut, ony si to přes sociální sítě sdělí a bude pokoj. Nějaké domluvy nemají vůbec cenu.

    • Autor: ivka6

      Pracovníci v potravinářství a v pohostinství jak ve výrobě, expedici tuto problematiku řeší vyhláška č. 137/2004 Sb., o hygienických požadavcích na stravovací služby, §50, odstavec e). kuchařka má mít „nehty na rukou ostříhané na krátko, čisté, bez lakování, na rukou nenosit ozdobné předměty“. O gelových nehtech se sice v tom paragrafu přímo nepíše, ale jaký je rozdíl mezi lakem a gelem? Z pohledu hygieny žádný, v obou případech může dojít k nějaké kontaminaci. Lak i gel na nehtech představují chemické nebezpečí (mohou se uvolňovat toxické látky) i fyzikální nebezpečí (mohou odpadnout do pokrmu). Gelové nehty se též považují za ozdobný předmět1.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se