Přeskočit na obsah

Nemocenská

 • Autor: AHANAH

  Nemocenská
  Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak je to u vás? Mám na starosti tři mateřské školky, ve všech třech se vaří. V každé kuchyni jsou dvě kuchařky. Paní ředitelka mi sdělila, že pokud kuchařka onemocní, můžeme vzít zástup až po 21.dnech její nemocenské a vařit půjdu za ní já. Dost dobře si nedovedu představit, že budu vařit 21. dnů a ještě zvládat práci vedoucí jídelny na ostatních zařízeních. Prosím poraďte jak je to u vás. Co dělat, když půjdou na nemocenskou kuchařky dvě současně z ostatních školek? Děkuji.

  • Autor: pavla67

   Nemocenskou prvních 21 dnů platí zaměstnavatel – ale jde o kalendářní dny, takže pracovních je to 15, ale to je jedno. Důležité je, že se platí z ONIVEK, takže nechápu proč byste si nemohla vzít někoho na zástup, co by paní ředitelka pak dělala s ušetřenýma penízkama ze mzdových prostředků za tři týdny? Jedině že by je vám dala jako odměnu za práci navíc, o čemž pochybuju! Takže se nedejte a chtějte zástup – nehledě na to, že mohou omarodit třeba i dvě a co potom – to půjde vařit paní ředitelka?

   • Autor: jana2

    Ano platí je z ONIV, to je sice pravda, ovšem jen částečná, protože tyto prostředky nestačí, jsou velmi nízké. A potom je nutné požádat o přesun z prostředků na mzdy do ONIV.

  • Autor: rohlik

   Dobrý den,myslím,že důvod je jasný ušetřit peníze,protože je nám stále zdůrazňováno,že jich přišlo zase málo. Měla jsem stejný problém,žádný zástup nebyl povolen. Přišla pomáhat i pani uklízečka ze školky,aby se nemusel nikdo přijmout. Trvalo to dlouho a já musela být neustále na dvou místech najednou. Doporučuji,abyste to vyřešila lépe než já a vzepřela se. Přeji hezký den

  • Autor: Andy1

   Dobrý den,

   v kuchyni mám 2 kuchařky + 1 pomocnou sílu, vyříme pro MŠ a ZŠ + cizí strávníky. Teď nám onemocněla kuchařka a ani nás nenapadlo vzít záskok. Práce v kanceláři zase není tolik, abych nemohla jít holkám pomoct. Kuchyň zvládají, pomoci chtějí hlavně na výdej. Máme dvě výdejny, jednu v MŠ, kde je jedna a dvě musí být v ZŠ, kde se vydává i cizím. Přesčasy mi sice paní ředitelka nemůže zaplatit, ale řeší se to formou odměn. Mám práci na šest hodin, teď jezdím na osm hodin, abych vše stíhala. Ale jinak záskok nemůže být problém po dobu nemoci. To je asi nesmysl, že ho vzít nemůže.

  • Autor: věrka

   Pokud jsou všechny tři MŠ samostatné právní subjekty, musíte ve všech splnit svůj pracovní úvazek. Zástup, samozřejmě, vzít můžete hned, je to na domluvě s ředitelkou, u nás se snažíme stihnout vše bez zástupu(dostaneme potom o prázdninách náhradní volno), ale pokud je to na delší dobu, zástup se bere. S tím vařením – myslím, že vám ředitel nemůže nařídit, že půjdete vařit, máte nějaký úvazek i v druhých MŠ, na druhou stranu jste povinna zajistit bezproblémový chod kuchyně (já vařila mockrát a do druhé MŠ jsem jezdila odpoledne). Je to problém malých školek, kde jsou jedna nebo dvě kuchařky a z těch když někdo onemocní, je to znát. Jeden nebo dva týdny sen dají vydržet.

   • Autor: Radkaa

    Mám celkem 4 zařízení MŠ, z toho 2 ve vedlejších vesnicích, někde i ZŠ. Na začátku jsem se domluvila s ředitelkami, že už nebudu stíhat vařit za kuchařky v době jejich nemoci a zástup na dobu víc jak 1 týden bereme automaticky. Do jednoho týdne pomáhají uklízečky.

  • Autor: JanaZu

   Tady máme zase výborný příklad diskriminace. Když marodí učitel, jde za něj někdo suplovat a má to placené dvojnásobně. Ten někdo má obvykle pohotovost, tedy je s tím počítáno.
   Ale když marodí kuchařka, tak se to nějak stihne. A ti, kteří kuchařku zastupují, nedostanou často ani pětník.

  • Autor: Terka

   Ano, ano – přesně tak.

  • Autor: MŠ2012

   Vážení, se školním stravováním to jde s kopce,to mi nikdo nevymluví. Nebo že by jen se se zaměstnanci školního stravování?

  • Autor: AHANAH

   Dobrý den, všem vám moc děkuji za odpovědi. Nevím, zda mi pomohou, alespoň jsem si udělala obrázek o ředitelce našeho zařízení.
   Pro upřesnění mého dotazu: mám tři školky, všude jsou kuchyně a strávníků přes stovku na každé. Můj úvazek je rozdělěn na 0,4;0,3;0,3.
   Ještě jednou moc děkuji.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se