Přeskočit na obsah

nepedagogové - návrh ministerstva na příští rok

 • Autor: gaga

  nepedagogové – návrh ministerstva na příští rok
  Zajímalo by mě, jestli školské odbory protestují proti pokusu ministerstva na příští rok, razantně omezit počty nepedagogů, včetně pracovníků kuchyně a přeřadit jejich platy na starost měst, zřizovatelů

  • Autor: Pepča

   Tak evidentně odborovému svazu pracovníku ve školství to je trochu buřt, podle mluvy jejich předsedy. Místo aby za nás bojoval, za přidání těch směšných mezd, tak buďme rádi, za to co máme a ještě dostanete práci navíc za míň peněz. Školu nikdo uklízet nemusí, tím pádem odpadnou i nákupy, účtovat je zbytečné…..

  • Autor: zdenouš

   Nejsou náhodou pracovníci odborů placeni z příspěvků svých členů a tím pádem by se o své ovečky směli starat? Pokud ne, z čeho jsou tito lidé tedy placeni?

  • Autor: ghostcz

   Situace v ČR pro nepedagogické pracovníky je již dlouhodobě neúnosná. Za náš kolektiv kuchařek včetně vedení navrhuji po následném (a podporovaném) jednání s ministrem PhDr. Mikulášem Bekem, Ph. D. nastolit nová prasvidla a pokud nedojde v jednání ke smíru ohlásit generální stávku všech nepedagogických pracovníků školství. Předpokládaný termín stávky LEDEN.

   • Autor: ghostcz

    Na vyvolání stávky nejsou potřeba odbory. Jedná se o stávku mimo kolektivní vyjednávání.

    • Autor: Monika180

     Stávka nepedagogů

     • Autor: Monika180

      Jsem také pro stávku,už je to neúnosné,jak s námi vláda zametá.

  • Autor: MarieM

   Už mě to také napadlo, rodičovská veřejnost si musí uvědomit, že je zle, je ohroženo stravování dětí. Viz včerejší článek na Seznam zprávy, Školní stravování nad propastí.
   Dokážeme se spojit a táhnout za jeden provaz? Dokážeme dát o sobě vědět? Tím si nejsem vůbec jistá.

  • Autor: janax

   Odbory pro nepedagogické pracovníky sice existují
   ale pouze na ústředí odborů. Problém je také, že většina
   nepedagogů není v odborech. Jsme poměrně velká škola a v odborech jsem byla pouze já nepedagog. Po letech jsem vystoupila, protože jsem platila pouze příspěvky . Pokud odbory jednají , tak hájí pouze pedagogické pracovníky.
   Pokud se má zachránit školní stravování je nutné, aby se zmobilizovala rodičovská veřejnost. Pokud bude odpor tak je šance záchrany.

  • Autor: ivka6

   Je tristní, že nesystémové podpory by se měly řešit přes děti. Vzít si naše dětské strávníky jako štít a jít se prát za to, aby zůstalo školní stravování aspoň v těchto podmínkách je opravdu smutné. MŠMT a MPSV a MF by se měla domluvit a neničit a novináři nevyvolávat paniku s propouštěním a omezením služeb. Ve skutečnosti je nedostatek odborného personálu, který by za těchto podmínek chtěl ve školních jídelnách pracovat. Budeme mít vybavené kuchyně, všechny možné metodiky jak dělat to či ono, ale nebude kdo by pro děti vařil. Zatraktivnit, přidat do mezd, vychovat nový personál, to by měl být jeden z úkolů a cíl řešení. Kdepak je podpora zdraví až nebude zdravotníky sledované školní stravování?

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se