Přeskočit na obsah

Neplacené volno

 • Autor: Marcela8

  Neplacené volno
  Pracuji jako vedoucí školní jídelny pro ZŠ a MŠ. Úvazek mám rozdělen na obě zařízení. Tento rok byla mateřinka z důvodu rekonstrukce celé prázdniny zavřená. Ve škole se o prázdninách vaří pro cizí strávníky. Takže v době prázdnin jsem ve škole pracovala a ve školce se mi psala dovolená, která mi skončila první týden v srpnu.Na zbytek měsíce mi paní ředitelka MŠ přikázala napsat žádost o neplacené volno. Zmínila jsem se o tom před ředitelkou ZŠ a ta mi sdělila že jsem žádnou žádost o neplacené volno neměla psát a srpen mi měli ve školce zaplatit protože překážka v práci nebylana mé straně. Zajímá mne jestli je tomu opravdu tak.

  • Autor: ....

   ano je to tak, měla jste mít překážky v práci

   • Autor: bohuna

    souhlas

   • Autor: Zalka

    Ano, je to překážka na straně zaměstnavatele, ten Vás může převést na jinou práci (úklid, …) nebo Vás nechat doma, ale platit Vám průměrem celou dobu

  • Autor: lola

   Ano, paní ředitelka ZŠ má pravdu.Mrkněte na zákoník práce-celkem srozumitelně jsou tam popsány situace s čerpáním DV a ostatní….

  • Autor: Maecela8

   Děkuji za odpověď. Na zákoník práce se podívám. Za srpen mi bylo z MŠ vyplaceno 1 100.- Kč. Myslíte že ještě zpětně mohu něco žádat?? Navíc tento rok ještě nekončí, budou podzimní prázdniny, vánoce. Sice to tento rok bude jenom několik dnů, ale dovolenou ve školce již nemám. Ve škole se vařit pro cizí strávníky bude a pro školku to opět paní ředitelka bude chtít řešit neplaceným volnem.

   • Autor: laďa

    Dobrý den,mám stejně rozdělený pracovní úvazek jako Vy a také stejnou zkušenost s neplaceným volnem.To,že nebude MŠ v provozu,s Vaší prací nesouvisí,myslím,že máme dost administrativní práce a tu za nás nikdo neudělá,ačkoliv kuchyně není v provozu,takže po své negativní zkušenosti a směšné výplatě už argumentuji takto.Mimochodem,stihla jste pak všechnu administrativu i praktickou přípravu na nový školní rok pouze v čase vymezeném pracovní dobou???Já ne.

  • Autor: Stepa

   Prosím jak je to s prázdninami, když bude kuchyně zavřená a nebude se vařit. Ředitelka již teď říká, že se bere neplacené volno. Jak kuchařka, tak asi i já jako VŠJ, nevím jestli to tak může být a může to nařídit.Má na to právo? Děkuji za odpověď.

   • Autor: Monik

    ZÁKONÍK PRÁCE: Jiné překážky na straně zaměstnavatele (§ 208 a násl.)
    Nemohl-li zaměstnanec konat práci pro jiné překážky na straně zaměstnavatele, než je prostoj a přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí, jde o jiné překážky v práci na straně zaměstnavatele, za které přísluší zaměstnanci náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku. Může jít o různé případy, kdy zaměstnavatel neplní svou povinnost vyplývající z pracovního poměru, přidělovat zaměstnanci ode dne vzniku pracovního poměru práci podle pracovní smlouvy. Není přitom rozhodné, zda pro nepřidělování práce podle pracovní smlouvy měl zaměstnavatel objektivní důvody, které nemohl ovlivnit, nebo zda se případně jednalo o zaměstnavatelem zaviněné jednání (např. protiprávní převedení na jinou práci, kdy zaměstnanec nebude konat práci, na kterou jej zaměstnavatel nebyl oprávněn převést). Uvedené neplatí v případě uplatnění konta pracovní doby dle § 86 a § 87.
    O jinou překážku …

  • Autor: Zdenouš

   Přečtětě si první dva příspěvky,je to tam jasně napsáno.Hezký večer

  • Autor: maty200

   Je to tak – překážka v práci ze strany zaměstnavatele! Je to i v ZP. Jen se nesmíte nechat.

  • Autor: Stepa

   Ženské děkuji, jsem jen chvíli jako ved ŠJ. spoustu věcí je pro mne nových, tak se radši zeptám. Vím, že jste tady v tom všem víc kované a ochotné poradit. Takže se budu bránit a bránit paní kuchařku zuby nehty.

  • Autor: jentak

   Mimochodem můžete argumentovat přípravou na nový školní rok – úklid pracoviště, jídelníčky, inkasa apod. Sepište si všechno a ukažte paní ředitelce seznam

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se