Přeskočit na obsah

NORMATIV POTRAVIN

 • Autor: JITKA

  NORMATIV POTRAVIN
  POUŽÍVÁM KOEF. NA NORMOVÁNÍ POTRAVIN
  MALÉ DĚTi 0,7 , VELKÉ DĚTI 0,8 A ŽÁCI 9.TŘ. + DOSPĚLÍ 0,9. NA POSLEDNÍ SKUPINU SE PRÝ MUSÍ POUŽÍVAT KOEF.1. NIKDE JSEM TO NENAŠLA, ŽE MUSÍ. MŮŽE MI K TOMU NĚKDO NĚCO NAPSAT. DÍKY.

  • Autor: ivča

   Re: NORMATIV POTRAVIN
   Já myslím,že to není nikde dáno.Já mám koef. MŠ -5, malí ZŠ – 6, větší – 7 a dospělí – 8.Zdraví Ivča

  • Autor: Marie

   Re: NORMATIV POTRAVIN
   Taky nevím, že by se to nemohlo. Já mám
   1-4 0,70
   5-8 +zaměstnanci 0,80
   8-9 +cizí 0,90
   Vychází mě to dobře. Mezi kategoriemi mám 2Kč rozdíl.

  • Autor: kamila

   Re: NORMATIV POTRAVIN
   Děvčata, potřebuji se ujistit, že nedělám chybu v normování. Na jednom školení asi před rokem nám paní školitelka řekla, že bychom měli normovat maso podle přílohy č.1 vyhlášky 107/2005 a to 0,55 3-6 let, 0,64 7-10 let a 0,7 11-14 let. Zdůvodnila to změnou vyhlášky. Já s tímto názorem nesouhlasím, příloha zůstala stejná jako roky před tím, a navíc se zde mluví o průměrné měsíční spotřebě. Dále u nás normujeme 0,5 , 0,6 , a 0,7. Zjistili jsme ale, že ostatní zařízení v okolí začali normovat dle paní školitelky a jsme snad jediné, kdo změnu neudělal. Ráda bych znala váš názor a způsob vašeho normování. Dík.

   • Autor: ziss

    Re: NORMATIV POTRAVIN
    Pro Vás je důležité plnění spotřebního koše. Když za měsíc splníte spotřebu masa s 25% tolerancí, pak není tak podstatné, kolik normujete na jeden den. I v recepturách najdete různé gramáže masa.

  • Autor: Jana

   Re: NORMATIV POTRAVIN
   Kamilo to asi bylo zase jedno z mnoha DOPORUČENÍ paní školitelky,aby řeč nestála nebo aby měla co vykládat jak je zde už uvedeno pro nás je vodítkem spotřební koš.Máme to jak vy.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se