Přeskočit na obsah

Nový katalog prací - zařazení do platové třídy

 • Autor: Dája

  Nový katalog prací – zařazení do platové třídy
  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně zodpovězení dotazu. Pracuji jako kuchařka v MŠ, kde vařím samostatně pro 50 dětí, zároveň mám například na starosti sklad potravin a zásobování skladu, mám desítky let praxe na této pozici. Zajímalo by mne, jakou mám mít podle nového katalogu prací platovou třídu. Nyní jsem ve 4. platové třídě. Omlouvám se, pokud směřuji svůj dotaz do nové diskuze, možná už bylo někde řešeno. Pokud lze, poprosím Vás o radu, kam se nejlépe obrátit pro ověření.

  Pěkný den a děkuji za odezvu.

  • Autor: Acina

   https://www.pracomat.cz/poradna/pro-pracujici/228-platy-statnich-zamestnancu.html

   • Autor: Pišt@

    Dobrý den, také sem s tím bojoval, bych pro kuchařky dostal 5 platovou třídu. Musel sem se starat a trochu hádat. Ale nakonec s tím, že vaří dle „závazných výživových norem“ což školní normy jsou a dodržení SK, tak od září budou v 5 platové třídě. Zkuste tento postup a že vaří i technologicky náročné teplé pokrmy. Také tento pojem sem jim musel vysvětlit.

  • Autor: Sklenivka37

   Dobrý den , také bych ráda děvčata zařadila do 5. platové třídy, ovšem pak narazím na platové normativy a tam na to ty peníze prostě nejsou nebo jsem je nepochopila správně. Jak to, že někde na to peníze jsou, když jsou normativy stanovené všude podle stejných vzorců? Může mi to někdo vysvětlit, prosím? Děkuji Vám.

  • Autor: Karolína

   Dobrý den, zdravím a hlásím se také do diskuze. Nestačím se divit. Jsou snad někde kuchařky, které vaří ve školním zařízení jídla samostatně, podle výživových norem (jak ukládá vyhláška 107/05 Sb.), nezařazené jinak než do 5. platové třídy?
   Zeptám se ještě, nový katalog prací platný od ledna 2018 je závazný pro všechny ředitele škol. zařízení nebo se jím nemusí řídit? díky za odpověď

  • Autor: talíř

   já vařím pro jednu třídu a jsem 6 třídě.Záleží na ředitelce.

  • Autor: vajíčko

   já vařím sama pro 50 dětí a také jsem v 6 třídě,osobní mám 2000Kč, že vařím několik diet ,opravdu záleží na  řediteli do které třídy vás.

  • Autor: Maly pitaval

   5. platovou třídu mám ještě před vydáním nového katalogu 2018. Vařím pro 45 dětí. Sklad a zásobování potravin má na starosti vedoucí šj. Spolu děláme jídelní lístek …

  • Autor: jija

   ja vařím pro 50 dětí sama a jsem ve 4 třídě, takže je vidět že si ředitelé mohou dělat co chtějí, nic s tím nenadělám

  • Autor: srdce

   Dobrý den my vaříme dvě kuchařky tak 90 obědů a jsme zařazeny do 4 třídy máme kolem 30 let praxe.A chtěla bych se zeptat nádobí si umýváte samy nebo tam máte někoho navíc.Děkuji

   • Autor: 1234

    Myslím, že na uvaření 90 obědů stačí 1 kuchařka a 1 pomocná síla. Kuchařka 5 třída, pomocná 3 třída. Vy máte
    třídu v průměru. A chtěly byste ještě někoho na mytí nádobí,, to nemyslíte vážně? My jsme ve 3 pracovnicích dělaly 290 obědů.

  • Autor: zdenouš

   Proboha,naco máme tedy krajské normativy?Asi na nic a na h….,jak je vidět moc ředitelů se jich nedrží.U nás také ne.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se