Přeskočit na obsah

Oblečení kuchařek/odnos zbytků z kuchyně

 • Autor: Zuzana Saturová

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda je možné, aby kuchařky v mateřské škole, nosili jinak barevné oblečení než bílé? Například bílé kalhoty a modrá trička nebo je bílá barva nutností?
  Zároveň se chci zeptat ohledně zpracování zbytků z kuchyně. Máme smlouvu s paní a ta si zbytky vyzvedává pro krmení zájmového zvířectva, je to takto v pořádku?
  Předem děkuji za odpověď
  Saturová Zuzana
  Mateřská škola Česká Třebová, U Stadionu

 • Autor: Marie Kobourková

  Pokud prokážete ,že oblečení se nechá vyvářet ,tak můžete nosit i žluté kalhoty a zelená trička. U nás je to tak ,že kuchařky nosí černé legíny a třeba červené tričko. Osobně se mi to vůbec nelíbí. Do kuchyně patří bílá a to mi nikdo nevymluví. Já chodím oblečená v bílé v kuchyni stále. U nás v práci se rozmohly gelové nehty, to je tedy fakt otřesné a vedoucí tomu kraluje. Odvoz zbytků by měla provádět firma se kterou musíte mít smlouvu. Hygiena to nekontroluje, veterina ano. Je to problém ,hlavně pro malé jídelny. Za 40 let nikdo ale smlouvu o likvidaci odpadu nevyžadoval. Osobně mi přijde normální, že si to bere zájemce pro slepice.

 • Autor: Šárka Macečková

  Dobrý den, hlavní je mít zakoupené OOPP v obchodě s pracovním oblečením, jinak je jedno jakou má pracovní oblečení barvu a vyvářet se také nemusí. U nás kuchaři mají černé a červené rondony, černé, bílé kalhoty – vypadá to velmi elegantně. Holky mají barevné haleny. Koupíte krásné barevné haleny pro kuchařky do školky viz Tradetex. Rozhodně bych do kuchyně nedoporučovala legíny a gelové nehty už vůbec ne! To si může dovolit pouze paní vedoucí, která nepřipravuje stravu. To Vám řeknou na každém hygienickém školení. Na odvozu zbytků máme s paní co si je denně odváží sepsanou smlouvu. Podle mého je alespoň užitek z toho co děti nesní a nemusí se platit drahá kafilérie. S pozdravem

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se