Přeskočit na obsah

ochranné pracovní pomůcky

  • Autor: bára

    ochranné pracovní pomůcky
    prosím o radu, najdu někde na jaké ochranné pracovní pomůcky má nárok kuchařka a jak často?
    ve vyhlášce 495/2001 Sb jsem to nenašla.
    Jak je to u vás? děkuji za odpověď

    • Autor: Radka

      Re: ochranné pracovní pomůcky
      Ve vnitřním předpise máme uvedeno dle potřeby, to abych „usměrnila“ ředitelky, kdyby se stalo něco neočekávaného, ale z praxe – 1x pracovní plášť nebo halena, 1x kalhoty, 1x obuv za rok.

    • Autor: ludm

      Re: ochranné pracovní pomůcky
      Prosím , kolegyně, ve směrnici máme kuchařka 1 plášť na 9 měs. , boty na 9 měs, pomocnice 2 pláště na 12 měsícu a boty 1 na 9 měs. Náhrada za plášť 1 kalhoty a 1 halena. Mimo jiné lodička , zástěra u kuchařky šlová, pomocnice gumová.

      Děvčatům se to nelíbí, že toho mají málo, nebo , že třeba boty nejsou zničené, tak místo toho plášť.Tak aby si mohly vybírat samy co potřebuji.Jak je to prosím u vás? Děkuji krásný večer ludmila

      • Autor: Valentýna

        Re: ochranné pracovní pomůcky
        Směrnici vyhoďte. Jak asi může chudák kuchařka vyjít se dvěma plášti na rok. Kuchařky i pomocné se musí převlékat tak často, jak je potřeba. Oblečení je třeba nakoupit dle skutečné potřeby. Boty se musí vyměnit po opotřebení. Někdo je prošlape za 6 jiný za 15 měsíců. Limity si musíte stanovit sama. Jste odpovědná za to, že budou děvčata vždy čistá a vybavená.

        • Autor: ludm

          Re: ochranné pracovní pomůcky
          Tak to mám chápat tak, že když má ještě pláště z minulých let, v letošním roce nemá nárok, boty každá je jinak upotřebuje , na př. 1 na 9 měs. , 2 na 15 měs.Tzn.vše z minulých vyhodit, / pláště/chodit jen v novém , nebo nekupovat vůbec?Předpis musí být, evidence na kartách také proti podpisu.
          Dle mého názoru je to tak, že si novými plášti doplňuje svůj stav.V opačném případě, má nárok pouze po opotřebení a zlikvidování . Ale skutečnost z praxe,plášť není ještě za 1 rok zcela zničen. Děkuji

          • Autor: Radka

            Re: ochranné pracovní pomůcky
            My zhruba v dubnu – květnu zhodnotíme, co kdo potřebuje. Obuv automaticky každý rok jedny boty, nemám kuchařku, která by potřebovala dvoje za rok. K tomu buď 2 pláště (kalhoty) nebo 1 plášť a 1 kalhoty. Když byly v nabídce fleecové vesty, tak je dostaly navíc. A plátěné zástěry, pokrývky hlavy, co je potřeba. Staré věci vyhazují průběžně a zásobu mají dostatečnou, aby chodily čisté a upravené.

    • Autor: Evina

      Re: ochranné pracovní pomůcky
      Dobrý den,já například už druhý rok jsem dostala v rozpočtu 1000,- Kč na ochranné pomůcky pro 3 pracovnice. Když jsem se ozvala,tak mi bylo řečeno,že nejsou peníze. Řekla jsem řediteli,že za to nenakoupím ani boty ,které musím děvčatům vyměnit,aby se jim nic nestalo,tak mi přidal 500,- Kč. Letost jsem prozměnu dostala 1000,- Kč.

      • Autor: Evaaa

        Re: ochranné pracovní pomůcky
        Peníze na ochranné pomůcky můžete čerpat z ONIVů. ONIVy posílá kraj, jsou rozepsané zvlášť na ZŠ, MŠ a ŠJ. Většinou je ŠJ nevyčerpá celé, protože jsou dána kritéria, na co se tyto peníze mohou použít.

        • Autor: Andělka

          Re: ochranné pracovní pomůcky
          My dostáváme každý rok 800,- Kč na obuv a 800,– Kč na oblečení. Nové pracovnice si to mohou zakoupit až po uplynutí zkušební doby. Prádlo si pereme doma a každé čtvrtletí dostáváme 2 kg pracího prášku. Jsme spokojené, ani hygieničky nic nenamítají.

    • Autor: Leoš

      Re: ochranné pracovní pomůcky
      Vnitřní směrnice k vydávání OOPP je v organizaci nezbytná. Termíny v této směrnici si určuje organizace sama. Stejně jsou závazné jen orientačně, protože platí, že doba a stupeň opotřebení je určující zvláště pro dřívější výměnu.
      Jistým problémem je požadavek, aby i nová pracovnice byla od prvního dne „jako z cukru“. Znamená to, že musí mít možnost se převléknout i první den třeba několikrát za směnu. V naší organizaci jsme to vyřešili zavedením t.zv. „startovacího balíčku“. Např: dvoje boty, dvoje bílé kalhoty, čtyři trička …. při nástupu do práce. Domnívám se, že se dosud žádná školská organizace nákupem OOPPm nepoložila.
      Zakotvili jsme to do vnitřní směrnice a platí to.

    • Autor: fialka

      Re: ochranné pracovní pomůcky
      Já dávám kuchařkám, jednou za rok, boty, plášť nebo místo pláště halenu a kalhoty, ostatní podle potřeby – loďku atd.Organizace však je povinna zabezpečit, aby měla pracovnice možnost, vyfasovat nové oblečení, když ho bude potřebovat.

    • Autor: pátektřináctého

      Pracovní obuv kuchařky – pátrám po zákonném předpisu, pokud tedy existuje, který stanoví, jak má vypadat pracovní obuv kuchařky z hlediska BOZP.
      Hygienu to z jejího hlediska nezajímá a nemám se čeho chytit. Poradíte?

    • Autor: tara

      Vy nemáte kvalifikaci na určování bezpečných bot- je to na výrobci a vy máte povinnost kupovat pouze obuv, která je schválená pro vaše potřeby provozu – vy žádejte od prodejce certifikát, je to jeho povinnost.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se