Přeskočit na obsah

odběr zaměstnanecké stravy

  • Autor: rose

    odběr zaměstnanecké stravy
    Dobrý den, mám takový dotaz. Když zaměstnanec odpracuje 12 hodin má nárok na dvě jídla. Já si myslím, že když vaříme oběd a večeři, tak má nárok na 1 oběd a 1 večeři. Někteří zaměstnanci si myslí, že když jim např. večeře nechutná, mohou obebrat 2x oběd. A v den, kdy se večeře nevaří, tak já tvrdím, že mohou odebrat pouze 1 oběd, ale oni mají nárok na 2 jídla, tak zase chtějí odebrat 2 obědy. Samozřejmě znám vyhlášky (doba výdeje jídel, konzumace pouze v jídelně atd.). Chci mít samozřejmě vše spávně, jde jim vůbec nějak vyjít vstříc?

    • Autor: EVDU

      Re: odběr zaměstnanecké stravy
      Dobrý den,nevím,jestli Vám přesně rozumím dotazu a předem se omlouvám,jestli jsem dotaz špatně pochopila.
      Pokud zam. má pracovní dobu od 6.00 do 18.00 a v této pracovní době má neplacenou přestávku na jídlo, tak správně tedy odpracuje jen 11,30hod a nárok na přestávku na jídlo je po 4 hodinách práce. U nás zam. také pracují v tzv.12hodinovkách ,ale ve skutečnosti mají vykázány do fondu hodin jen 11,30hod,které se jim započítávají do měsíčního výkazu.

      • Autor: haris

        u nás praktikujeme takto:
        zaměstnaci kteří pracují ve 12h.směnách a mají jen jednu přestávku (to mají všichni) mají nárok jen na oběd.Jinak odebírají oběd tak jak mají směnu R,O(O,V) nebo se nestravují pokud nechtějí.A jsou spokojený.
        Hezký den!

    • Autor: Lenik

      Dobrý den, prosím o radu. Učitelé si čím dám tím častěji odebírají obědy fo nosičů, nebo za ně na oběd chodí úplně cizí osoba.Je to dotovaný oběd a vypadá to opravdu divně když si učitelka vezmě polévku a její partner si dá druhé. Upravuje o odebíraní obědů nebo jejich konzumaci nějaká vyhláška. My jako zaměstnanci kuchyně si obědy domů vzít nesmíme a pokud ano musíme zaplatit plnou taxu to je jako za cizího strávníka. Zdá se mi to fakt nespravedlivé. Děkuji.

      • Autor: 123456

        Pokud strávník odebere oběd na svůj čip nebo kartu, tak je snad lhostejné, co s ním pak dělá. Když ho doma rozdrobí slepicím nebo dá psovi, tak je to zcela jeho věc.

      • Autor: Helča

        My toto máme ošetřeno v PROVOZNÍM ŘÁDU ŠKOLNÍ JÍDELNY a je klid!!!
        Mám uvedeno, že – Pracovníci školy a školských zařízení mohou v průběhu pracovní směny odebrat v jídelně jedno hlavní jídlo, pokud jsou tato jídla připravována pro žáky. Jsou povinni toto jídlo sníst ve školní jídelně, odnášení vlastních obědů v jídlonosičích mimo školní jídelnu není povoleno.
        Pracovníci školy nebo jiných školských zařízení hradí za jeden odebraný oběd příspěvek ve výši finančního normativu na nákup potravin, shodnou s výší finančního normativu pro věkovou kategorii žáků nad 15 let. V době nemoci musí zaměstnanci svůj oběd odhlásit hned první den, jinak uhradí plnou cenu oběda i když si ho nevyzvednou.
        Provozní řád je podepsaný mnou /vedoucí ŠJ/ a ředitelkou školy. Samozřejmě, že když za mnou přijde někdo /mimořádně/, že je mu špatně, nebo že byl u zubaře, tak mu povolím jídlo odnést v jídlonosiči. Zkuste si to takto udělat také. Nakonec provozní řád musí být vyvěšen a musí s ním být seznámeni všichni strávníci . Já mám tento řád vyvěšen v jídelně a máme ho na portálu školy- pro kontrolu dostačující.
        Přeji krásný den a pevné nervy – Hela.

        • Autor: přezdívka

          Nechápu, proč nutíte strávníky jíst oběd v jídelně a proč se musí u Vás „dovolovat“ si jídlo odnést? Pokud si jídlo zaplatím, tak je snad má věc, co s ním po odnesení ke stolu udělám.

        • Autor: Lenik62

          Děkuji za odpovědi. Jen jsem tuto problematiku zveřejnila hlavně z toho důvodu, že každý zaměstnanec školy mám na mysli kantory a uklízečky si do jídlonosičů můžou vzít oběd, jak se jim zlíbí. Alespoň to tak vyplývá z většiny příspěvků. Ale my pracovníci jídelny si oběd nesmíme domů vzít ani omylem a jestli ano tak to musíme hezky doplatit do plné taxy jako cizí strávniky. Teď mi prosím vysvětlelete jaký je mezi námi a kantory či uklizečkami rozdíl. Pořád jsme zaměstanci jedné školy. To mi právě vrtá hlavou jaky je na nás metr a jaký na ostatní. Přeji hezký den.

          • Autor: Alena II.

            Děláme to naprosto stejně jako Helča a je klid.
            Máme to ve vnitřním řádu šj s odkazem na vyhlášku o školním stravování č. 107/2005 Sb,
            § 2 odst.7:
            „Jídla podávaná v rámci školního stravování konzumují strávníci v provozovnách školního stravování (dále jen provozovna) uvedených v §3
            odst. 2 …….
            Výjimkou je první den neplánované nepřítomnosti žáka ze zdravotních důvodů.

    • Autor: xxxx

      SNAŽILA JSEM SE TOTO ŘEŠIT,NEUSPĚLA JSEM!
      TEĎ TO DĚLÁM TAK,VYDÁME OBĚD A CO JE ZA VÝDEJNÍM PULTEM MĚ NEZAJÍMÁ!!!!
      UDĚLEJTE TO STEjNĚ,BUDETE MÍT O STAROST MÍŇ.

      • Autor: haris

        tak,tak co se dá do výdejního okénka je pro nás vydáno a kam si co dá, nedá je nám jedno.
        A když jim nechutná tak ať si odhlásí stravu a donese si z domova.

    • Autor: Dagmar

      Helčo, já Vám tleskám, udělala jste to mistrně. Pokud si jídlo kantor chce odnést, nemůžeme mu asi bránit, ale z talíře ať si jej přesune do svých nádob, to se Vás už netýká. Opakuji, udělala jste to dobře a pokud máte podporu ředitele, vyšlo Vám to. Ostatní už na školách třeba takové štěstí v podobě rozumného ředitele nemají. Dagmar

    • Autor: Pája

      Pěkný večer,právě jsem si přečetla článek o jídelně v Šenově.Padla tam zmínka o tom,že připravují dětem dopolední svačinu a v jídelně ji sní x dětí,x dětí si ji odnáší a také svačinu berou zaměstnanci.Chci se tedy zeptat,jestli je možné připravovat tento druh jídla i pro dospělé strávníky??máme zřízenou doplňk.činnost,pravděpodobně svačiny pro děti a tedy i dospělé by byly zařazeny do DČ??Jak velký úvazek je cca na přípravu 10svačin?Moc děkuji za odpovědi.

      • Autor: majka 1

        čekám, že se ozvete na můj e-mail, jak jsem napsala již v diskusi u článku o  naší jídelně a stále jste nenapsala.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se