Přeskočit na obsah

Odborná způsobilost

 • Autor: Hanna

  Odborná způsobilost
  Dobrý den, může mi prosím někdo poradit ohledně požadavků na vzdělání? V naší školní kuchyni loni odešla do důchodu hlavní kuchařka. Novou jsme nesehnali, a tak její místo celý rok zastávala úspěšně pomocná kuchařka (dostala dodatek ke smlouvě na jeden rok jako hlavní kuchařka). Chtěla bych, aby takto dále pokračovala, ale personalistka má problém, že nemá výuční list. Je vyučená jako provozní pracovník (=pomocné práce v kuchyni). Dohromady má praxi jako hlavní kuchařka 2 roky, protože už dříve na tomto místě zastupovala. Osvědčila se a myslím, že stejně dobrou bychom ani nesehnali.

  • Autor: lullik

   Dobrý den, nevím jak je to dnes, ale já jsem si ke svému výučnímu listu musela udělat roční školu, takže mám dva výuční listy.

  • Autor: Zalka

   Vzdělání splňovat nemusí, jen by se jí krátilo vzdělání při zařazení do 6. nebo 7.platového stupně o 2 roky. Pokud je schopná a funkci zvládne, určitě bych pověřila touto funkcí ji.

  • Autor: ivka6

   Domnívám se, že vyučení i v jiném oboru je výhodou, splní stupeň vzdělání, ale nemá příslušnou odbornost, kterou ale získala u vás nebo jinde ve stravovacím provozu. Důležité je, jak máte nastaveno ve vnitřním platovém řádu. Myslím si, že ale na třídu 6. a 7. i u dělnických profesí má být vyučení. Vzdělání se promine, je-ůi v určitém věku nebo je to vyhlášený odborník, to se dává zejména v uměleckých oborech. Personalistika má pravdu. Práci vykonávat může, ale za určitých podmínek, doplnění kvalifikace. Dnes jsou kursy na dílčí kvalifikaci, řeší ÚP nebo vzdělávací agentury.

  • Autor: ivka6

   Domnívám se, že vyučení i v jiném oboru je výhodou, splní stupeň vzdělání, ale nemá příslušnou odbornost, kterou ale získala u vás nebo jinde ve stravovacím provozu. Důležité je, jak máte nastaveno ve vnitřním platovém řádu. Myslím si, že ale na třídu 6. a 7. i u dělnických profesí má být vyučení. Vzdělání se promine, je-li v určitém věku nebo je to vyhlášený odborník, to se dává zejména v uměleckých oborech. Personalistka má pravdu. Práci vykonávat může, ale za určitých podmínek, doplnění kvalifikace. Dnes jsou kursy na dílčí kvalifikaci, řeší ÚP nebo vzdělávací agentury.

  • Autor: MAJA1

   ZDRAVÍM, TEĎ ZROVNA SI DODĚLÁVÁ JEDNA MOJE POMOCNÁ KUCHAŘKA VÝUČ.LIST, MĚLA JEN ZÁKLADKU.
   ŠKOLA PRAHA PODĚBRADSKÁ, PLATBA 20000,- UPSALA SE ŠKOLE 6 LET, CHODÍ JEDNOU ZA 14 DNÍ 1 ROK, ALE BEZ JAKÉHOKOLIV VÝUČÁKU MUSELA ABSOLVOVAT – MATIKU,ANGLIČTINU,NĚMČINU,CHEMII,FYZIKU,ČJ,OBČANKU, INFORMATIKU+ODBORNÉ PŘEDMĚTY. ZAPOJILY JSME DO VZDĚLÁVÁNÍ CELOU ŠKOLU, ZPRACOVÁVALA TO PÍSEMNĚ A DOPLŇOVALA ÚSTNĚ, BYLY TO NERVY.TEĎ BUDE MÍT ZKOUŠKY Z ODBORNÝCH, ALE ZATÍM SE JÍ DAŘÍ. JO JEŠTĚ BYLA PODMÍNKA 5 LET NA KUCHYNI.

  • Autor: Hanna

   Hezký den, děkuji všem za odpovědi. Nakonec jsme zjistili, že stačí, že je vyučená v příbuzném oboru a osvědčila se.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se