Přeskočit na obsah

odhlašování učitelů

 • Autor: anin

  odhlašování učitelů
  Chtěla bych se Vás zeptat, zda se u Vás také odhlašují učitelé když vaříte sladká jídla. Jsme z toho otrávení, poněvadž se stalo téměř zlozvykem toto odhlašování. Nepomůže ani vysvětlování, že někde musíme našetřit na řízeček nebo nějaké dobré masíčko.Jak je to u Vás?

  • Autor: JanaV.

   Re: odhlašování učitelů
   Proto mám závodní stravování na zvláštní výdejce. Platí víc než děti. Když mají provařeno, nedostanou ovoce nebo ml. výrobek jako děti. Nejdříve se divili, ale už je to v pohodě.

  • Autor: zdendule

   Re: odhlašování učitelů
   Jsme školní jídelna při střední škole, ale tento problém řešit opravdu nemusím. Možná, že u nějakého jídla žbrblají, ale neodhlašují se. Máme jeden den v týdnu bezmasý a druhý se sladkým jídlem a tak se to střídá, jídla na výběr nevaříme. Když jsou jídla luštěninová, je třeba reakce, ach jo, zase čočka, ale to neřeším. Přesto je to bez odhlášky a zdá se mi, že jim i chutná.
   Krásný nový rok a věřte,že i sladká jídla jim budou dobrá.

  • Autor: bela

   Re: odhlašování učitelů
   u nás je to stejné ,sice se paní učitelky odhlásí,ale stejně čekají aspon na polívku

   • Autor: Iva K.

    Re: odhlašování učitelů
    Řešíte nějak situaci, kdy si učitel odhlásí oběd a zkonzumuje „jen“ polévku? Zdravím 🙂

    • Autor: Valentýna

     Re: odhlašování učitelů
     Zkuste to v restauraci, dejte si polévku, nic neplaťe a zkuste odejít. A na řešení se pak nebudete ptát zde ….. Hodně zdaru.

    • Autor: Alena II.

     Re: odhlašování učitelů
     Je třeba jim vysvětlit, že polévka je součástí oběda a kdyby chodili jinam, také si ji musí zaplatit.
     U nás ze začátku pár jedinců argumentovalo tím, že si ji stejně všechny děti neberou, tak jsem jim vysvětlila, že proto té polévky vaříme méně, aby se nevylévala. Chce to pevné nervy a i když to ve vás vzteky vře, slušně a s úsměvem jim sdělit.

    • Autor: Eve11

     Re: odhlašování učitelů
     Dobrý den, právě včera jsem na tento problém narazila u nového učitele. Řešila jsem to s ním osobně, že pokud jde na oběd (ať polévka, či bez polévky, či jen polévka – prostě na oběd) je nutné si oběd přihlásit. Obávám se totiž, že by se tento jev časem mohl rozmoci. Tvářil se, že vše chápe a omlouval se. Tak snad to půjde po dobrém.

     • Autor: ovonka

      Re: odhlašování učitelů
      I u nás je jeden kantor, se kterým jsou neustále problémy. Jednou si zapoměl objednat a tak dlouho otravoval a rozčiloval se, že jsem mu už nabídla můj oběd. Klidně mi ho snědl.

   • Autor: aka222

    Re: odhlašování učitelů
    Jak by se řešilo,kdyby chodili žáci jen na polévku?
    To by asi pani učitelka byla chytrá-že?

  • Autor: OLIK

   Re: odhlašování učitelů
   CHODIT JEN NA POLÉVKU? TO BYCH NEDOVOLILA,U NÁS SI TO NEDOVOLÍ ANI PAN ŘEDITEL A MYSLÍM,ŽE JDE TO DOBRÝM PŘÍKLADEM. ONI CHUDÁCI UČITELÉ MAJÍ TAK NÍZKÉ PLATY,ŽE CELÝ OBĚD JE PRO NĚ DRAHÝ

  • Autor: J.H.

   Re: odhlašování učitelů
   U nás by to snad ani nikoho nenapadlo, jít na polévku a nemít přihlášený oběd. S odhlašováním
   obědů také problém nemáme. I když vaříme jen
   jedno jídlo (pouze1 den v týdnu vaříme bezmasé –
   – jedno sladké a jedno slané jídlo), učitelé se ne-
   odhlašují. Dříve si brali více bezmasé slané, poslední dobou naopak jsou na sladké. Pro zaměstnance dělám samostatnou výdejku, takže
   také dostávají dezerty a ovoce podle momentální
   finanční situace. Zpočátku byly reakce negativní,
   ale časem a po důkladném vysvětlení si strávníci
   na tuto skutečnost zvykli.
   Přeji hezký den.

  • Autor: Kopretina

   Re: odhlašování učitelů
   Dobrý den,
   ráda bych se zeptala, jak se na ostatních jídelnách řeší první den nepředpokládané absence u zaměstnanců, kteří měli objednaný oběd.

   • Autor: lele

    Re: odhlašování učitelů
    Řešíme to tak jako s dětmi ,první den mají nárok na jídlo pokud si ho nevyzvednou hold mají smůlu.Ale u nás z toho nedělají žádnou vědu berou to v poho.

    • Autor: Alena II.

     Re: odhlašování učitelů
     Pokud vyučující neodpracuje ten den alespoň 3 hodiny, nemá nárok na oběd ani v první den jeho onemocnění(nezaměňujte to prosím se žáky, kteří na to nárok mají.)
     Pokud si neodhlásí oběd, nejen, že mu propadne, ale musí nahradit škole i příspěvek s FKSP a režii.
     Všem jsme to dali kdysi podepsat, že to berou na vědomí a máte vidět, jak si to všichni hlídají.

     • Autor: kopretina

      Re: odhlašování učitelů
      Dobrý den,
      toto vysvětlení je správné. Já přijímám objednávky obědů do 13,00 hodin na následující den. Pak normuji, fasuji a ráno v 6.00 hodin začínáme vařit přesný počet jídel. Čili když si do 8,00 hodin odhlásí onemocnělý zaměstnanec oběd, mám chybně vynormováno a manko ve skladu, i když malé. Normovací list jde udělat nový, ale porci masa z hrnce již vyndat nemohu. Přeji pěkný den.

    • Autor: kopretina

     Re: odhlašování učitelů
     Děkuji za odpověď.
     Řešila bych to také tak, ale naše pí ředitelka mi nařídila, že musí mít náhle onemocnělý zaměstnanec ještě ten den ráno šanci oběd odhlásit. Vychází ze zákona, který říká, že musí mít zaměstnanece odpracoané 3 hodiny aby měl nárok na dotovaný oběd. My začínáme vařit v 6.00 hodin, ale do 8.00 může práce neschopný zaměstnanec odhlásit. Na štěstí to jsou pouze ojedinělé případy.

     • Autor: Alena II.

      Re: odhlašování učitelů
      Tak to my podnormováváme, protože ještě se nikdy nestalo, že by přišli na oběd všichni. Panu učiteli vezmu odhlášku do 7,30, takže žádný problém, ale pokud se do té doby neodhlásí, má smůlu.

     • Autor: majka 1

      Re: odhlašování učitelů
      Také bereme odhlášky učitelů ještě ráno do 8 hodin. Stejně nikdy nevezmete všechny potraviny na deko přesně, proto jsou ve výdejce kolonky na vynormované množství a skutečně vydané potraviny a pokud to odůvodníte odhláškou nemocného pracovníka, tak je snad vše v pořádku a každý kontrolor to pochopí. Maso vám přece taky nedovezou úplně přesně, ale přibližně dle objednávky. A navíc od objednávky zboží do uskutečnění dodávky uplyne nějaký čas a přece při každé odhlášce nebudu měnit množství objednaného masa třeba o 10 dkg.To by ten řezník musel být kouzelník.

     • Autor: babeta

      Re: odhlašování učitelů
      pro Majku 1: mluvíte trochu o něčem jiném.

     • Autor: majka 1

      Re: odhlašování učitelů
      Nevím, jak jste to pochopila, ale mluvila jsem o odhlašování nemocných zaměstnanců do 8 hodin ráno v den onemocnění, jak bylo v začátku řečeno.

  • Autor: xxxx

   Re: odhlašování učitelů
   Dobrý den, prosím jak řešíte ve studentském parlamentu, připomínky ze stany vyučujících ke stravě?

   • Autor: kopretina

    Re: odhlašování učitelů
    Dobrý den.
    Do studentského parlamentu sice nechodím, ale ve stravovací komisi máme zástupce učitelů. Samozřejmě vždy mají připomínky. Pokud je to velký nesmysl, tak se ohradím, nebo vysvětlím, pokud je to požadavek na zařařezení nějakého jídla, tak vyhovím.
    Musíme brát na zřetel, že každý zaměstnanec přichází denně do styku s naší prací a tím pádem jí hodnotí denně. A samozřejmě, každý si myslí, že umí vařit a je odborníkem a naše jídlo srovnává s tím, jak vaří doma. Často slýchám: „Já to dělám takhle….“ Ale, že jsou nějaké zásady správné výživy, normy, možnosti kuchyně, různí dodavatelé atd., to už strávníci v potaz neberou.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se