Přeskočit na obsah

Odměňování za vaření pro zaměstnance

 • Autor: Kuchtičky

  Odměňování za vaření pro zaměstnance
  Prosím o informaci,
  jak jste ve školní kuchyni odměňováni za vaření obědů pro učitele a školský personál.
  My jsme placeni jen za žáky a děti. Pokud někdo jste placeni, odkud dostáváte peníze – od zřizovatele nad rámec rozpočtu, nebo od ředitele v rámci rozpočtu?

  • Autor: maty200

   Nijak.

  • Autor: caryfuk

   ano nijak,prece se pise v rijnu vykaz kolik se uvarilo obedu pro deti a pro dospele plat je urcen a je jedno pro koho se vari !!!!

  • Autor: marcik11

   Kdysi jsem se taky o to zajímala, ale mé dotazy vyšuměly, takže jsem se k ničemu nedobrala. Vyzvala jsem rovněž i tento portál Jídelny, aby tuto problematiku otevřel, napsal článek či dokonce zveřejnil stanovisko kompetentních osob. Jednou pro vždy by tak vnesl jasno do mnoho let neřešeného a nevyřešeného problému. Stále věřím, že než půjdu do důchodu (za 20let) – odpovědi se dočkám :-)))))

   • Autor: Pavel Ludvík

    K uvedené problematice vznikl v roce 2009 třídílný článek. 1. díl najdete na https://jidelny.cz/show.aspx?id=914, na další pak vedou odkazy.
    Nic podstatného se od té doby nezměnilo, přetrvává v tom jeden velký nepořádek.
    Vyjádření zodpovědných činitelů nezískáte, protože za platy zodpovídají ředitelé.
    Když budete pátrat po krajích, dozvíte se, že kraje vám mzdy pro učitele „nějak“ kompenzují – samozřejmě to nemá pravidla, každý to dělá jinak, probíhá to dle úvahy.
    A i když vydáme na dané téma článek, bohužel vůbec to neznamená, že problém někdo začne řešit.

    Ale vy máte přece odbory, máte profesní sdružení, jde o vás. Pokuste se to tedy změnit i vy.

  • Autor: pepik

   Jednou mi bylo řečeno, že stejně každý den všechny děti nechodí, tak se to nějak vyrovná. Ale fakt 38 strávníků se neodhlásí, aby se to vyrovnalo. Pídím se po této informaci již 28let. A stále žádná rozumná odpověď. Možná zadat dotaz na Ministerstvo školství.

  • Autor: Lenka 73

   Pro zaměstnance máme nastavenou cenu oběda za suroviny+mzdovou a věcnou režii. To by se mělo prolínat do mezd nebo ne?Děti platí pouze suroviny a mzdovou režii platí KÚ.

  • Autor: rohlik

   A Vám někdo platí mzdovou režii za zaměstnance zvlášť?Peníze na mzdy jsou vypláceny pouze na děti.

  • Autor: exitkaaa

   No mě uzemnil pan ředitel takto. Máme všichni jasně daný platový výměr podle kterého máme mzdu. Platový výměr je podle pracovní náplně kdo co dělá. Takže už víckrát nechce slyšet, že nemáme mzdu za učitele. Nikdo nám nezkracuje platový výměr na úkor zaměstnanců. Takže asi tak. 😉

   • Autor: Moderátor

    Odstraněno
    Příspěvek byl odstraněn z důvodu porušení pravidel diskuse.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se