Přeskočit na obsah

odměny

 • Autor: siska

  odměny
  Prosím o radu. Když onemocní kuchařka a není za ni zástup, práci vykonávají ostatní kuchařky nebo já vedoucí ve své pracovní době. Ale i tak je to práce navíc, která nám nenáleží. Je zákonné, že za tuto práci navíc nedostáváme vůbec žádnou odměnu. Jestli ano, tak by mě zajímalo, kam jdou ty peníze určené na výplatu nemocné kuchařky, kde zmizí.Máte to tak ještě někdo u vás ve škole. Myslím, že to musí být protizákonné. Děkuji za odpověď

  • Autor: maty200

   Za nemoc nic nedostáváme,máme hodiny a ty necháváme na léto.Ušetřené peníze za nemocnost (všech) dostává u nás celá škola – jako odměny 2x ročně.

   • Autor: ahanah

    Mě bylo řečeno, že 21 pracovních dnů budu za kuchařku pracovat, pak teprve se může vzát zástup. Tak nevím mám školky tři, ve kterých se vaří, jak tedy když onemocní kuchařky dvě nebo dokonce tři. Zdá se, že to nikoho ve školství nezajímá. Nikdo fundovaný nám tady asi neodpoví. Nás se nikdo nezastane asi proto, že nejsme PEDAGOGOVÉ máme jen středoškolské vzdělání s maturitou.

  • Autor: Andy1

   Při krátkodobé nepřítomnosti jedné z kuchařek (jeden den) to neřešíme, ale jednou nám omarodila jedna na měsíc, tak jsem si já s pomocnou sílu psali hodiny a ty nám potom byli proplaceny ve formě odměn. Obě jsme byly na částečný úvazek a musely jsme tam být na celý, aby se to zvládalo. Přesčasy ve školství prý nejdou. Záleží asi na ředitelce/řediteli jak to udělá.

  • Autor: smísek9

   To u nás nemáme ani hodiny ani koruny.opravdu zaleží na vedení.je to smutné..

   • Autor: macdonaldova

    Je smutné,že to neřešíte, je to stejné jako u učitelů, něco udělat zadarmo, něco za odměny.

  • Autor: ren

   Hezke odpoledne,
   ano za praci zanekoho nemocneho nic nedostanete. Pokud mate v pracovni smlouve uveden zastup za nemocnou kucharku, nemate narok na nejakou odmenu. V nasi MS to bylo pravidelne, svou praci jsem delela bud poprac.dobe a nebo doma. Stezovat si ? Nikoho to nezajima, ze delate praci za dva a mate jeden plat. Bohuzel, to je realita vsedniho dne ve skolstvi.
   A penize za nemoc.kucharku ?! Rozdeli reditel/ka, dle sveho uvazeni, ale verte, ze kuchyn tam nebude.
   Hlavne prosim nepiste, ze prehanim …..diky.

   • Autor: siska

    Tak nevím, jestli mě má hřát alespoň to, že nejsme sami, že to není jen u nás. Já se dovolila ozvat, protože kuchařka byla za minulý rok dvakrát na nemocenské a to celkem 4 a půl měsíce. Zástupy sice byly ale jaké uffff. Zeptala jsem se na odměny, protože nebyly žádné Další měsíc jsme sice něco pobraly, ale zato teď mám v práci peklo. Připadám si jako onuce. Příště budu držet raději své pocity na uzdě za ty nervy to nestojí.

  • Autor: ja

   Dobrý den, vše je „opět“ v rukou ředitele právního subjektu. My týden neřešíme, ale pokud je delší doba, tak si bereme zástup za nemocnou. Byla doba, kdy jsem neshnala zástu, tak si kuchty psaly pšesčas, který se jim normálně proplatil a nebo zkrácený uvazek pracoval do úvazku( tj. do 8,hodin) a nikdy mi nikdo nedělal problém s proplacením přesčasů. Vše se odvíjí od toho, jak na tom dyný subjekt je finančně a jak uznalý je ředitel/ka. Přeji hodně štěstí a hezký den.

   • Autor: siska

    Že by někdo mohl uznat a ocenit poctivou práci tomu už nevěřím, jsem dokonale vyléčená. Pohádky jsou jen v televizi a asi i u vás. Ale dík aspoň za naději, že to někde funguje jak má, ikdyž u nás to zrovna není.

  • Autor: ozák

   odměna

   • Autor: ozák

    Odměna za nepřítomného provozního zaměstance, tedy i v ŠJ je možná dle platné legislativy, až do výše 100% platu. To znamená, pokud někdo pracuje místo 8 hodin 16 – za jednu pracovní směnu a za další sílu, měl by tyto finance dostat. Ale i kdyby ne, pokud někdo pracuje za nepřítomného zaměstnance, je slušností se s ním vypořádat mimořádnou odměnou. Ředitel na ní má, nemocenská se vyplácí z jiných peněz.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se