Přeskočit na obsah

platba za stravování

 • Autor: pepinda

  platba za stravování
  Mám dotaz – ze školy se mi vrátí do MŠ dítě, které dřív do MŠ nechodilo. Je sociálně slabé a není záruka plateb za stravné. Ono musí chodit ze zákona, ale když nezaplatí co s tím? Kdo to zaplatí?

  • Autor: tristanka

   Taky mám jedno takové, zatím to řeším s vedením, taky je to předškolák, čili musí chodit do školky, smůla je, že zrovna do té naší..Vůbec netuším, jak ty peníze budu vymáhat…asi to když bude nejhůř, budu řešit se sociálkou, možná i Vy byste se tam mohla zeptat…

  • Autor: Zalka

   Tak některé kraje poskytují dětem sociálně slabým dotaci na stravování nebo některé nadace, tak se zkuste poptat a dítěti to vyřídit

   • Autor: ahanah

    Dobrý den, stravné u takových doslovně vymáhám a to když přijde – položí na stůl kč/den, a takhle každý den příchodu.
    Z EU se teď žádá o dotaci “ obědy do škol“ : na konci školního roku požádá ředitel krajský nebo obecní úřad, ten požádá a od nového školního roku to mají tyto děti zaplacené z EU. Bohužel nevím podle jakých kritérií jsou tyto děti vybírány.

  • Autor: pepinda

   zadala jsem dotaz na sociální odbor, tak čekám na odpověď. Možná to bude trochu nefér, ale neměli by za tím jít rodiče a ne já? Oni jsou v tísni. Když jsme typovali rodiny, tak některým to nebylo vhod. Co se jim pleteme do soukromí. Je to trochu složité.

  • Autor: Milan b@nn@

   http://www.denik.cz/ekonomika/pruzkum-moznost-obedu-zdarma-zlepsuje-dochazku-deti-do-skol-20170830.html

   http://zpravy.idnes.cz/dotovane-obedy-skolky-skoly-open-society-fund-zlepseni-dochazky-ph6-/domaci.aspx?c=A170830_145315_domaci_ale

  • Autor: lana

   Dobrý den
   jak prosím řešíte když rodiče neplatí stravné,několikrát jsem to řešila když se mi podařilo s nimi telefonicky spojit což je vyjímečně,raději mi už neberou telefon,neodpovídají na email,nereagují na sms,jsou to už docela vysoké částky,naše paní ředitelka mi tvrdí že je nemůžu odhlásit ze stravování ikdyž neplatí

  • Autor: rohlik

   Proč byste nemohla? Napíšu dopis, ve kterém upozorním na neuhrazenou částku a pokud nedojde k nápravě napíšu další, kde rodičům oznámím, že dokud nebude stravné uhrazeno, nebude školní jídelna vydávat stravu. Zatím jsem neměla problém. Přeji hezký den

  • Autor: Jana534

   Problém s neplatiči řeším stále, vymáhám, jak se dá. Zatím máme doplatkový systém a od příštího roku bych chtěla přejít na zálohový. Zřejmě to nic nevyřeší, prý nesmím zakázat návštěvu MŠ. Jak mám ručit za výběr peněz, když nemám žádnou pravomoc. Zatím to tak dělám, mám to v provozním řádu, ale, prý je to napadnutelné.
   Jak to řešíte jinde? Necháváte na účtu strávníka jistinu ve výši měsíční spotřeby, nebo necháte projíst strávníka všechny peníze a pak odhlásíte? To pak budu ráno číhat před školkou a rodiče vracet s dětmi zpátky a to bude teda mazec.

  • Autor: Marky

   Dobrý den,
   i já číhám na neplatiče. Ke konci měsíce dám učitelkám v MŠ seznam nezaplacených strávníků a ony rodiče upozorní. Ti už vědí, že je v novém měsíci bez zaplacení nepřijmem do školky. A kupodivu nemám žádné dlužníky 🙂

  • Autor: Jiřík

   Je smutné, že v tomto státě nemají někteří lidé ani na jídlo. Někdy si říkám, jestli nebyla chyba to cinkání klíčemi (aspoň co se týče fungování dnešních chudých lidí).

  • Autor: Jiřík

   Mimochodem, pokud dítě v MŠ MUSÍ odebírat jídlo dle zákona, nechť si slavné ministerstvo školství celé jídlo zacáluje samo nebo nechť si to nějak ošéfuje v tom zákoně. Aspoň tak mi velí rozum.

   • Autor: Jana534

    Dobrý den,
    ono to není o tom, že rodiče nemají na jídlo. Je to otázka jejich priorit – na cigarety mají vždycky, tak proč by nemohli zaplatit dítěti obědy. Takových je většina dlužníků a ještě mají možnost odebírat dotované obědy – takhle se nikdy nenaučí nést odpovědnost za svoje závazky. Budou stále čekat s nastavenou rukou, že to za ně někdo zaplatí. A děti mají v rodině vzor – neplatím a „nějak“ to dopadne, tzn. zaplatí někdo/kdokoli za mě a já se ani nestydím.
    Osobně mi vadí reklama „Každý desátý dnes nejí“ – protože to vidím i z druhé strany. Lhaní, sliby a někdy i arogance rodičů dlužníků – a přitom jsou cítit cigaretami, takže nouzí trpět nemohou. Dětí bez oběda je mi líto, ale můžou za to především rodiče …

    • Autor: Anaj

     Souhlasím s Vámi ,je to přesně tak ??

    • Autor: Jiřík

     S takovými bych se vůbec nepáral a po nezaplacení bych je nahlásil na sociálku se zjištěnými informacemi… Ať si pak nadávají jak chtějí, je to jejich problém, že si udělali dítě a pak se o něj nestarají.

   • Autor: Zalka

    Dítě v MŠ jídlo odebrat nemusí, je to na dohodě mezi ředitelem a zákonným zástupcem

    • Autor: dudek

     Máte pravdu. Dítě nemusí odebírat stravu ze školky, ale jíst ve školce musí. Na to je zákon.

  • Autor: Zdenouš

   Dobrý den,máte Jano naprostou pravdu,dnes a denně se s tím setkávám.Bohužel v této společnosti je to tak nastavené,no uvidíme po volbách.

   • Autor: muminna

    Mám dotaz, dítě nemusí odebírat stravu ze školky, ale musí tam jíst? Ze zákona, tomu nějak nerozumím. Pokud vím, tak jídlo do školky si mohou nosit pouze dietáři po uzavření smlouvy s jídelnou. Ostatní děti jedí zaplacené obědy. Jak by se tyto děti vykazovaly a jídlo by jedly studené a ze stolu?

    • Autor: dudek

     Vyhláška 107/2005 Sb. o školním stravování: dítě v MŠ má právo denně odebrat stravu včetně pitného režimu. Vyhláška 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání: při přijetí dítěte do MŠ stanoví ředitel MŠ po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno v MŠ, stravovalo vždy.
     Nikde není psáno, že musí odebírat stravu z MŠ.

  • Autor: pepik

   dítě je povinno odebrat stravu, které je přítomné.Bez zaplacení předem nic nedostane.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se