Přeskočit na obsah

Platby předem

 • Autor: RadkaM

  Platby předem
  Nevím na koho se obrátit, tak se ptám na Vaše zkušenosti.
  Vybíráme stravné zpětně, za počet odebraných obědů. Chceme přejít na platbu zálohově, a já si to teda neumím moc představit. Jak to máte vy? U důchodců vybíráte taky předem? Jak často děláte vyúčtování? Nebo přeplatek z jednoho peníze převedete hned do následujícího a vyberete o to méně? Navíc jsme plátci DPH a o to je to složitější.
  Děkuji.

  • Autor: janah

   Stravné nelze platit zpětně.Platba musí být předem a přeplatky jsou převáděny na další měsíc.U trvalých plateb je vhodné vracet 2 x do roka v únoru a v červnu.
   Zálohu nevybíráme ale požadujem stravné na další měsíc do 20.předchozího měsíce.Obraťe se na firmu pokud nemáte vhodný program. Pokud strávník nemá placeno nemá nárok odebírat obědy, protože se může stát,že to velmi špatně budete vymáhat a přiděláte si starosti.

  • Autor: Dvo

   Dobrý den,
   taky jsem si to při přechodu neuměla představit. U nás to máme: 10. tého v měsíci vypočítám zálohy na další měsíc (odhlášky tedy odčítám od 10. do 10.), inkasuji k 15. tému. Přeplatky nevracím, až při ukončení školní docházky, nebo pokud někdo zažádá. V řádu jídelny to je podrobně vysvětleno.

  • Autor: majka1

   vybíráme zálohu na měsíc následující, vracíme za měsíc uplynulý např. v březnu zadám zálohu na duben podle počtu stravovacích dnů a vracím přeplatky za únor. U cizích strávníků účtuji zpětně fakturou dle počtu odebraných obědů. Vše funguje bez problémů.

  • Autor: Eva2

   Radko nebojte se toho a od nového ŠR zaveďte platbu zálohově. Bude to mnohem pohodlnější pro vás i pro strávníky -ti si časem zvyknou.Vyúčtování jsem zpočátku dělala čtvrtletně,ale pak jsem přešla na roční vyúčtování ,vždy v září,když mi skončí docházku předškoláci.Pokud má někdo vysoké přeplatky,udělám vyučtování na požádání kdykoliv během školního roku. Lépe se mi v tomto systému hlídají „neplatiči“. Hezký den

  • Autor: jana Hartova

   Prosím také děláme zálohově,ale hned dalši měsíc odečítáme za vartky takže rodiče platí pouze odebranou stravu a mají přehled kolik měli vratek minulý měsíc a jsou moc spokojeni.Neoddalovala bych to dýl na konec roku ,ale hned další měsíc bych to vracela .Program Vis je úžasně nastaven k plné spokojenosti rodičů

   • Autor: Eva2

    Jani dělala jsem to také tak, ale pak vám do toho vběhne nemoc vaše, nebo zastupujete dva měsíce v kuchyni a svojí práci děláte po víkendech…. tak jsme zvolili roční vyúčtování a je klid. A jak jsem psala dříve . rodiče mají kdykoliv možnost se na účet dítěte podívat u mne v kanceláři…… hezký den všem

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se