Přeskočit na obsah

platy zaměstnanců

 • Autor: xmaja

  platy zaměstnanců
  Již delší dobu se neustále jenom hovoří o tom ,že by měli nám nepedagogickým zaměstnancům zvýšit platy,ale pořád se nic neděje.Nevím jak vi ostatní jste na tom.Nechápu vládu proč nás tabulkově rozdělili do dvou stupňů.Vždyť většina vedoucích ŠJ má stejné vzdělání jako učitelky v MŠ a přesto jse placeni v prvním platovém stupni.Rozdíl na platech dělá většinou až 4.000.-Kč na stupni.A to nemluvím o mzdách kuchařek.Většinou nedosáhnou ani na minimální mzdu.Nyní odbory stávkovali a jak to dopadlo?Učitelé dostali přidáno na zvýšení nenárokových složek a mi nic.To je teda spravedlnost!!!A co si otom myslíte ostatní.Ráda bych znala váš nároz.Děkuji.

  • Autor: bibi

   Re: platy zaměstnanců
   Názor mám stejný, ale asi nic nezmůžeme. Dle nových zpráv z TV to vypadá, že nás bude vyplácet zřizovatel.Aby to nebylo ještě horší, vždyť pro obec jsme zbytečné…..
   Možná to tak nebude, ale v tomto případě jsem pesimista….

  • Autor: míla

   Re: platy zaměstnanců
   Pokud nás bude vyplácet obec,máme se na co těšit!Naše platy se jim už nyní zdají přemrštěné!Chtěla bych vidět jediného zastupitele,který by pracoval za stejné peníze jako máme mi.A učitelé v MŠ?Za stejné vzdělaní,přibližně stejně dlouhou dobu praxe o 5000 měsíčně víc než vedoucí stravování.

  • Autor: Evča1

   Re: platy zaměstnanců
   Děvčata, co vám brání se přidat a podepsat petici za sjednocení tabulek, za naše lepší hodnocení. Tato petice je tu ke stažení. Stačí ji vytisknout, podepsat a zaslat. Týká se všech nepedagogických pracovníků.
   Ještě je pořád čas ji podepsat a odeslat – do 30.9.2008
   Najděte si jen článek !stávka“ ze dne 29.5. na tomto portálu. U nás ji podepsali všichni nepedagogičtí pracovníci.

  • Autor: fialka

   Re: platy zaměstnanců
   U nás ji podepsaly i učitelky (MŠ),ale čert ví, co to přinese, posílala jsem 30 podpisů.Aby zase nedostali přidáno jen pedagogové.

   • Autor: XXXXX

    Re: platy zaměstnanců
    Tak jsem se pravě dozvěděla, že od září se na naší škole přidává opět jen pedag. zaměstnancům.

    • Autor: Mariana

     Re: platy zaměstnanců
     Naše vedení nás tak bere na hůl. že to pod obcí nemůže být horší. Jak úvazky tak platy.

  • Autor: Evča1

   Re: platy zaměstnanců
   Děvčata, zatím dostávali přidáváno jen učitelé, ale pokud se neozveme, pokud o sobě nedáme vědět, tak pro ně zase budeme jen vzduch.
   Je nás přeci tolik !!! Vedoucí jídelen, kuchařky, kuchaři, školníci, uklízečky, ekonomky, účetní, …
   Když se ozveme a třeba několikrát, nebudou moci do nekonečna dělat, že nás nevidí. Dovedete si představit co by se dělo, kdyby jsme stávkovali my? Nevařilo by se, neuklízelo, nedělali výplaty, … Myslíte, že by to učitelé bez nás zvládli? 🙂

  • Autor: zenča

   Re: platy zaměstnanců
   Víte, jak náročné mají povolání páni učitelé, když musí pracovat 4 hodiny denně ?
   Ale že my tu jsme od nevidím do nevidím, to nikoho nezajímá, hlavně že mají plné talíře, ale nesmí to být mleté maso – to jim nechutná.
   Já tu práci dělám ráda, ale opravdu lituji kuchařky, za jakou mzdu pracují a jak se v práci vycukají.
   Nevím, zda to pomůže, když bychom stávkovali a nebo jinak se bránili. Učitele propustit nemohou, ale nás by vyhodili ihned, jak bychom se jim znelíbili. Doufám, že se někomu otevřou oči a naši práci uzná. Když přijede krajská inspektorka, tak uzná těžkou práci kuchařek, ale nic v tom odměňování neudělá, vše zůstane při starém.

   • Autor: baaby

    Re: platy zaměstnanců
    kde najdu tu petici,abychom se podepsali?děkuji

    • Autor: majka

     Re: platy zaměstnanců
     Na stránkách www.skolskeodbory.cz, posílá se ve 3 kopiích (parlament,senát,vláda ČR)

  • Autor: Olina

   Re: platy zaměstnanců
   Můj názor je, že pokud budou o našich platech rozhodovat ředitele, tak budou vždy upřednostnovat své kolegy učitele, protože naši práci neznají , ale jejich ano. U nás například za mého působení ve ŠJ se vystřídal už třetí ředitel a po jeho vol. období se zase zařadil jako řadový učitel. Další fakt je to, že učitelů je stále málo, ale do kuchyně se hlásí pořád dost zájemců, protože v našem okolí moc velký výběr prac. příležitostí není.

   • Autor: Monik

    Re: platy zaměstnanců
    U nás už začíná být problém. Na inzeráty se hlásí fyzicky nepoužitelní lidé, případně mentálně postižení. Ostatní nemají zájem. V hlavním městě zkrátka sehnat sílu, které nenabídnu ani deset hrubého, je prostě problém. Nabízíme pouze dřinu a bídný plat. Až odejdou starší zaměstnanci do důchodu, bude velký probém je nahradit. Zvyšují se stále nároky na pracovní sílu, ale plat ne.

    • Autor: Alena II.

     Re: platy zaměstnanců
     Bohužel je to tak. V naší kuchyni pracují „děvčata“
     kol padesátky a výše. Všechny jsme kdysi začínaly jako maminy od školkových dětí, nebo dětí na základce, které to většinou dělaly z toho důvodu, že si mohly vzít o prázdninách volno.
     Po letech už zůstaly pouze ty, které mají k tomuto povolání vztah, protože jinak za ty peníze by to těžko dělaly.Až tato naše generace odejde do důchodu, tak ve školních kuchyních už nebude mít kdo vařit, leda Ukrajinky, Bulharky a podobně, protože za ty peníze to nikdo nechce dělat. Hledáme kuchařku a když jí řekneme, co jí můžeme nabídnout, tak poděkuje a odejde.

     • Autor: Evča1

      Re: platy zaměstnanců
      Děvčata, moje kuchařky už také mají důchodový věk, ale ony byly první, kdo přišel s tím, že petici podepíšeme a odešleme. Mohlo by jim to už být jedno, ale není. Když se neozveme, když o nás nebude slyšet, tak zase skončíme v koutku a tam si můžeme bolestínsky lamentovat. Je to jen na nás. Ani Aspos, ani Jídelny bez nás toho moc nezmohou. Tak jen nelamentujme a dejme o sobě vědět.

   • Autor: marie

    Re: platy zaměstnanců
    kuchařky byly a jsou vždy znevýhodněny.myslím,že by se mělo jít do stávky,protože když se neozveme,tak souhlasíme,ono zase je otázkou koho do kuchyně přijmout,ono to tak jednoduché není

  • Autor: jana 2

   Re: platy zaměstnanců
   Paní Aleno ,z jakého okresu jste a scháníte ještě kuchařku?

   • Autor: Alena II.

    Re: platy zaměstnanců
    Jsme z Prahy a sháníme kuchařku jako dlouhodobý zástup za nemocnou.

  • Autor: Venca

   Re: platy zaměstnanců
   Odbory?! – Já i naše kuchařinky jsme se účastnily stávky vždy, když byla vyhlášena, do odborů jsme vstoupily a platíme příspěvky v naději, že budeme moci komunikovat s vedením školy/naším přímým nadřízeným/, ale také, abychom mohly přispět ke změně. Předsedkyně na OROSU při přímém jednání mě ujišťuje o rovném postavení pedagogů a nepedagoů na odborové půdě. A hle – dnes jsem nahlédla na web.ČMOSu a v aktuál.informacích čtu nadpis – Platy učitelů odbory řešit nepřestanou… dále-nárůst učitelských platů je nejnižší, letos jim průměr.mzda stoupla o pouhých 1,7% a v dalším odstavci – odbory usilují i/to i se mi opravdu líbí/ o zvýšení pro nepedag.zaměstnance. A nyní pozor – že prý ..když se podíváte na tabulku tarifních platů neped.prac. tak téměř polovina z nich dostává plat pohybující se pod průměrnou mzdou.Z tohoto jei patrné, že víc než polovina nás má plat nad 22000,-Kč . Ironicky dodávám – a Vám to děvčata v kuchyních, školníci,uklízečky,hospodáři a ekonomové nestačí?

  • Autor: Ivanka

   Re: platy zaměstnanců
   časopis Školství dnes na titulní straně opět zmiňuje alarmující situaci v platovém hodnocení nepedagogických pracovníků ve školství.V časopise je zveřejněn i formulář petice, tak neváhejme!!! Chtěla bych jen připomenout,že přestože jsou to právě odbory,které bojují za platy
   pedagogů, jsou to právě učitelé,kteří ruší členství v odborech,protože „přeci“ nebudou platit tak „vysoké“ příspěvky,které se odvíjejí od jejich příjmů.

  • Autor: janka

   Re: platy zaměstnanců
   Mám pocit, že tenhle problém ředitelé nevyřeší a ani za zvyšování platů pouze učitelům nemohou. Podle mého se stát snaží přesunout svoje povinnosti na obce jako zřizovatele škol. Stát platí svým zaměstnancům jenom tolik, kolik má jejich škola dětí. A vyznívá to tak, že kdyby to nestačilo, doplatí zbytek zřizovatel. Učitelé snad mají nárok na platy odpovídající jejich vysokoškolskému vzdělání, to snad rozebírat nemusíme!!! A o jejich odpovědnosti a povinnostech snad také není pochyb. Boj o výši platů provozních zaměstnanců je nutné vést v rovině krajských úřadů. Věřte mi, ředitelé i učitelé mají své práce i svých starostí nad hlavu. Neprovnávejme neporovnatelné a bojujme. Třeba se někomu rozbřeskne a pochopí, že normativy do provozu nepatří a upraví platy úměrně narůstajícím povinnostem provozních pracovníků.

  • Autor: xmaja

   Re: platy zaměstnanců
   Taky jsme se přidali všichni k petici a podepsalo nám jí i plno rodičů.Nyní jedu na sjezd ASPOSU a tam by se měli naše platy řešit. Členové ASPOSU na vládě za nás bojovali.Je možné si přečíst jejich článek na internetových stránkách.Věřím,že už se konečně taky pro nás nepedagogové něco vybojuje………………..!!!

  • Autor: Nela

   Re: platy zaměstnanců
   Tak nevím co vybojujeme. Dnes mi došel email, ve kterém firma ATJ Group s.r.o. v podstatě nabízí, že naši kuchyň převezme a bude provozovat. Prý zoptimalizují náklady, tak jsem zvědavá, co se teď bude dít. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Co na to zřízovatelé? Prosím o radu.

  • Autor: Míša 2

   Re: platy zaměstnanců
   A můžu se zeptat z jakého jste kraje,děkuji

  • Autor: Nela

   Re: platy zaměstnanců
   Jihomoravský.

  • Autor: ewik

   Re: platy zaměstnanců
   Úplně drobná poznámka, ve slově my se píše tvrdé y, vím, že tady se diskutuje o důležitějších věcech, ale máme maturitu a osobní zájména se probírají asi tak ve 3. třídě,ať si o nás pedagogičtí zaměstnanci neřeknou, že reptáme na platy a neovládáme ani rodný jazyk. I když známe spoustu jiných věcí. Omlouvám se, ale nedalo mi to. 🙂 A ve slově „vy“ taky, děkuji.

  • Autor: Nela

   Re: platy zaměstnanců
   Tak nevím kdo tady neovládá češtinu, ale já to asi nebudu. Nebo myslíte, že správně by bylo: „Dnes my došel email?“. No z toho by měli pedagogičtí pracovníci teprve radost.

   • Autor: ewik

    Re: platy zaměstnanců
    TO NEBYLO VÁM , ALE KOLEGYNI S PRVOTNÍM DOTAZEM, VY TO MÁTE V POHO, OMLOUVÁM SE, JESTLI JSTE TO VZTÁHLA NA SEBE 🙂

  • Autor: Nela

   Re: platy zaměstnanců
   Zkuste příště reagovat přímo na daný příspěvek, popř. dát na něj alespoň odkaz a vše bude v pořádku. Škoda jen, že jsem se zatím žádné rady nedočkala. Nebo jsem jediná komu něco takového přišlo?

  • Autor: Nela

   Re: platy zaměstnanců
   Navíc v článku na který jste reagovala mělo být odbory stávkovaly. Kdyby jste tam uvedla i tuto chybu, bylo by mi jasné, že nereagujete na můj příspěvek. Taky mě zlobí gramatické chyby, ale je mi jasné, že k nim někdy v zápalu boje může dojít.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se