Přeskočit na obsah

počet jídel na kuchařku

  • Autor: maie

    počet jídel na kuchařku
    Dobrý den, mám prosbu, v kuchyni se kuchařky pořád dohadují, že mohou vařit jen do 50 obědů na jednu kuchařku. Nevíte náhodou, jak to je, kde by se to dalo najít. Protože se mi párkrát stalo, že měli 54 obědů a už bylo zle. Jedná se mi spíš o víkendy,kdy je na pracovišti jedna kuchařka.
    Děkuji za jakoukoli informaci. M.

    • Autor: maruš

      počet jídel na 1 pracovníka určují krajské normativy, v každém kraji je to jinak

    • Autor: maty200

      Mám 3 kuchaře na celodenní stravu,jedna je nemocná a tak chodí jeden ráno – vůbec nemohu řešit kolik má obědů,prostě se musí uvařit! A jeden večer,otázka kdy budou mít volno??? Jsme nepřetržitý provoz. Každý učitel dostane za suplování zaplaceno,kuchař a ostatní zaměst.jídelny dostanou h……! Tak, že 1 kuchařka klidně i  přes 100 obědů. Nikoho to nezajímá. Dříve bylo 1 kuchař = 50lidí, ale tu už je hodně dávno!!

      • Autor: lend

        Dobrý den,
        krajské normativy najdete tady v levém sloupci a tady je odkaz na článek, jak s nimi pracovat.
        https://jidelny.cz/show.aspx?id=1427

        • Autor: none

          Krajské normativy jsou na nic!!! Ředitelé škol se tím vůbec neřídí a kontroly to neřeší !!!
          Ředitelé škol dostali obrovskou pravomoc
          a tak jí ve většině případů zneužívají. Tak, že peníze které by měli jít na platy do kuchyně použijí pro své vyvolené … !!!
          Nikdo to neřeší a hlavně NIKDO TO NECHCE ŘEŠIT !!!

          • Autor: Pavel Ludvík

            A proč to neřešíte vy? Znám případy, když chování ředitele školy je z etického hlediska skutečně špatné, ale stejně tak znám školy, kde se ředitel chová ke všem naprosto korektně. Myslím si tedy, že takto paušalizovat není v pořádku. Chci vás ale také upozornit, že vztah zaměstnanec-ředitel je úplně stejný i v dalších organizacích nebo komerčních firmách. A tam to není jak u vás, ředitel svou pravomoc rozhodně nezneužívá. Proč?
            Možná, že jídelny mají svá určitá specifika (=8 tis. maličkých firem do 10 zaměstnanců), ale určitě to není na milost a nemilost. – Podílí se na tom spousta předpisů, smluv, ale k tomu je také třeba znát svá práva a vyžadovat je. Projděte si zdejší diskuse a uvidíte, že to s tou znalostí svých práv není slavné. – Proč se zaměstnanci jídelen více neorganizují? V některých evropských zemích, ale i v některých našich podnicích mají odbory velmi silné postavení a zaměstnavatel se má před nimi na pozoru. Podívejte se na současné nátlakové akce slovenských školských oborů. – Zaměstnanec musí mít i chuť a odvahu se bránit, nikdo to nebude dělat za něho. Když v jedné naší nemocnici podalo 30 % zdravotnického personálu výpověď, hned vedení začalo jednat jinak. – Je třeba umět s ředitelem vyjednávat a oponovat mu. – Zaměstnanec by také měl na sobě pracovat, aby měl variabilnější použití, aby mohl jít jinam. Znám vedoucí jídelny, která odešla do restaurace a později se tam úspěšně uplatnila jako provozní. Omlouvám se, jestli vám svým názorem zkazil první letní odpoledne

          • Autor: none

            To je moc hezké, co jste zde napsal, ale ono něco jiného je na to koukat od stolu a něco jiného v tom pracovat. Bránila jsem se a bránila jsem celý kolektiv, mockrát, ale vždycky se to obrátilo proti nám. Nemám už sílu !

          • Autor: Pavel Ludvík

            Nekoukám se na to jen od stolu, také se v práci musím bránit a dvakrát za život jsem odešel z práce tam, kde mi bylo líp, i když za míň peněz. Vždy se mi to vyplatilo. – Přizvala jste k řešení vašich záležitostí odbory? – Stále prohrávat, to samozřejmě člověka deptá. Proč tedy nejdete jinam? Máte takové dovednosti, kvůli kterým by po vás rádi přijali jinde? Znám zkušenou vedoucí ŠJ, po které okamžitě získala místo na hotelovce jako mistrová odborného výcviku.

          • Autor: none

            Pane Ludvík asi jste hodný člověk, ale odbory na nás kašlou a já mám 4 roky do důchodu, kde jinde mě vezmou. Možná, tak někde v sámošce k pokladně, ale to si snad za ty léta praxe v oboru nezasloužím.

    • Autor: pepi

      Plně souhlasím s posledním příspěvkem je to neodpustitelná chyba, že zaměstnanci jsou dáni na milost a nemilost jednoho člověka který si může dělat co chce, protože se nelze nijak bránit!!!!! Jinak je řečeno, že můžete jít!!!!!! Přitom lékaři varují před pracovním stresem. Toto by se mělo napravit, aby zaměstnanci měli aspoň nějakou šanci se mít kde obrátit, když potřebují poradit.

    • Autor: rohlik

      Souhlasím s Vámi ohledně toho, že je řečeno, pokud se ti to nelíbí můžeš jít. Myslím, že kuchařky si neuvědomují, že sehnat v jejich oboru slušněji placenou práci, je velmi složité. Pokud říkají, že mají vařit pouze 50 obědů, tak ale paní vedoucí jim může vysvětlit, že přijme další kuchařku, ale hromádka peněz na výplatu bude stále stejná, takže ony na tom nebudou lépe. V krajských normativech se sice dočteme, že máme nárok na 3 síly, ale potom naše výplata je žalostná, takže je na rozhodnutí každého, co je pro něj lepší. My jedem ve 2 a máme osobní ohodnocení i peníze na dovolenou. Loni jsem celý rok měla nemocnou paní kuchařku, jsme na vesnici, takže práce doma výhra, zájemců o práci bylo dost. Ani já si nedělám iluze, pokud bych skončila, že se nikdo nenajde, našel by se hned. Takže pokud se někde kuchařky dohadují, jestli můžou vařit 50 nebo 54 obědů. tak jim doporučují změnu, ať zkusí práci jinde. Přeji hezký den

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se