Přeskočit na obsah

Pojďme zachránit školní stravování

 • Autor: Luky

  Pojďme zachránit školní stravování

  Milí zůčastnění, toto téma není o diskuzi zda je Eurest Ok či nikoliv. Je o tom, kdo se přidá s tím něco udělat, aby Eurest nebyl ten, kdo poskytuje školní stravování. Vyzývám všechny (pracovníky ŠJ, hygienických stanic, rodiče, odbornou i širokou veřejnost….), kteří mají zájem o zdraví ( a nejen to), aby se přidali a zapojili. Pojďme dát síly dohromady. Nejdená se nám jen o Severomoravský kraj, ale celou ČR (nebo alespoň ty ŠJ, které zbyly). Děkuji Lucie NaseZdraviCR@seznam.cz

  • Autor: ive

   Dobrý den. Ve společnosti Eurest jsem pracovala.Je jedno na jakém postu,ale nebyl nejnižší. Nebylo to zrovna ve ŠJ, ale to nemění nic na tom, že kdyby mému synovi začala vařit tato společnost, děkuji – nechci. Vize této společnosti je ZISK!!! Nic víc. A velmi by mě zajímalo, jak tato společnost může plnit tzv. spotřební koš? Čím? UHO omáčkou? Podřadným druhem surovin a zbožím? Nasmlouvánými dodavateli, ze kterých mají pouze zisk a benefity – né pro provozovnu.Byla jsem vděčná této společnosti – nadnárodní, že mě živila, ale po tom, co jsem si tam zažila a čím jsme museli klientům plácat žaludky byl můj odchod jasný. Dnes jsem svědkem toho, že jde vařit z kvlitních surovin, nešokovaného jídla, starého jídla a slátaniny několik dnů staré a nemusí se provařovat. Jsem jen pro, aby si tato společnost a vůbec všude i ve školním stravovaní ani nevrzla!!!

  • Autor: vedúca

   Pracuji ve ŠJ v olomouckém kraji a již zde take Scholarest vytahuje drápy. My kvalifikované pracovnice víme o co jim jde, jak již výše uvedeno v příspěvku. „Pane bože“ jak je možné, že kontrolní orgány – ČŠI, Hygiena MLČÍ!!!! a tiše přihlíží jak postupně zaniká školní stravování. Ano t.č.,když příjde hygiena, tak šmíruje, kontroluje HACCP,provoz,dod.listy,jídelní lístky atd. a to, co čuchtá Scholarest, jim nevadí?????

  • Autor: ziss

   Nedomnívám se, že školní stravování jde zachránit. Je to velmi drahá služba státu pro rodiče a platit se jí nechce nikomu. Stát nemá peníze a zřizovatelé rovněž. Navíc spousta rodičů se na školní stravování dívá jako na komunistický přežitek nehodný existence a vlastně o něj nestojí. Neberou ho jako pomoc pro sebe , ale jako omezování svých dětí nabídkou jídel, která děti nemají rády. Pracuji ve školství skoro třicet let a ta mizérie je stále patrnější. Současné děti nepijí mléko,nejedí namazaný chléb,nejedí zeleninu,nejedí polévky,vyžadují suché přílohy,některé nejedí už ani ovoce a co je nejhorší cukr vítězí na celé čáře. Máme v MŠ děti, co se za den pouze napijí a sní suchá kolínka,brambory. Napsala jsem svůj názor.

   • Autor: eva 2

    Vše co napsala ziss je pravda,ale přesto se s jejím názorem nemohu ztotožnit.Přece všichni víme, že veškeré úsilí, které vynaložíme na výchovu dítěte v jakékolov oblasti, se nám jednou vrátí. Pokud dneska naučíme děti jíst správně, budeme mít zdravou generaci,která se o nás dokáže ve stáří postarat.Vím velmi dobře, že jde o mravenčí práci, ničím neoceněnou,rodiči nedoceňovanou až zavrhovanou, ale stejně nad ní nedokážu mávnout rukou a stejně ty mrňousy jdu u jídla omrknout jak baští a pomilionté říkám – tak to alespoń ochutnej…pokud nebudeme učit děti správnému stravovávní a všichni nad tím mávneme rukou – to už můžeme jít rovnou na pracák…..

    • Autor: ziss

     Paní Evo 2, nejde o to, jak moc se dětem věnujeme a snažíme se je učit zdravému způsobu stravování. Jde o peníze. O peníze, které stát nemá a stále více váhá je za školní jídelny vydávat. Zmiňovala jsem se o pohledu rodičů na ŠJ z toho důvodu, že si podle mého názoru vůbec /většina rodičů/ neuvědomuje výhody školního stravování pro sebe a své děti. A neuvědomují si ani to, kolik stát za tuto službu pro ně platí.

     • Autor: jana2

      Náklady na stravování si rodiče uvědomovat ani nemohou, protože je neznají. Vím, že je neznají ani naše vedoucí jídelen (sloučený subjekt). Nejde ani tak o mzdy, ale veškeré zařízení, revize atd. je velice drahá záležitost.

  • Autor: JaninaQ

   Takže to všichni vzdáváte a jídelny díky promrhaným penězům ve vládě odevzdáte Scholarestu?Jak již bylo zmíněno,jde jim opravdu jen o zisk a udělají pro to vše hlavně na úkor dětí.Pro tuto firmu jsem jako vedoucí ŠR pracovala a zkončila jsem na psychiatrii.Braňte se zuby – nehty ať se všichni nesejdeme u ,,Chocholouška“.

   • Autor: nepoučitelná

    tak mi řekněte jak….podle mne je to na vedení školy..na zřizovateli, Eurest dobře ví kam zajít a komu namazat

    • Autor: JaninaQ

     V první řadě se o těchto plánech musí dozvědět rodiče,jestli že oni uspořádají petici proti nim,starosta se proti svým voličům nepostaví.Alespoň pokud chce být starostou dál.U nás se o záměrech města bohužel rodiče dozvěděli,až již bylo vše podepsané a zrekonstruované.Pak se sice zbouřili (i učitelé),ale na pět let (smlouva)již bylo pozdě.

     • Autor: Arnošt

      Přesně tak tomu bylo i u nás.

     • Autor: JaninaQ

      Zapomněla jsem dodat,že o záměrech o vstupu Eurestu do MŠ se rodiče dozvěděli včas,vzbouřili se a starosta od tohoto záměru upustil.Po uplynutí pěti let věřím,že smlouvu na ZŠ též neobnový.

     • Autor: Triska

      Janino Q, plácáte kraviny a neumíte pravopis hlavně že neobnovÝ. Hlupák dělá takovéhle hrubky

     • Autor: Janina Q

      Milý Trisko,za tu STRAŠNOU hrubku se velice omlouvám.Jinak mě ,ale svým projevem neurazíte,za vším co jsem napsala si stojím a pokud napíšete,že plácám kraviny, tak alespoň naznačte,co z toho co jsem napsala není pravda.Já u toho byla, vy ne pane ,,Všeználku“

     • Autor: kajra

      Pane Tříska vy plácáte kraviny, zameťte si před svým prahem vy chytrolíne!!!

  • Autor: Ali

   Paní Lucie, je to pěkné, že nás všechny vyzýváte, ale myslím si, že stejně všechno záleží na zřizovateli a celá široká veřejnost včetně rodičů a o pracovníků šk.jídeny tomu nezabrání. Eurest /Scolarest/ si nyní brousí drápy na jídelny
   na jihu Čech.

  • Autor: Ema Malá

   Tak to je neskutečný.

  • Autor: Ema Malá

   Tak to je neskutečný.

   • Autor: kavka

    Tak to tady čtu a doufám že se toho nedočkáme,tlačí se k nám taky…

  • Autor: JirkaZZ

   Trošku cítím z příspěvků strach a bezmocnost. Myslím si, že nejsme až tak bezmocní. Pojďme posbírat všechny negativní výsledky již zavedených jídelen Eurest apod. Sbírejme poznatky rodičů, pedagogů a mnohdy i zřizovatelů, kteří již litují, že se k něčemu takovému upsali a nyní nemohou dělat nic jiného než čekat na vypršení lhůty, pokud je ve smlouvě uvedena. A zveřejňujme, tady na našich stránkách, v místních novinách, informujme rodiče na besedách. Ať všichni vědí do čeho jdou. Rodiče necítí školní stravování jako přežitek z minulosti. Naopak moje zkušenosti jsou takové, že rodiče jsou rádi, když jejich dítě dostane pořádné jídlo a hodně se zlobí, když z nějakého důvodu dítě najíst nedostane.

   • Autor: Lidka K.

    Zveřejňování v tisku a médiích,na to rodiče slyší nejvíce.Určitě by nám hodně pomohl článek třeba s nadpisem Zachraňme školní stravování.

   • Autor: Triska

    Už jste se byl v tom hrozném Eurestu nebo Scolarestu někdy podívat? nebo jenom papouškujete lži, které šíří pan Bureš z VIS, kterému jde ne o dobro dětí, ale o velké peníze, které získává z předražených „služeb“? Diskutujete na webu soukromé firmy o tom, jak jde někomu jenom o peníze. Myslíte si, že portál Jídelny cz a VIS Plzeň jsou neziskové organizace? Rozhodně ne! Jsou to soukromé firmy, které vydělávají velké peníze na školním stravování. Navíce je majitel VIS člověk, který se neštítí pomluv a lží, jen aby udržel kšefty.

    • Autor: Pavel Ludvík

     Prosím, abyste ctil odborný rámec zdejších diskusí a podobné příspěvky publikoval na  jiných portálech, jejichž charakter více koresponduje s vašim sdělením.

     • Autor: Reaa

      Domnívám se, že každý příspěvek, pokud není vulgární, což tento není, může mít stejný prostor.

     • Autor: Pavel Ludvík

      Požadavků, které platí pro zveřejňování příspěvků, je více a každý diskutující je potvrzuje při zápisu příspěvku. Nejde jen o vulgaritu. Napsat o konkrétní osobě, že šíří lži a pomluvy – to je na hraně práva a autor si říká o soudní žalobu.
      Samozřejmě se může smát, že jako anonymovi se mu nemůže nic stát. Diskuse se tak ale posouvá do pozice bulváru a diskutující jsou sami proti sobě, protože se bulvár směšuje s odbornou diskusí.

     • Autor: Triska

      Vážený pane Ludvíku, oceňuji „vysokou odbornost“ diskuse na téma EUREST. Bulvární příspěvky, které obsahují nepravdivé až štvavé informace o konkrétní firmě necháváte zveřejňovat bez povšimnutí, tak mě laskavě přestaňte ukazňovat.
      Začněte raději od svého „štvavého“ portálu, který nemá s odbornou diskusí nic společného!

     • Autor: Ale jiný

      Pane Třísko, je zásadní rozdíl mezi tím, když někdo sdělí názor na kvalitu „jídel“ Eurestu, jako svoje hodnocení a svůj názor, jako se to děje v diskuzi a mezi tím, když o Vy někom prohlásíte, že „šíří pomluvy“.
      To už musíte dokázat, jinak je to jasná pomluva naopak z Vaší strany…

     • Autor: Pavel Ludvík

      Při hodnocení diskuse se snažíme být nestranní. Podrobně jsem vám to popsal v mailu, který jsem vám zaslal. Bohužel se vrátil s upozorněním, že máte plnou schránku. Pokud mně zašlete funkční mailovou adresu, rád vám vše pošlu znovu. Myslím to zcela vážně, a bez ironie.

    • Autor: Andy1

     Ano, v Eurestu jsem byla, měla jsem tu „čest“ tam obědvat – děkuji, chce se mi zvracet ještě při vzpomínce na to. Můj muž měl donedávna také Eurest v podniku, před pár měsíci je vyhodili a vyměnili za firmu jinou. Je to prašť jako uhoď, pořád mažu svačiny, protože manžel měl několikrát z těch výborných jídel co jim Eurest podával zažívací potíže a věřte, že nebyl sám. Po té, co se jim tam několikrát půlka fabriky po…. a po….. po jejich jídle, firma rozhodla, že Eurest musí pryč, protože chtěli chránit zdraví svých pracovníků. Ta firma, co tam teď nastoupila je o něco lepší, ale stejně se to prý nedá jíst. Na oběd tam chodí málokdo a věřte, že je to fabrika zaměstnávající 3000 lidí.

    • Autor: janah

     Firma VIS je samozřejmě soukromá,přesto portál
     jídelny.cz má pro nás vedoucí školních jídelen
     obrovský význam,protože zde jsme informováni o nových zákonech,vyhláškách a odborných názorech.Tímto děkuji redakci za stále aktuální informace.

     • Autor: Nina S.

      Přesně tak,mohu jen souhlasit.Za sebe a odpracované roky s VIS děkuji.

    • Autor: Janina Q

     Je vidět pane Trisko, že nemáte vůbec žádné informace a pouze napadáte hloupými slovy.Scolarest totiž také využívá služeb VIS Plzeň pro skladový program, takže jim asi bude jedno vůči svým ,,kšeftům“kdo bude ve školních jídelnách vařit, protože zisky budou mít stejně.(Jen tak mimochodem nová věta po otazníku začíná velkým písmenem.Také se nazvete hlupákem?)

  • Autor: ZDENDULE

   POSLEDNÍ DOBOU TU STÁLE ZMIŇUJETE SCOLARESTY, DOČETLA JSEM SE, ŽE NABÍZEJÍ STRAVOVÁNÍ PRO ŽÁKY V TAKOVÉ VÝŠI JAKO MÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA. JAK JE TOMU U ZAMĚSTNANCŮ ŠKOL A CIZÍCH STRÁVNÍKŮ, KTERÉ ŠKOLY BĚŽNĚ STRAVUJÍ, MÁ S TÍM NĚKDO NĚJAKOU ZKUŠENOST? KDE PAK DOCÍLÍ ZÍSK, PRO KTERÝ TO DĚLAJÍ, JINAK BY SE DO ŠKOL NEPROSAZOVALY,V ČEM JSOU TEDY LEPŠÍ NEŽ SOUČASNÉ ŠKOLNÍ JÍDELNY, KTERÉ NEMAJÍ VE SVĚTĚ KONKURENCI, DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

   • Autor: JaninaQ

    Máte pravdu,že většinou Scolarest nabízí dosavadní ceny i u zaměstnanců škol i u cizích strávníků(v těchto cenách jsou ale již zakalkulovány režie,ze kterých je malý zisk)Největší zisky mají z dotací od státu,z předražených surovin(zisk od dodavatelů),z doplňkového a svačinového prodeje.Lepší jsou určitě v tom,že odpadá pro ředitele škol veškerá starost o jídelny a jejich zaměstnance,které Scolarest vyškolí především v perfektním chování vůči svým klientům(strávníkům).

   • Autor: reaa

    Jen jsem hledala na webu, hledejte také:

    C E N Í K
    ZŠ J.A.Komenského

    I stupeň (7. – 10.let) menu 24,80
    II stupeň (11. –14let) menu 26,30
    (15 a více let) menu 30,90

    Závodní stravování:zaměstnanci polévka 6,10
    hlavní jídlo 14,70
    režie 6,60
    21,30

    zaměstnavatel FKSP 10,10
    režie 20,70

    Zeleninový salát (100gr) 11,10
    Ovocný salát (100gr ) 11,10
    Moučník 9,00-12kč
    Post mix 9,00
    ISO Line 6,00

    Platnost: od 1.1.2012.

  • Autor: majjka

   Skolní jídelna v Jilemnici, pro kterou firma také faří, má ceník jídel pro školní rok 2012/2013 stanoven takto: 7-10 let oběd – 24,00 Kč, 11-14 let oběd – 25,00 Kč, 15 a více let oběd -30,00 Kč.

   • Autor: kajjka

    Eurest, tedy scholarest, má tak o čtyři, pět korun dražší oběd než obvyklé jídelny. Pokud se tedy stravuje např. 500 lidí, tak je to za měsíc o cca padesát tisíc více, než obvyklá jídelna. Je i kvalita o tolik lepší?

  • Autor: šmoula

   Nebude p. Tříska nakonec z Eurestu nebo podobné firmy?

  • Autor: LIMA

   Vážený pane Tříska, už jenom fakt, že je to nadnárodní firma, by mělo ve zřizovatelích vyvolat hlasité NE! Nebo snad chcete odevzdat naše ŠJ britům? „Vlastně proč ne, že?“ Vždyť už nám z těch Čech téměř nic nepatří.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se