Přeskočit na obsah

Polévky

  • Autor: opportunity

    Polévky
    Jaké u vás vaříte polévky? U nás: pokud je zeleninová (brokolice a pod.), tak je z mražené zeleniny, pokud je vývar, je z prášku + mražená francouzská zelenina + zavářka nebo kapání. Samozřejmě je i výjimka – jednou za týden až dva. Máme 2 kuchařky a z toho jedna má zkrácený úvazek, takže vařit vývar a čistit mrkve moc nestíhají, ale ten rozmíchaný prášek se mi už přejedl. Lidi jsou spokojení, chuť je dobrá, ale oni nevědí, že je to z pytlíku.

    • Autor: eva2

      na mražené zelenině do polévky není vůbec nic špatného, ovšem není jen vámi uváděná francouzská. Podívejte se na nabídku zeleniny u vašeho dodavatele a zjistíte co nabízí, pokud má jen tu výše zmińovanou – poohlédla bych se po jiném dodavateli, pokud má širší nabídku a vy berete JEN tu výše zmiňovanou nebude chyba v dodavateli, ale někde ve vašem systému…
      na jídelníček zařazuji polévky : luštěninové/ červená,zelená čočka/, pohanková, jáhlová, s kuskusem, kapustová, zelná,cibulačka.mrkvová,kapustová,vločková,se špaldou,domácím strouhání, rybí, krabí,brokolicová,kulajdu,žampionová,kmínová,gulášová, frankfurtská,dro´ždová,vaječná jíška,krupicová,masové krémy,hov.vývar.kuř.vývar,rajská,jednoruhová zeleninová,míchané luštěniny – určitě jsem na něco zapoměla, zařazuji různé druhy vložek a zavářek včetně těch doma dělaných a tak snad máme spokojené strávníky 🙂

      • Autor: opportunity

        |Luštěninové a husté zeleninové (krémové – květáková,…) máme taky, spíš mi jde o to, že vývar je prostě prášek 🙁

        • Autor: eva2

          vývar je prášek – tohle je debata na dlouho a bude mít hodně různých názorů. Já holkám do kuchyně vývary kupuji, ale důsledně dohlížím na to, aby to používaly spíše na „dotažení “ chuti a opravdu jen v malé míře – vaříme proděti .Dnes je na výběr docela hodně vývarů bez glutamátů a i když jsou to dražší záležitosti pořizuji je. Ale znovu zdůrazňuji- je to na dochucení, nikoliv na to, že rozpustím vývar ve vodě, nasypu nudle a zeleninu a jde to na talíř. To snad ani poctivý kuchař nemůže strávníkovi udělat 🙂 hezký den

          • Autor: Mirek

            Když jste taková odbornice na glutamát, už jste si přečetla, co to je? viz Wikipedie. Glutamát je součást veškeré potravy. A jestli jste důsledná, tak by jste měla vyřadit i další chemikálii, chlorid sodný! Přece nebudete cpát dětem chemii a vy ten chlorid sodný také nepoužívejte a dál poslouchejte moudré ekoteroristy, jako je Biomasa AuAu a podobní mesiáši.

          • Autor: eva 2

            Ano děkuji za upozornění,vím co je glutamát a PRÁVĚ proto jsem zastáncem toto,aby se do dětské stravy dostával v co nejmenším množství. Co se týče chloridu sodného :-), jsem na tom obdobně jako s glutamátem.
            Ráda bych vás upozornila, že na této diskuzi bychom měli předejít vzájemnému napadání a osočování, ale bohužel z vašich řádků na mě čiší arogantní tón o kterém si myslím, že je zbytečný. Opravdu se snažím dětem předkládat stravu tak, aby chutnala po použitých surovinách nikoliv po otevřených sáčcích.Pokud na tom vidíte něco špatného, je mi vás líto, pokud však budete chtít poznat blíže moje názory na dětskou stravu, uveďte prosím kontakt na vás a můžeme si podiskutovat aniž bychom zatěžovali tento portál.Možná bych vám mohla dokonce časem i něco uvařit 🙂 hezký den

      • Autor: opportunity

        Jo a ještě k té zelenině – my samozřejmě bereme i jinou, ale do polívky – vývaru jde tahle. Je krájená najemno – jullien, to děti sní, kostky už ne, ty nechávají na talíři.

        • Autor: zuza

          Opportunity – podle Vašich dotazů by mě zajímalo, kolik vaříte porců a kolik máte pracovnic nebo úvazků.

          • Autor: opportunity

            Porcí 110, úvazky hl. kuchařka 1, pomocná 0,8, pracovnice na mytí 0,5. Malá škola.

    • Autor: moll

      opportunity, mě by zajímalo, kde takový začátečník jako Vy bere tolik času, že se zapojuje do všech debat????

      • Autor: opportunity

        Většinu jsem psala v neděli 🙂 a ve škole jsem déle, než mám pracovní dobu.

    • Autor: Alena II.

      Jsme velká škola a všechny polévky děláme z čerstvé zeleniny. Mraženou používáme jen koncem jara,kdy je nedostatek čerstvé zeleniny.
      Z prášku neděláme nic, jen ve velmi omezené míře používáme vývary. Vaříme pro všechny věkové kategorie od MŠ, přes ZŠ, střední školu až po dospělé.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se