Přeskočit na obsah

potvrzení od lékaře

  • Autor: Lenka

    potvrzení od lékaře
    Dobrý den,
    prosím požadujete potvrzení od lékaře pro děti MŠ že nemá alergii, nebo stačí čestné prohlášení rodiče. U nás to bylo zavedeno dávno před tím než jsem nastoupila, tudíž jsem to neřešila ale dětská lékařka už to odmítá potvrzovat.

    Děkuji Lenka V.

    • Autor: Manka

      Na přihlášce ke stravování mám kolonku alergie. Tam mi rodič napíše, pokud dítě má alergii. Potom teprve žádám potvrzení od lékaře. Opačný postup je zbytečný.

      • Autor: Jana D.

        Dobrý den, máme stejně jako Manka. Až pokud dítě má nějaké dietní omezení, žádám potvrzení od lékaře.

    • Autor: ivka6

      Pokud rodiče žádají při přijetí dítěte nějaké zvláštnosti při stravování (ve vyhlášce o předškolním vzdělávání) je , že zákonný zástupce dohodne s ředitelem délku pobytu dítěte a rozsah stravování, pokud je přítomno, odebere vždy), s odvolávkou na naši vyhlášku, v naší vyhlášce je možnost dietního školního stravování za určitých podmínek, a jedna z nich je potvrzení lékaře (výčet lékařů), kteří pro potřeby vydají (někdy už do přihlášky do MŠ, je to zdravotnická služba za úplatu, hradí rodič jako jakékoliv jiné potvrzení od lékaře, cca 200-500 Kč). Za úplatu potvrdí i dietní jídelníček , hradíme z provozu.

    • Autor: Rýšanek

      Dobrý den,
      chtěla bych se zeptat jestli musí mít mateřská škola zpracovanou kalkulaci stravného i když nemá žádné cizí strávníky. A jak často se musí aktualizovat kalkulace.

      Děkuji za odpověď.

      • Autor: Pepča

        Ano má. Počítám každý rok.

        • Autor: Jana D.

          Dobrý den, tomu úplně nerozumím. Proč musím mít kalkulaci pro cizí strávníky a přitom žádné nemám. Prosím o vysvětlení. Děkuji

          • Autor: Pavel Ludvík

            Kalkulaci nemáte pro cizí strávníky, máte ji pro sebe, abyste věděla, jaké máte celkové náklady na oběd. Tuto cenu pak použijete např. když doúčtováváte stravné za neodhlášené obědy v době nemoci, když u vás obědvá kontrola z KHS apod.

          • Autor: Jana D.

            Pokud nemám doplňkovou činnost, tak přeci u nás nemůže obědvat další lidé jako kontrola z KHS atd. Ten oběd jim přeci dát nemůžu.

    • Autor: nenad

      Jak to řešíte , když vaříte cca 1000 obědů pro 4 školy.

      • Autor: Zalka

        Příležitostně může, právě za celkové náklady. Pokud je to jednou za čas, nejeví to známky podnikatelské činnosti, ke které potřebujete živnostenské oprávnění a doplňkovou činnost. Podnikání je totiž pravidelně se opakující činnost za účelem zisku, vy tou kalkulací můžete pokrýt pouze náklady na 1 oběd. V doplňkové činnosti už nesmíte být ztrátoví.

    • Autor: zuja

      Dobrý den, prosím jak to děláte s dětmi alergiky? Mám ve dvou školkách čtyři děti s ruznými typy alergií, není v našich možnostech jim stravu připravit. Jídlo jim tedy nosí rodiče, my pouze ohříváme. Rodiče hradí pouze pitný režim. Je to správné? Přijde mi, že to každá školka řeší jinak. Jak je to správně? Děkuji moc

    • Autor: ivka6

      Vážená kolegyně, ve vyhlášce o školním stravování je prozatím příprava diet jako možnost, ne povinnost, takže pokud bylo dítě přijato ke vzdělávání, ředitelka je povinna vytvořit podmínky ke vzdělávání a ke školským službám. Donáška stravy na základě smlouvy s rodiči je možná, když nemůžete připravovat z provozních, personálních a jiných objektivních důvodů diety lékařem(výčet možných ve vyhlášce) potvrzené. Nejedná se o školní stravování, nezahrnuje se vám do počtu zapsaných dětí do rozpočtu..

      • Autor: Valentýna

        Paní ale píše o alergii, ne o dietě.

        • Autor: zuja

          Takže nemáme učtovat ani ten pitný režim, když ho tady mají a vyuzívají. A jídlo , jejich donesené nemužu uchovávat v kuchyni a kuchařky ho nesmí vydávat? Omlouvám se za dotazy ale jsem dva měsíce nová a řešíme to tady. Nemohl by jste mi poslat odkaz přesně na tu vyhlášku, kde je to stanovené? Moc Vám děkuji

        • Autor: zuja

          Jedná se o alergii na lepek a kravské mléko.

          • Autor: Radkaa

            Možná vám pomůže článek na těchto stránkách z 19. 9. 2022 – Časté dotazy k bezlepkové dietě.

          • Autor: dudek

            § 4

            Stravování dětí
            (1) Při přijetí dítěte do mateřské školy stanoví ředitel mateřské školy po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno v mateřské škole, stravovalo vždy.
            U nás máme sepsanou dohodu mezi rodiči a ředitelem o individuálním stravováním a doloženou lékařskou zprávu.
            Rodiče každý den přinesou stravu, kterou my uložíme v lednice a pak ohřejeme. Děti se nepočítají do říjnového výkazu.

          • Autor: zuja

            Moc děkuji. Náhodou ještě odkaz na číslo zakona či vyhlášky, kde je napsané, že s takovým , doma připraveným jídlem nesmí manipulovat kuchařky za běžného provozu ale vydávat ho mohou pouze učitelé mimo kuchyně? Děkuji všem

          • Autor: Valentýna

            To si napište do HACCPU sami. Pokud bude, přeháním – dóza olízané od psa a kočky z domácnosti, tak si to pak dáte do vaší čisté mikrovlnky? To asi ne.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se