Přeskočit na obsah

Povinnost se stravovat

  • Autor: vlasta

    Povinnost se stravovat
    Podle jakého právního předpisu jsou pracovnice ŠJ povinny odebírat stravu ze ŠJ ?

    • Autor: Hana

      Re: Povinnost se stravovat
      Podle vyhlášky Ministerstva financí 430/2001 Sb.,§ 3 odst 9.

    • Autor: Hana

      Re: Povinnost se stravovat
      Podle vyhlášky Ministerstva financí 430/2001 Sb.,§ 3 odst 9.

    • Autor: Hana

      Re: Povinnost se stravovat
      Podle vyhlášky Ministerstva financí 430/2001 Sb.,§ 3 odst 9.

    • Autor: Ilona

      Re: Povinnost se stravovat
      Zatím platí pro příspěvkové organizace zřizované obcí nebo krajem nařízení vlády č. 137/1989 Sb., o závodním stravování, povinnost se stravovat řeší § 9. Vyhláška č. 430 platí pouze pro státní příspěvkové organizace.

    • Autor: Ilona

      Re: Povinnost se stravovat
      Zatím platí pro příspěvkové organizace zřizované obcí nebo krajem nařízení vlády č. 137/1989 Sb., o závodním stravování, povinnost se stravovat řeší § 9. Vyhláška č. 430 platí pouze pro státní příspěvkové organizace.

    • Autor: Ilona

      Re: Povinnost se stravovat
      Zatím platí pro příspěvkové organizace zřizované obcí nebo krajem nařízení vlády č. 137/1989 Sb., o závodním stravování, povinnost se stravovat řeší § 9. Vyhláška č. 430 platí pouze pro státní příspěvkové organizace.

    • Autor: Renda

      Re: Povinnost se stravovat
      Zeptala jsem se na MFCR, kdy vyjde vyhláška o závodním stravování.
      Odpověď z Ministerstva financí: Vyhláška k novele zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů,ve znění pozdějších předpisů, je v současné době ve vnitřním připomínkovém řízení.
      Vzhledem k tomu,že musí projít celým legislativním procesem, předpokládá se, že vyhl. vyjde v březnu 2005.
      Do té je třeba se řídit Nařízením vlády č. 137/ 1989 Sb., o závodním stravování.

      V právních výkladech 3/2004 www.msmt.cz: Při posuzování možností financování stravování zaměstnanců škol zřiz. státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí lze rovněž i za nové právní úpravy využít ustanovení těchto platných právních předpisů: a)…..
      b) u PO zříz. ….obcí,…- Nařízení vlády č. 137/1989 Sb.,……

      • Autor: Marie

        Re: Povinnost se stravovat
        Rendo asi špatně hledám, ale v právních výkladech 3/2004 ani 4/2004 jsem o stravování zaměstnanců nic nenašla.

    • Autor: Renda

      Re: Povinnost se stravovat
      Zeptala jsem se na MFCR, kdy vyjde vyhláška o závodním stravování.
      Odpověď z Ministerstva financí: Vyhláška k novele zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů,ve znění pozdějších předpisů, je v současné době ve vnitřním připomínkovém řízení.
      Vzhledem k tomu,že musí projít celým legislativním procesem, předpokládá se, že vyhl. vyjde v březnu 2005.
      Do té je třeba se řídit Nařízením vlády č. 137/ 1989 Sb., o závodním stravování.

      V právních výkladech 3/2004 www.msmt.cz: Při posuzování možností financování stravování zaměstnanců škol zřiz. státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí lze rovněž i za nové právní úpravy využít ustanovení těchto platných právních předpisů: a)…..
      b) u PO zříz. ….obcí,…- Nařízení vlády č. 137/1989 Sb.,……

      • Autor: Marie

        Re: Povinnost se stravovat
        Rendo asi špatně hledám, ale v právních výkladech 3/2004 ani 4/2004 jsem o stravování zaměstnanců nic nenašla.

    • Autor: Renda

      Re: Povinnost se stravovat
      Zeptala jsem se na MFCR, kdy vyjde vyhláška o závodním stravování.
      Odpověď z Ministerstva financí: Vyhláška k novele zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů,ve znění pozdějších předpisů, je v současné době ve vnitřním připomínkovém řízení.
      Vzhledem k tomu,že musí projít celým legislativním procesem, předpokládá se, že vyhl. vyjde v březnu 2005.
      Do té je třeba se řídit Nařízením vlády č. 137/ 1989 Sb., o závodním stravování.

      V právních výkladech 3/2004 www.msmt.cz: Při posuzování možností financování stravování zaměstnanců škol zřiz. státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí lze rovněž i za nové právní úpravy využít ustanovení těchto platných právních předpisů: a)…..
      b) u PO zříz. ….obcí,…- Nařízení vlády č. 137/1989 Sb.,……

      • Autor: Marie

        Re: Povinnost se stravovat
        Rendo asi špatně hledám, ale v právních výkladech 3/2004 ani 4/2004 jsem o stravování zaměstnanců nic nenašla.

    • Autor: Barča

      Re: Povinnost se stravovat

    • Autor: Barča

      Re: Povinnost se stravovat

    • Autor: Barča

      Re: Povinnost se stravovat

    • Autor: Barča

      Re: Povinnost se stravovat
      Pokus po druhé:

      Všem svým kolegyním přeji krásné poledne. Zajímá mě, jak je to v současné době, podle nového zákona a vyhlášky, s povinností se stravovat, a zda se toto vztahuje i na pracovnici ve školní výdejně. Poradí mi někdo?

      Ještě má poznámka k platovým podmínkám ve školství.
      Jsem stejného vzdělání jako převážná část pedagogů školy, ale rozdíl mezi mnou a mými rovnicemi už dosahuje takřka 40% platu. A rozhodně bych neřekla, že má práce je méně náročná…
      A co říkáte na nový dárek pro naše pedagogy ve formě 12 dnů na samostudium. Samozdřejmě placené a bez podložení. I když, při pobíhání po hypermarketech se člověk také vzdělá…
      Zdravím. B.

      • Autor: věříšová

        Re: Povinnost se stravovat
        v předchozích odpovědích najdete, na základě čeho je povinen pracovních podílející se přímo na přípravě stravy uhradit cenu jednoho oběda. V připravené vyhlášce o závodním stravování bude toto ustanovení také. Co se týká pracovnice výdeje.: zqajistíte, že se při výdeji sama nenají?

      • Autor: Hanka

        Re: Povinnost se stravovat
        Barčo, také si myslím , že ved.š.j.se středním vzděláním by se měla rovnat minimálně platu učitelce v m.š. , u nás se to snažíme řešit přes
        ODBORY , chceme být zařazeny dle stejné tabulky
        jako pedagogové. Myslím tím všechny nepedagogic.
        pracovníky. Myslím si, že v porovnání s učitelkami je naše práce více odpovědná. No né ? Tak také
        bojujte, ale jinak to asi nepůjde než přes ty odbory.
        Máte je na zařízení ? tak je zřiďte , čím nás bude víc tak to bude lepší a budeme mít větší úspěch, za to to snad stojí ne ? Barčo prosím odpověz. Hanka

    • Autor: Barča

      Re: Povinnost se stravovat
      Pokus po druhé:

      Všem svým kolegyním přeji krásné poledne. Zajímá mě, jak je to v současné době, podle nového zákona a vyhlášky, s povinností se stravovat, a zda se toto vztahuje i na pracovnici ve školní výdejně. Poradí mi někdo?

      Ještě má poznámka k platovým podmínkám ve školství.
      Jsem stejného vzdělání jako převážná část pedagogů školy, ale rozdíl mezi mnou a mými rovnicemi už dosahuje takřka 40% platu. A rozhodně bych neřekla, že má práce je méně náročná…
      A co říkáte na nový dárek pro naše pedagogy ve formě 12 dnů na samostudium. Samozdřejmě placené a bez podložení. I když, při pobíhání po hypermarketech se člověk také vzdělá…
      Zdravím. B.

      • Autor: věříšová

        Re: Povinnost se stravovat
        v předchozích odpovědích najdete, na základě čeho je povinen pracovních podílející se přímo na přípravě stravy uhradit cenu jednoho oběda. V připravené vyhlášce o závodním stravování bude toto ustanovení také. Co se týká pracovnice výdeje.: zqajistíte, že se při výdeji sama nenají?

      • Autor: Hanka

        Re: Povinnost se stravovat
        Barčo, také si myslím , že ved.š.j.se středním vzděláním by se měla rovnat minimálně platu učitelce v m.š. , u nás se to snažíme řešit přes
        ODBORY , chceme být zařazeny dle stejné tabulky
        jako pedagogové. Myslím tím všechny nepedagogic.
        pracovníky. Myslím si, že v porovnání s učitelkami je naše práce více odpovědná. No né ? Tak také
        bojujte, ale jinak to asi nepůjde než přes ty odbory.
        Máte je na zařízení ? tak je zřiďte , čím nás bude víc tak to bude lepší a budeme mít větší úspěch, za to to snad stojí ne ? Barčo prosím odpověz. Hanka

    • Autor: Barča

      Re: Povinnost se stravovat
      Pokus po druhé:

      Všem svým kolegyním přeji krásné poledne. Zajímá mě, jak je to v současné době, podle nového zákona a vyhlášky, s povinností se stravovat, a zda se toto vztahuje i na pracovnici ve školní výdejně. Poradí mi někdo?

      Ještě má poznámka k platovým podmínkám ve školství.
      Jsem stejného vzdělání jako převážná část pedagogů školy, ale rozdíl mezi mnou a mými rovnicemi už dosahuje takřka 40% platu. A rozhodně bych neřekla, že má práce je méně náročná…
      A co říkáte na nový dárek pro naše pedagogy ve formě 12 dnů na samostudium. Samozdřejmě placené a bez podložení. I když, při pobíhání po hypermarketech se člověk také vzdělá…
      Zdravím. B.

      • Autor: věříšová

        Re: Povinnost se stravovat
        v předchozích odpovědích najdete, na základě čeho je povinen pracovních podílející se přímo na přípravě stravy uhradit cenu jednoho oběda. V připravené vyhlášce o závodním stravování bude toto ustanovení také. Co se týká pracovnice výdeje.: zqajistíte, že se při výdeji sama nenají?

      • Autor: Hanka

        Re: Povinnost se stravovat
        Barčo, také si myslím , že ved.š.j.se středním vzděláním by se měla rovnat minimálně platu učitelce v m.š. , u nás se to snažíme řešit přes
        ODBORY , chceme být zařazeny dle stejné tabulky
        jako pedagogové. Myslím tím všechny nepedagogic.
        pracovníky. Myslím si, že v porovnání s učitelkami je naše práce více odpovědná. No né ? Tak také
        bojujte, ale jinak to asi nepůjde než přes ty odbory.
        Máte je na zařízení ? tak je zřiďte , čím nás bude víc tak to bude lepší a budeme mít větší úspěch, za to to snad stojí ne ? Barčo prosím odpověz. Hanka

    • Autor: Jitka

      Re: Povinnost se stravovat
      Můžete napsat v jaké vyhlášce o samostudiu – 12 hodin je psáno? a kde to naleznu? Dík.

      • Autor: Mirís

        Re: Povinnost se stravovat
        12 hodin na samostudium ped.prac.p je dáno v§24 odst.7 zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.

    • Autor: Jitka

      Re: Povinnost se stravovat
      Můžete napsat v jaké vyhlášce o samostudiu – 12 hodin je psáno? a kde to naleznu? Dík.

      • Autor: Mirís

        Re: Povinnost se stravovat
        12 hodin na samostudium ped.prac.p je dáno v§24 odst.7 zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.

    • Autor: Jitka

      Re: Povinnost se stravovat
      Můžete napsat v jaké vyhlášce o samostudiu – 12 hodin je psáno? a kde to naleznu? Dík.

      • Autor: Mirís

        Re: Povinnost se stravovat
        12 hodin na samostudium ped.prac.p je dáno v§24 odst.7 zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.

    • Autor: evelína a

      dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli se jako učitelka mš musím také ve školce stravovat.má toto nařízení nějakou oporu v zákoně? děkuji za odpověď

      • Autor: ved.3

        V žádném případě nemusíte.

        • Autor: Radkaa

          Nemusíte, ale také byste si neměla vybírat jenom drahé obědy. Pokud se nechcete stravovat vůbec, nemusíte, nebo tak nějak přiměřeně.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se