Přeskočit na obsah

pracovní náplň

 • Autor: mates

  pracovní náplň
  Dobrý večer, jako jedna (doufám že z mála) nemám v práci přístup na internet, tak to doháním po večerech doma. To však není to, co mě momentálně trápí. Pracuji jako vedoucí ve školní jídelně ZŠ, vaříme i pro MŠ – pro ně jídlo chystáme a dovážíme a taky VHČ – celkem asi 430 strávníků. Nové vedení přišlo s nápadem, že když máme v kuchyni pračku – budeme prát prádlo nejen pro potřeby kuchyně, ale pro celou školu a já bych to měla dělat o prázdninách v rámci náhradní práce. Podotýkám, že o prázdninách první dva týdny vaříme pro MŠ a ten třetí týden dávám dokupy papíry a uzávěrku. Poslední 2 týdny se chystáme na provoz. Tak by mě zajímalo, jestli nám to může někdo nařídit, protože si myslím, že do pracovní náplně mé ani kuchařek to asi nepatří. Co dělat???

  • Autor: jiti

   Re: pracovní náplň
   A kde máte tu pračku? Jestli v prostorách kuchyně, tak tam cizí prádlo nemá co dělat, nehledě na to, že kuchařky nejsou pradleny, ať si koupí svoji pračku a perou jim to uklízečky.

   • Autor: mates

    Re: pracovní náplň
    Pračku máme v prostorách kuchyně, je to místnost uzpůsobená pro praní a žehlení pracovních oděvů. Kuchařkám se předtím vozilo oblečení do prádelny, ale v rámci úspor jim bývalý ředitel koupil pračku a praní jejich oděvů se bralo jako náhradní činnost za volno o prázdninách, tolik dovolené jako pedagogové nemáme. Nové vedení tu úsporu chce dovést k dokonalosti a využít školní kuchyň (nebo zneužít???) k praní čehokoliv ve škole – včetně karimatek, které půjčuje zaměstnancům na dovolenou. Kuchařky by to praly přes rok a já o těch prázdninách – prý. Tak nevím, co s tím.

    • Autor: Alena

     Re: pracovní náplň
     Obraťte se na hygienu, zda je přípustné v prostorách školní jídelny prát cokoliv jiného, co se netýká provozu kuchyně.
     Já se domnívám, že nikoliv.

     • Autor: Aleš jiný

      Re: pracovní náplň
      Typický přístup některých zaměstnanců, kteří věnují 10x více energie vysvětlování proč něco nejde, než aby zlomek věnovali přemýšlení nad tím aby to šlo. Takových příspěvků je tu víc, samé nářky co všechno vedení a ředitelé si dovolují chtít….
      Je přece jen správné, že vedení se snaží maximálně využít personál i zařízení a co nejvíce ekonomizovat provoz jídelny.

     • Autor: Alena

      Re: pracovní náplň
      Pane Aleši jiný, dovoluji si Vám oponovat:
      máme automatickou pračku umístěnou mimo prostor
      kuchyně ( je umístěna v suterénu) a prali jsme v ní i záclony ze školy nebo co bylo potřeba. Také to pro mne bylo ekonomické. Po návštěvě hygieny jsme dostali přísný zákaz. Nejen, že pračku musíme mít uzavřenou ve zvláštní místnosti(byla ve výklenku místnosti, kde se i sušilo a žehlilo vyprané prádlo), ale museli jsme uvedený výklenek obezdít a uzavřít dveřmi. Takže není všechno jen v neochotě vedoucích nebo personálu školní jídelny.

     • Autor: Aleš jiný

      Re: pracovní náplň
      To co jsem napsal přirozeně platí za předpokladu, že pračka je zcela provozně i stavebně oddělena od kuchyně. tj,. v samostatné místnosti se samostatným vchodem. Což si myslím není tak složité zajistit. Problém je spíše skutečně v ochotě personálu. Na jedné straně nářky na nízké platy, na druhé cokoliv nadřízení chtějí jakoby navíc se odmítá s poukazem na náplň práce. Postoj, kdy si dotyční nevidí na špičku nosu, protože si ti lidé neuvědomují, že jídelna jim dává práci a mají mít sami trochu snahy, aby fungovala co nejlépe a nejdéle. Protože co si budeme povídat vývoj nezadržitelně spěje k rušení samostatných školních jídelen a převedení stravování do rukou velkých soukromých caterignových firem, jak se to už děje v nemocnicích a pod. Takže trochu jedovatě zvolám bojujme za to abychom nemusel udělat ani o krok více, než máme v náplni práce a dávejme argumenty ke zrušení školní jídelny z tzv. ekonomických důvodů a pak naříkejme, že nemáme práci….

     • Autor: Alena

      Re: pracovní náplň
      Pane Aleši, jistě máte pravdu. Problém spočívá ale v něčem jiném a to jsou neustále se zkracující úvazky ve školních jídelnách.Při stejném počtu uvařených obědů za stejné peníze, ale s menším počtem pracovnic musejí na kuchyních zvládat daleko více práce. Moje kuchařky například kromě svojí pracovní náplně vaří ještě pro několik dětí různé diety ( např. bezlepkovou, alergie na mléko a vejce, máme tu několik diabetiků) a to by jak dovídám z reakcí některých mojich kolegyň také mohly odmítnout. V rámci různých školních akcí připravujeme pohoštění a to všechno zadarmo.
      Když Vám ještě někdo onemocní, tak doslova nevíte kam dřív a to nikoho nezajímá. Oběd musí být v poledne uvařený. A pokud takto vytíženým ženským, a věřím, že to není jenom u nás, někdo nařídí, aby ještě dělaly pradleny, nedivte se, že se tomu brání. ( I když u nás jsme dřív dělaly i ty pradleny a uklízečky potom prádlo žehlily-)

     • Autor: eva kalinová

      Re: pracovní náplň
      měla jsem pračku na kuchyni a prala pouze prádlo z kuchyně.Po návštěvě hygieny jsem ji musela odstranit do sklepa.Špinavé prádlo nesmí být v kuchyni skadováno ani dodatečně bráno na kuchyň k praní!i

    • Autor: Evča 1

     Re: pracovní náplň
     A hygiena s tím souhlasí, že perete prádlo v kuchyni? To se divím.

  • Autor: pave

   Re: pracovní náplň
   Pračka ve školní jídelně nemá co dělat, žádná kuchařka ani pracovnice provozu natož vedoucí školní jídelny nemá v pracovní náplni praní prádla, tudíž ředitel nemůže praní prádla nebo čehokoli jiného nařídit jako náhradní práci pro personál kuchyně.Samozřejmě může nařídit náhradní práce ale v rámci pracovního zařazení dle pracovní smlouvy a musí být dodržena pracovní náplň. Z toho vyplývá, že ani kuchařce nemůže být nařízen úklid zařízení, jelikož úklidové práce nemá v pracovní náplni.Nelze ani na dobu prázdnin u pracovnic školních jídelen vystavit novou pracovní smlouvu na pracovní zařazení uklízečka!

  • Autor: Mates

   Re: pracovní náplň
   Dobrý večer, děkuji všem za příspěvek a reakci v diskusi, zařídím se podle toho, zadám dotaz na hygienu a uvidím. Přeju hezký večer!

   • Autor: olina

    Re: pracovní náplň
    Prosím pěkně podělte se s námi o odpověď z hygieny. Je nás určitě více které to zajímá a bylo by jednoduší přečíst si to zde, než se obracet každá vzlášť na hygienu. Děkuji

  • Autor: Kena

   Re: pracovní náplň
   Tak si čtu po čase portál jídelen: u nás máme pračku v oddělené místnosti spolu s výlevkou a škrabkou. Kuchařky perou prádlo práškem mnou zakoupeným, rozvěsí na stojan a žehlí ho v úklidové komoře. To vše v úvazku kuchařek.
   V pracovní náplni tuto práci uvedenou nemají.
   Přesto se tím nemohu „zaobírat“, když vím, že rozpočet stačí tak tak na základní mzdu mých starších kuchařinek.

  • Autor: sefik

   Re: praní prádla
   Po přečtení článku“doporučuji promluvit si , ředitel s pracovnicemi ,kdo bude chtít po pracovní době praní prádla papř.na dvě hodiny denně a ktomu určit plat.A je vše vyřízené.Tak to funguje.

  • Autor: sefik

   Re: praní prádla
   Po přečtení článku“doporučuji promluvit si , ředitel s pracovnicemi ,kdo bude chtít po pracovní době praní prádla papř.na dvě hodiny denně a ktomu určit plat.A je vše vyřízené.Tak to funguje.

  • Autor: mates

   Re: pracovní náplň
   Takže zdravím, dnes jsem se informovala na hygieně a situace je následující: i když pračku máme v místnosti stavebně oddělené od prostor kuchyně a skladů je nepřípustné prát při provozu cokoli jiného než prádlo z kuchyně. Vyjímku nám udělí pouze o prázdninách (ať už zimních či letních) a to za předpokladu, že se bude prát pouze bílé prádlo a po vyprání těchto věcí se pračka musí zapnout na program (bez prádla) aby se vyčistila. A ještě k panu Alešovi – mé kuchařky tráví v práci 8 hodin denně, které si opravdu odpracují narozdíl od uklízeček, které mají také 8 hodinový úvazek, ale za 4 hodiny jdou domů. Myslím si že nejsme žádní rebelové, ale štípat dříví na sobě taky nenecháme! Znáte to přísloví o podaném prstu???

   • Autor: Jája

    Re: pracovní náplň
    Ano, to mě také fascinuje (ta pracovní doba uklízeček). Navíc u nás v jídelně má jedna být, ale není (uklízí kdesi na škole) a kuchařky uklízejí vše samy. Jak říkal Aleš výše, navíc a pro dobrý pocit. Peníze za to bere samozřejmě uklízečka. Jenže jsme ve státním sektoru, co čekáme? Spravedlivou odměnu? 😉

  • Autor: Jana

   Re: pracovní náplň
   Taky jsme dříve prali prádlo. Pak se snižovaly úvazky a tak jsem si našla firmu, která nám pere.Panu řediteli se to moc nelíbí, protože to něco stojí. Ale když se domluvíte asi není problém.Ale neznám ředitele, který by přidal peníze na mzdy kuchařkám třeba i za praní z rozpočtu co má pro pedagogy.V té hromádce co má pro kuchyň tam za praní není ani kačka.A proč dělat něco zadarmo. Už vaříme navíc dvě jídela na výběr. To nám tady žádná vyhláška neukládá.O tom kdo dostává na vaření pro zaměstnance ani nemluvím. Tak ať nikdo neříká, že my nejsme ochotné dělat něco na víc. Když učitel supluje hodinu navíc tak je ta to taky zaplacen a pěkně. A kde je jejich 8 hod. na pracovišti. Já bych taky mohla dělat jídelníček doma. Ale nenaříkám, jen mě nadzvedává – že neděláme nic navíc.- Hezký den! a radost z práce!

  • Autor: mates

   Re: pracovní náplň
   Tak s penězma na školní jídelnu mám taky „dobrou“ zkušenost – nejen že jsme nedostaly v kuchyni vše, co jsme měly dostat. A praní prádla do toho nepatřilo. Pan ředitel (už bývalý) si zapomněl požádat o peníze na školní klub a tak jednoduše vzal 28000 z ročního rozpočtu jídelny a zaplatil vychovatelky klubu. Pro pana Aleše : to není nářek, ale pouhé konstatování věci již minulé.

   • Autor: Alena

    Re: pracovní náplň
    No tedy to je hrůza, jde mi mráz po zádevh, fakt… nekecám.

  • Autor: IVANA

   Re: pracovní náplň
   Jak vidím, jsme na tom všechny stejně. Nám když se přišel představit nový pan ředitel, tak nám řekl, že u něj na prvním místě ve škole jsou děti, pak učitelé a nakonec kuchařky a uklizečky. A že to myslel vážně jsme se už mnohokráte přesvědčily.

  • Autor: elen

   Re: pracovní náplň
   Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem řešíte nemoc nebo dovolenou kuchařky, jestli i u vás zastupuje hospodářka personál v kuchyni?Mám úvazek 0,5 hospodářka a 0,5 účetní a ekonom a žádnou zastupitelnost mojí osoby, při představě , že budu trávit čas ještě v kuchyni jdou na mně mdloby.

   • Autor: Evča 1

    Re: pracovní náplň
    Pokud chybí jeden den, tak se dá upravit JL. Při delší nepřítomnosti nevaříme teplé večeře. Když je potřeba, nezbývá než zaskočit a pomoci. A svoji práci pak dohánět po odpolednech a večerech.

  • Autor: Věra

   Re: pracovní náplň
   Pokud chybí síla v kuchyni jeden den tak nstoupím na její místo já, ale pokud je to déle, tak bereme brigádu. Svou práci si musím samozřejmě dodělat a nic za to nemám.

  • Autor: evka

   Re: pracovní náplň
   Dobrý den! něco málo k příspěvku zástup nemocné. V naší Š.J. 240 strávníků + MŠ jsem zatím nikdy žádnou brigádu na záskok nepřijala i když byla kuchařka nemocná třeba i měsíc. Podle potřeby jsem zaskakovala já jako vedoucí. S novou pracovní sílou jsou jen problémy – než jí ve všem poučíte BOZP a jiné – než se naučí co má pořádně dělat, tak spíš víc překáží než pomůže. A máme tak dobrou pani ředitelku, že peníze ušetřené za nemoc rozdělí do kuchyně. A to je pro kuchařky příjemnější než někoho zaučovat.

   • Autor: ivča

    Re: pracovní náplň
    A kolik máte kuchařek?Já si nedovedu představit vařit měsíc bez zástupu,když někdo potřebuje dovolenou na 1-2 dny,přizpůsobím jídelníček,ale na delší dobu nejdou vařit jen jednodušší jídla.A taky bych měla strach,aby si někdo nemyslel,že když to jde měsíc bez 1 síly,půjde to pořád.S pozdravem Ivča.

    • Autor: Evča 1

     Re: pracovní náplň
     Také jsme při dlouhodobé nemoci kuchařky zaskakovaly jak se dalo, měnily JL, na brigádnici nebyly peníze, … a nakonec?, VŠAK TO ZVLÁDÁTE!, tak mi jednu kuchařku propustili. A nějaká koruna navíc? NEJSOU PENÍZE: Když mi omarodí některá z děvčat, tak už nezbývá než vzít výpomoc, a tak beru tu propuštěnou kuchařku.

  • Autor: kleopatra

   Re: pracovní náplň
   Ano, podáte jim prst a chňapnou celou ruku aneb za dobrotu na žebrotu. Všeho moc škodí, i přílišná snaha. Chápu vás v tom, že papírování, hledání vhodného zaměstnance, jeho proškolení, vstupní prohlídka apod. jsou dosti nepříjemné záležitosti. Ale určitě je to méně namáhavé, než se několik dní honit a dodělávat svoji práci po pracovní době. Vaši práci za vás nikdo neudělá. A pokud máte na pracovišti jen 2 kuchařky, tak je to přímo neúnosné. A když dojde na peníze – vedení se nepředá. Já se jen modlím, aby byly moje 2 holky zdravé. Někdy si připadám jak nějaký krkavec a napadají mě nemorální myšlenky, když si děvčata stěžují na zdravotní problémy. Naštěstí se ovládám.

  • Autor: evka

   Re: pracovní náplň
   Odpověď na zástup při nemoci. Mám čtyři kuchařky + já jako vedoucí. Co se týče vytíženosti kuchařek je zase dobré někdy aby přidaly. Když si začnou stěžovat tak odpovm – když máte čas si jít skoro každou hodinu na cigaretu a kafe , tak není ještě tak zle. Je pravda, že i já musím někdy být celou směnu zapojená i já a pak to dohánět.

   • Autor: Evča 1

    Re: pracovní náplň
    Nevím, ale u mě kočky nemají čas chodit kouřit. A kávu si dají jen ráno, jak připraví snídaně a svačiny a založí si základy. A není to tím, že bych jim stála za zády, už jsou tak naučené, že jak mají trochu času, tak uklízí kuchyň. 🙂

  • Autor: ajak

   Re: pracovní náplň
   Souhlasím s podaným prstem.Bohužel u nás to tak dopadlo.450 jídel(snídaně,svač,.oběd.,svač.večeře)
   téměř3roky nám chybí 3kuchařky.Nikoho to nezajímá,hlavně že jídla spadnou každé ráno v 8hodin z rampy.Na celý provoz,raní+odpolení,soboty,neděle,svátky….mám jen 2kuhařky a 2pomocná síly.Jedeme jak motorové myši,nikoho to nezajímám,až chcípnem tak možná někdo někde řekne“ tam byl problém…??“Čtu ,že všude okolo hledáte pracovní vytížení pro kuchařky.U nás je práce!!!!Zdravím!!

  • Autor: Nela

   Re: pracovní náplň
   Ráda bych znala reakce vedoucích školních jídelen a zaměatnanců k případné stávce učitelů. Jak to budete řešit? Připojíte se ke stávce? Děkuji za odpovědi.

  • Autor: evka

   Re: pracovní náplň
   Podařilo se mi vyřešit kouření kuchařek: Seznamila jsem je stim, že porušují zákon a může na ně přijít kontrola od zřizovatele, hygieny a školy.Na cigaretu mají nárok až po 6 odpracovaných hodinách převlečené a za plotem areálu školní jídelny. Pohrozila jsem jim snížením osobního příplatku. Přijaly to celkem v klidu – prý ušetří. Co si myslely to nevím, ale já mám problém vyřešený.Možná je to drsné, ale učinné.

   • Autor: alfy

    Re: pracovní náplň
    Tedy u Vás bych nechtěla pracovat. Mám velmi šikovné a pracovité pracovnice. Občas a tajně se sama divím, že zůstávají ve školní jídelně – za tu almužnu. Ale k věci, od rána pracují v hluku a výparech z jídel, tak opravdu nevidím problém v tom, když si jdou zapálit 2 – 3 x za směnu na čerstvý vzduch. Obvykle při té příležitosti vynáší odpad. Pro mě je důležité, jak se kuchařka v práci cítí, zda vaří v pohodě a ne abych jí ještě buzerovala, že si nemůže zapálit- když má hotovo. Můj názor.

    • Autor: marie

     Re: pracovní náplň
     plně s vami souhlasím,nemusí být jenom bič na kuchařky

  • Autor: evka

   Re: pracovní náplň
   Myslím si, že to buzerace není. Jako já tak i ony se musí někdy podrobit nepříjemným nařízením. Určitě sama dobře víte, že kolikrát musíme dělat věci, které se nám zdají zbytečné, ale jak se říká držíme hubu a krok. Píšete, že za almužnu a ještě buzerace, ale mě se nezdá 9.500.- zase tak málo. Práci mají 5minut od domu. Když si spočítáte kolik ušetří na dopravě , oblečení a hlavně času. O ostatních výhodách ani nemluvím – oběd za 8.-Kč příspěvek na dovolenou. Víte někdy by se člověk měl zamyslet jestli někřičí jen proto, že křičí ostaní jak jsme na tom špatně. Jsou lidi na tom v zaměstnání ještě huř. Provozy, kde nemají čás si dojít ani na záchod. A pracují za menší peníz. Víte někdy si myslím, že nás pálí dobré bidlo. Tím nechci nic zlehčovat. Jsou dny kdy je práce víc a kdy míň.

   • Autor: Hanan

    Re: pracovní náplň
    Jen houšť do vlastních řad. Možná by stálo za úvahu, ještě nějaké peníze pro jídelny ubrat. Na průměrnou mzdu v republice se díváme hodně zdola a ještě si budeme pochvalovat, jak se vlastně máme. Vypovídá to pouze o tom, že si neceníme vlastní práce a sami ji pokládáme za nepodstatnou. Můj názor.

   • Autor: marie

    Re: pracovní náplň
    nemyslím si že 9.500 jsou nějaké velké peníze při dnešní drahotě,asi nechodíte nakoupit,to nemluvím ,že od ledna to bude ještě horší a připadá mi,že se spíš kuchařkám ubírá,než přidává,ty výhody nějak moc velké nejsou.

    • Autor: Evča 1

     Re: pracovní náplň
     S tím souhlasím, ranní, odpolední, soboty, neděle, svátky, a za takovou výplatu. Jedna kuchařka mi odešla dělat do restaurace, upozorňuji, že jsme malé městečko, a dělá za jednou takovou výplatu co mají moje kočky teď. A za stejné hodiny.

   • Autor: Jitka

    Re: pracovní náplň
    No já koukám jako blázen, 9500 se vám zdá hodně? A jaký příspěvek na dovolenou? Já to slyším poprvé. Chuděry kuchařky, taková paní vedoucí.

   • Autor: nováček

    Re: pracovní náplň
    ..tak u vás bych teda chtěla pracovat. Já jsem na 4,5 hod vedoucí ŠJ a na 3 hod kuchařka a beru 6500 Kč. ..a oběd mám za 18 Kč a dojíždím…

  • Autor: kamila

   Re: pracovní náplň
   Moje slova, těžká fyzická práce, neustálé komentáře, u nás momentálně přestavba za provozu a kuchařky vaří, uklízejí po řemeslnících, perou si prac. oblečení a o slušné výplatě se jim může jen zdát.

   • Autor: alfy

    Re: pracovní náplň
    Evko, víte že průměrná mzda v ČR je 21 462,- Kč? Promiňte, ale podle Vás snad kuchařky žijí v jeskyni odkud vybíhají do pět minut vzdálené práce. Chodí zřejmě v pracovním oblečení rovnou domů. A asi nemusí platit bydlení, energie, jejich děti také nepotřebují žádné finance a v práci se nabaští za 8,- Kč.
    U nás tedy ne. Za obědy platíme dvacet korun, nebydlíme 5 minut od práce – musíme tedy dojíždět a na to dojíždění se musíme slušně obléci, obouti, koupit si jízdenku…. A vůbec se nám nelíbí pracovat za méně než polovinu průměrné mzdy. Jsme totiž absolventky středních škol a nebo jsme vyučené a svou práci, jak si sebevědomě myslíme, děláme dobře. A proto možná dost těžko neseme, když někdo naši práci degraduje stejně, jako vy práci Vašich podřízených. Promiňte, ale nechala jsem se trochu unést – snad jen rada: chovejte se ke svým kuchařkám stejně, jak by jste očekávala, že se k Vám mají chovat Vaši nadřízení …
    Hezký večer

  • Autor: evka

   Re: pracovní náplň
   Koukám, že jste se do mě pořádně pustily.Nevím v které školní jídelně pracují v sobotu a neděli, ale u nás se pracuje od pondělí do pátku. od 6-14.30hod. O letních prázdninách máme 5 týdnů dovolené . To,že nedostáváte na dovolenou je věc kolektivní smlouvy. Možná, že máme každá jiný názor na své potřeby asi proto, že jsem z vesnice. Psala jsem, že nic nezlehčuji je pravda, že od nového roku bude hůř. Co se týče výše výplaty – všechny kuchařky jsou bez vyučení v oboru. Jedna do konce pouze ze základním vzděláním.Myslím si, že toto téma je nevyčerpatelné a proto končím z mé strany s touto diskusí. Asi budeme mít každá svou pravdu, protože každé pracoviště má své podmínky. Píšete, jak jsou kuchty někdy vytížené, ale pokud jde jak se říká do tuhého nikdy jsem je nenechata v nouzi a i na úkor své práce jím pomáhám. S výdejem, mytím nádobí i úklidem. Ony pak jsou domů a já tu sedím a doháním.

   • Autor: Hanan

    Re: pracovní náplň
    Z vašeho posledního příspěvku je jasně znát, jak si svých lidí vážíte.Nejsou vyučené v oboru a jedna má dokonce jen základní vzdělání – pro vás tudíž neplnohodnotné kuchařky . A asi ani ty by u vás neobstály, protože pojem kuchta, tak jak jste ho použila ve svém příspěvku, rozhodně není lichotivý.

   • Autor: jaja

    Re: pracovní náplň
    Nezlobte se ,ale podle mého názoru z vašich komentářů nemám dobrý pocit…. vždy mi vadilo a vadit bude podce’nování práce jako takové, rozdělování lidí podle vzdělanosti,,,, oč je víc vyučená kuchařka kuchařkou než nevyučená….. jsem vedoucí 5 pracovnic a nerozděluji je podle vzdělání – ve svých měřítcích… asi jste se nepřesně vyjádřila..a jestli je to tak, jak píšete, je mi vašich děvčat líto.. no a jestli jste z vesnice – jaký je rozdíl mezi vedoucí z vesnice a z města…. nechápu

  • Autor: Paja

   Re: pracovní náplň
   Dobrý den. Odpovídám, protože mě komentář paní „evky“ pobouřil. Můj nazor je, že i kuchařky jsou lidi a není nutno s nimi jednat s bičem v ruce. Samozřejně záleží na charakteru vedoucího !!!! U nás je už šest let kolektiv, který si pomáhá jak může, se samozřejmostí pomocné síly vaří i kuchařky myjí nadobí a uklízejí. Pereme si prádlo a naši pračku používá i manželka školníka na soukromé prádlo i deky. Kontrola pračky a následné vypláchnutí bubnu děláme automaticky. Vaříme dvě jídla pro 300 dětí a 30 jiných strávníků, kteří se prý podle tabulek nepočítají do celkového počtu obědů. Na dovolenou během roku nemáme nárok. Plat 9500 hrubého bez jakékoli odměny ani osobní ohodnocení, odůvodnění: škola musí šetřit. Ovšem ne na výletech a pohoštění pro učitele během roku. Jsou u nás i závažnější věci, co musíme každý den řešit. Přesto si práce vážíme i když nás vyčerpává, ale snažíme se, aby naše obědy měly u strávníků úspěch, což se nám daří.

   • Autor: Alena II.

    Re: pracovní náplň
    Omlouvám se, že odbočuji od tématu, ale s tím praním osobního prádla paní školníkové – to snad nemyslíte vážně! To jste dopustila? Chtěla bych vidět, co by na to řekl hygienik, vždyť je to nepřípustné.

    • Autor: paja

     Re: pracovní náplň
     Jsem kuchařka a s kolegyněmi jsme proti tomu dost dlouho a ostře vystupovaly. Bohužel bezvýsledně. Takových věcí je na naší škole více a vysloužily jsme si jen přezdívku „uřvané kuchařky“, kterým stále něco vadí. Je to boj s větrnými mlýny. Vedoucí jídelny a vedení školy má vždycky pravdu.

  • Autor: ELKO

   Re: pracovní náplň
   Zdravím a přeji pevné nervy.Měli jsme také pračku v prostorách u kuchyně a prali si utěrky kdysi dávno a přišla hygyena , pračka musela pryč.

  • Autor: petraverna

   Re: pracovní náplň
   U nás pere uklízečka,máme takovou benevolentní pani ředitelku,že si uklízečka vy pere své prádlo a v pracovní době si ho jde domu pověsit i takto se dají čerpat peníze ze školství.

  • Autor: cindy

   Re: pracovní náplň
   K příspěvku paní Evky- vás bych chtěla mít doma za rámečkem.Chudáci kuchařky s takovou vedoucí.
   Vždyť snad ani míň už mít nemůžou a vy jste snad přesvědčená ,,jakou krásnou mají výplatu.A pokud vím, mají nárok na svačinu a oběd, jsem sice proti kouření, ale určitě to kuchařkám nezakazuji. Když má chvilku / a těch rohodně moc není /, tak si zakouří. Těch pár minut si alespoň oddychne, protože práce je určitě víc jak dost. Sice už nechcete diskutovat , ale měla byste se nad sebou zamyslet

  • Autor: jolana

   Re: pracovní náplň
   Dobrý večer,k pračce na pracovišti.U nás si paní vedoucí stravování nosí prát prádlo s domova no ale to nestačí její manžel pracuje někde v restaurací a tak nosí i jeho,aby ušetřila za vodu elektřinu atd. Taky si stěžujete na malé platy jako vedouci stravování,Naše si poradila prodáva obědy za hotové peníze.to znamená je libo oběd domů? za 24kč,doneste peníze ona dá stare stravenky a můžete si vzít obědy .Ale již nikoho nezajíma zda paní kuchařka /né kuchta/se netřepe u výdeji jestli vyjde s obědy nebo ne hlavně že má ona peníze. A co se ději na kuchyni je zodpovědná vedoucí kuchařka a ne vedoucí stavování nebo se pletu? OD převzetí zboží normování,fasování vaření a výdej potravin. Nebo to máte jinak,? děkuji a hezký večer

  • Autor: wwwww

   Re: pracovní náplň
   Vážené dámy a možná i pánové. Nezdá se Vám nefér házet takovou špínu a ničit dobrou a poctivou prácí spoustu lidí. Nemůžu někdy věřít svým očím co vše jsou lidé schopní veřejně napsat. Tento portál a diskuze by měla být k užitku a dobrou radou pro lidi, kteří se pohybujou v oblasti stravování. Uvědomujete si, že je to veřejný portál a čtou ho i lidé mimo obor?? Přemýšlejte příště když budete psát. Dík

  • Autor: renda

   Re: pracovní náplň
   Velice ráda jsem četla portál „jídelny“, ale v poslední době se zde rozvinula nechutná diskuse,
   práce v kuchyni je jedna z nejtěžších a házet špínu na druhé? Proč? Tahat „špínu“ na veřejný portál no fuj. Ještě se chci zeptat, jak budete reagovat na případnou stávku prcovníkú ve školství

   • Autor: fialka

    Re: pracovní náplň
    Víte, po dlouhé době jsem se znovu chtěla podívat do diskuse na tomto portále, ale nic nového jenom zbytečné řeči a plně s vámi souhlasím.Nemyslím si, že by kuchařky kromě svých pracovních oděvů měly prát i něco jiného.Za první něco jiného do kuchyně vůbec nepatří, za druhé, proč bychom měly srazit paty a dělat to co nám nenáleží jenom proto, že máme mít strach, že nebude práce? Tento trend stejně nezvrátíme a zadarmo dneska už nikdo nedělá.Za málo, to ano.A stávka pracovníků ve školství? Jsem člen OROS a vím, že lidi hledají odbory až jsou v průšvihu a když se zeptám, kdo pojede do Prahy, tak se mi vysmějou.A ještě se vrátím k panu Alešovi, učitelky nechcou udělat ani dozorovou hodinu bez zaplacení tak proč bysme měly jako kuchařky prát prádlo školní – já bych to viděla opravdu spíš na ty uklizečky.

  • Autor: zizi

   Re: pracovní náplň
   zdravím vsechny. Ve vasich príspevcích jsem se docitala o pracovních náplních, co v nich je a není. Zajímá me, kde se tyto pracovní náplne dají zjistit. Nikde nemohu nalézt, co do pracovních náplní kucharky a hlavne pomocné síly patrí. Dekuji za pripadnou odpoved.

  • Autor: zizi

   Re: pracovní náplň
   zdravím vsechny. Ve vasich príspevcích jsem se docitala o pracovních náplních, co v nich je a není. Zajímá me, kde se tyto pracovní náplne dají zjistit. Nikde nemohu nalézt, co do pracovních náplní kucharky a hlavne pomocné síly patrí. Dekuji za pripadnou odpoved.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se