Přeskočit na obsah

pracovní úvazky

 • Autor: R.B:

  pracovní úvazky
  Dobrý den mílé kolegyně a kolegové, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Právě mi bylo sděleno, že někdo chytrý z chytré kanceláře na ministerstvu upravil počty úvazku ve školních jídelnách.

  Jsme dětský domov s kapacitou 48 dětí(celodenní strava nonstop i víkendy) + 20 zaměstnanců děnně oběd, mám 2 kuchařky a já dělám napůl v kuchyni + vedoucí ŠJ. A tito chchytří úředníci stanovili normativ na 2 celé úvazky pro naše zařízení.

  Chtěl bych vědět, jak to je jinde.
  Přeji pokud možno příjemný zbytek dne.

  • Autor: Ivka5

   Zdravím, jsem taky z DD, úvazky pro školní stravování nikdo nezměnil, jen někdo zapomněl, že DD jsou ve svém stravování specifické, proto nám kraje stanovují úvazky podle metodiky pro celodenní stravování, ale nezohledňují nepřetržitý provoz DD. Nelze pokrýt 2 úvazky celodenní stravování 7 dní v týdnu, pokud se máme řídit zákoníkem práce. Počty kuchařů bude muset vykrýt vedení DD z prostředků na provoz, jinak nevím jak stravování zajistit. Přeji pevné nervy

   • Autor: R.B

    děkuji za odpověď a myslím si, že tady pomůže opravdu nějaká celorepubliková kampaň, protože z toho, co se děje s nepedagogickými pracovníky ve školství je mi na blití(omlovám se za ten výraz)
    Asi by se tam nahoře divili, kdyby se školní jídelny výstražně zavřely aspoň na týden

    • Autor: MAJA1

     JSEM ROVNĚŽ VŠEMI DESETI PRO, ALESPOŇ BY SI ZAČALI VŠICHNI VÁŽIT PRÁCE NEPEDAGOGŮ. NIKDO SE NEPTÁ CO BYLO VE ŠKOLE, ALE COS MĚL K OBĚDU. JESTLI DOJDE K TOMU, ŽE SE ZVÝŠÍ MINIMÁLNÍ MZDA (JAK BY CHTĚLI), TAK POMOCNÉ KUCHAŘKY BUDOU NA MINIMÁLNÍ MZDĚ A NĚKDE DOKONCE POD, TO JE FAKT NA ZVRACENÍ. KDYŽ NÁS UČITELÉ POTŘEBOVALI DO STÁVKY, TAK JSME JIM BYLI DOBŘÍ, ALE PODPOŘIT NEPEDAGOGY ANI NÁHODOU, VŽDYŤ UČITELÉ MYSLÍ, ŽE V KUCHYNÍCH BEREME KOLEM 30 000 A NA JEDEN VÝDEJ OBĚDA, ŽE SE DĚLÁ 50 KG BRAMBOR (NA 500) A JINÉ PERLIČKY. JO A HLAVNĚ SE V KUCHYNI NUDÍME

   • Autor: fialka

    Dobrý den, jsme na tom stejně akorát já mám dvě kuchyně a ke každé tři výdejny. Právě tyto výdejny se nikde nezohledňují, takže celá MŠ je braná jako jedno zařízení, tím pádem úvazek pouze jako bysme byli jedna budova. Takže kchařka kromě uvaření oběda musí stihnout ještě svačiny do výdejen, várnice s obědem a o vaření pro zaměstnance ani nemluvím. Protože máme tolik odloučených pracovišť tak je nás zaměstnanců skoro 50 a zaplaceno za ně taky nemáme.

  • Autor: Paja

   Krasne receno,na tyden zavrit jidelny,to by pak koukali.

  • Autor: zdenouš

   Já bych je zavřela nastálo.Áť si nosí bagetky.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se